Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i prosze was nie USA barany i nieuki deski piany g-k zacofanie totalne .Wprowadzają nowe technologie i pare lat i wycofują

 

To podpowiedzcie co mam zrobić w takiej sytuacji:

stary poniemiecki dom -dach bez folii tylko dachówka- jak zrobić ocieplenie poddasza?

Myślałem o piance + g-k ale zaczynam mieć wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ze sznurka, ustawienie grzybków dobre, jednak przy wkręcaniu wkrętów czasem potrafi taki wieszak ściągnąć o te 2-3mm, czy to ujdzie za poprawne czy mam sie bardziej starać?

 

Pisałem o tym problemie każda nierówność wyjdzie na płycie dzisiaj takie dzieło oglądałem sam opłytowane po przyłozeniu łaty dołki i górki jak poszpachlujesz całe płyty to zniwelujesz to ale lepiej skorygować wieszaki bo 1mm ujdzie ale 3mm to za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi45, skąd te zdecydowane opinie o piance? Kładłeś, masz u siebie, gdzieś widziałeś, czy tak tylko kłapiesz, bo nic na tej piance nie zarobisz?

Barany z usa, buraki z koszalina... na wybrzeżu widać się na wszystkim znają najlepiej...

 

tam pianą wala ile wlezie w płyty i gdzie popadnie a z nowymi technologiami warto czasem poczekać troche bo nie wszędzie sie nadaje ale to nie znaczy ze nie można zastosowac , bo eksperymenty mogą dużo kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech jak słyszę te farmazony że od piany domy gniją - gniją z braku wentylacji a do tego piana już nie służy, podobnie jak palność - moim zdaniem jak sie dach zajara to wsio jedno czy to wełna czy piana - dach do wymiany- tym bardziej jak ew strażacy poleją konkretnie- a palność piany czy wełny zależy głównie od zdrowego rozsądku żeby ogień tam sie nie dostał - bo jak ktoś mi mówi że wełna jest niepalna- no to niech zważy na to, ze taka wełna obłożona z góry folią paroprzepuszczalną i od dołu paroizolacją jara się aż miło. Każdy niech mierzy wg swoich możliwości finansowych i technicznych- ja mam akurat pianę i nie wyobrażam sobie nic innego i tak szczelnego w zakamarkach mojego dachu - wyobraziłem sobie jak fachofcy upychają w te skosy, skosiki i łączenia wełnę "będzie pan zadowolony" ;)

Moim zdaniem im bardziej skomplikowany dach tym bardziej na korzyść piany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ściane 3W i piane otwartokomórkową stosowałem do izolacji ścian gr 13 cm i mam ocieplone całe poddasze między krokwiami gr 18cm+ natrysk na krokwie- właśnie jestem na etapie zabudowy. Wszędzie mam zaplanowaną podłogówkę i na posadzkę daję pianę twardą zamkniętokomórkową gr 10 na parterze i 5cm na piętrze -na to oczywiście wylewka i płytka/panel- pierwsze pomieszczenia już mam natryśnięte- jedno co mnie urzeka to bezszwowość i szczelność...Ogólnie piana wychodzi w cenie dobrej wełny z ułożeniem wiec tylko ma sie wybór czy chcemy mieć szczelnie i dokładnie- chyba że ktoś ma czas i chęci na układanie wełny samodzielnie- to wtedy będzie tak dokładnie jak zrobimy i taniej:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...