Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

to całe gówno sie jara jak cholera.Zaden fachowiec tego nie uzywa do g-k tylko buraki z koszalina i okolic

 

Jest też pianka PIR, która ma trochę lepszą wytrzymałość na wysokie temperatury.

 

Tak, ze sznurka, ustawienie grzybków dobre, jednak przy wkręcaniu wkrętów czasem potrafi taki wieszak ściągnąć o te 2-3mm, czy to ujdzie za poprawne czy mam sie bardziej starać?

 

Wkręt ustawiasz na środku dziurki. Przy łbie wkręta, jest on grubszy (średnica się zwiększa) i sam się ustawia na środku wyciętego otworku w grzybku, zarazem go przestawiając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Daj Ci Boże

 

Jani - to wytłumacz mi to po chłopsku- skoro przewidujesz dużą migracje wilgoci do płyty i potem izolacji - to jak zastosujesz paroizolację to zapewne na niej zatrzyma sie ta para tak??? za płytą GK folia będzie miała niższą temperaturę i zapewne wilgoć się skropli - i pytam - co sie dalej z nią dzieje - spływa po folii na dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ile tej pary wodnej sie przedostaje - dużo - mało-mierzył ktoś ? a gdy pomalujemy wnętrza jakąś farbą zmywalną ( w dużo tego dzisiaj)albo strukturalną - ta para będzie cały czas przenikać???- nie mogę tego sobie tak logicznie wyobrazić.. a jeśli ta para zatrzymuje sie na folii to co sie z nią dalej dzieje??? przecież ta przestrzeń nie jest wentylowana- za płytą rosną pieczarki? Edytowane przez farmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia paroizolacyjna uniemożliwia przedostanie się pary wodnej w głębsze warstwy wełny, do punktu rosy, gdzie nastąpiłoby jej skroplenie.

 

To chyba nie tak działa. Ta folia spowalnia przenikanie powietrza, które ma w sobie zawsze jakąś wilgoć. To nie tak że powietrze zapraszamy a parze wodnej dziękujemy ;). To są rzeczy nierozłaczne.

Dlatego rzekoma szczelność tej pianki ma tu chyba największą przewagę. Pytanie czy każda jest tak szczelna, czy tylko ta zamkniętokomórkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rosną, bo nie mają warunków, bo nie jest tam odpowiednio wilgotno, bo para się tam nie skropla. W starszych domach, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji, nawet grawitacyjnej, po wymianie starych nieszczelnych okien (które pełniły funkcję wentylacji) zwiększa się wilgotność powietrza. Para wodna wykrapla się zazwyczaj wokół okna, gdzie jest mostek termiczny (cienki mur).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że przerywam Waszą dyskusję. Jestem zieloniutka w temacie ocieplania poddasza, mam ekipę z polecenia więc ufam że robią dobrze..ale dzisiaj ktoś zwrócił mi uwagę że nie mam zamocowanych uchwytów do stelażu krzyżowego.. pojęcia nie mam o co chodzi. Proszę rzućcie okiem i powiedzcie czy jest ok.. na razie jestem na początku prac więc pewnie można jeszcze skorygować co nieco.

IMG_0040-1.JPG

IMG_0044-1.JPG

wełny mam 40cm - 2 x 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ścianie szczytowej tuż pod krokwiami na długości skosów "wyfrezowałem" bruzdę szerokości 5cm na ok. 15cm w którą wkleję styropian, może to wystarczy ?

co do kominów to jakoś nie widzę ich pogrubienia tuz przy syficie na wys. 0,5-1 m, chyba że sa sposoby na ładne wykończenie ?

jaka miałaby być grubość rzeczonego ocieplenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciecie rowne wysokosci krokwi min 0.5m nad jetki/kleszcze czy co tam masz i na przestrzal . nad sufitem to samo co elewacja. .

 

ocieplanie poddasza zaczynam mając już "zrobioną" elewację zewnętrzną z oczywiście wymurowaną ścianą szczytową do samego deskowania, stąd moje półśrodki

kupiłem piłę szablastą którą "wyfrezowałem" ww bruzdę od strony poddasza, z konieczności tuż pod krokwiami jednak ze względu na długość piły bruzda nie przechodzi na wylot (jednak zimno będzie miało trochę dalej), niestety powyżej bruzdy (wysokość krokwi) pozostaje ściana (krokiew położona jest tuż przy ścianie) i nie mam możliwości podejścia i wykucia

ponawiam pytanie odnośnie grubości ocieplenia ?

Edytowane przez tig1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paproki i brakuje do kpl styro na placki :)

szczyt od wew grubosc tak jak elewacja.

 

może nie do końca "paproki", coś mi się majaczy iż pytali jak ma być wymurowane (podobnie ze ściankami działowymi), ino niedouczony inwestor zadecydował - miało być solidniej,

przeszedłem "eksternistyczny" kurs budowy ale zabrakło czasu i czasami odpowiednich doradców,

 

w ciągu 1 roku,

1. sprzedałem mieszkanie,

2. kupiłem działkę,

3. pobudowałem dom (z ogromnym wkładem pracy własnej),

4. wprowadziłem się z rodziną

gdzie do tej pory nie miałem o tym zielonego pojęcia

 

ale mimo to raczej niewiele zmienił bym w pobudowanym domu gdybym zaczynał od nowa z już nabytą wiedzą (w dużej mierze dzięki mojemu kierownikowi budowy który ... buduje domy sw. Piotrowi)

ale ten jeden rok = + 10lat do mojego wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...