Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Akryl den braven do płyt G-K. Musi wyschnąć! 1mm powłoki akrylu schnie przez 24h.

 

Dzwoniłem dzisiaj do Den Braven i polecali mi nie do płyt G-K ale malarski.

 

Powód taki że czasami nowoczesne farby np matowe odparzają się od akrylu

do płyt G-K

 

Ten malarski jest nowy ma podobno te same właściwości co do płyt G-K ale jest pozbawiony w/w wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już było, to przepraszam... szukałem... ale odpowiedzi nie znalazłem.

 

O chałupie:

- parter + pełne piętro,

- dom docelowo wysokoenergooszczędny (ściany z silki + 30cm styro, reku+gwc, okna ciepłe i szczelne + montaż warstwowy, płyta fundamentowa, ogrzewanie podłogowe wodne piętro i parter, zasilanie z pieca kondensacyjnego)

- wiązary, strych/poddasze nieużytkowe

- sufit piętra z k/g mocowany do wiązarów

- ocieplenie poddasza...

 

... i tu się pojawiają wątpliwości.

 

Co zrobić, żeby zachować maxymalną szczelność stropu, która przy tego typu budowli jest wymagana (mniejsze straty ciepła, zrównoważona wentylacja).

 

Adam_mk zasiał w którymś zakątku tego forum ziarnko wątpliwości: folia paroizolacyjna, kładziona na k/g nie jest w pełni paroszczelna a jedynie spowalnia migrację powietrza, więc prędzej czy później dotrze ono do np wełny. Nawet jeśli folia ta byłaby w 100% paroszczelna, to o ile dobrze wyobrażam sobie proces montowania płyt k/g, to jest ona dziurawiona przez wkręty mocujące... więc nieszczelność wystepuje.

Tam, zimą, przy dużych różnicach temperatur w strefach ogrzewanej i nieogrzeawnej, powietrze po minięciu punktu rosy wykropli się zawilgacając wełnę, która straci swoje właściwości termoizolacyjne.

 

1. Jak temu zapobiec?

2. Czy z Waszych doświadczeń, to zjawisko rzeczywiście występuje?

3. Czy stosowanie np pianki poliuretanowej załatwia sprawę (duża szczelność)?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie zacząłem zabudowe poddasza, narazie położona wełna i oprofilowane w trzech pomieszczeniach.

Pytanie do doświadczonych, jakie różnice wysokości w mocowaniu uchwytów grzybkowych uznajecie za poprawne, czy po przyłożeniu łaty 2m czy to do spodu grzybków czy do zamontowanych profili szczeliny do 2-3 mm można uznac za poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

właśnie zacząłem zabudowe poddasza, narazie położona wełna i oprofilowane w trzech pomieszczeniach.

Pytanie do doświadczonych, jakie różnice wysokości w mocowaniu uchwytów grzybkowych uznajecie za poprawne, czy po przyłożeniu łaty 2m czy to do spodu grzybków czy do zamontowanych profili szczeliny do 2-3 mm można uznac za poprawne?

 

ze sznurka wyszły ci odchyłki 2-3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

adam mk pogubił sie sam w swoim wątku o nieszczelnosci paroizolacji bo do końca nie rozumie tematu a piane zostaw do futryn i okien a nie do g-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z której technologii korzysta firma z podanego linku, ale jak w zeszłym roku interesowałem sie tematem pianki - juz prawie gostek wchodził na poddasze i dał mi umowe do podpisania to zrezygnowałem. Najwazniejsza sprawa - w razie czegokolwiek złego to wykonawca byl tylko posrednikiem między mną a dostawcą pianki z Teksasu w USA. wszelkie kwestie gwarancyjne zalatwiasz poprzez firme w USA. W przypadku uznania gwarancji zwracają Ci koszt wyłącznie nowej pianki - za regipsy nie. I jeszcze pare mniejszych kwiatków bylo w tej umowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co? to czemu w USA mam załatwiac wszelakie sprawy? Byl zapis mówiący o tym że gwarancja zostanie w ogóle rozpatrzona wyłącznie wtedy jesli wykonawca w pełni zrealizował proces przygotowawczo-technologiczny piany zgodnie z wytycznymi producenta - czyli jak Inwestor ma to wiedzieć, skoro proces jest tajemnicą firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...