Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Śledzę temat od dawna, wiele się nauczyłem i dziękuję przede wszystkim Romowi i Flashowi. Mimo to muszę zadać pytanie, na które pewnie odpowiedź tu padła choć nie wprost.

 

Sytuacja taka: duży pokój na poddaszu z obniżonym sufitem na środku. Wychodzi więc trapez a u góry nie zagospodarowany "stryszek wysokości w szczycie ok. 1 metra i szeroki na jakieś 3,60. Jak poprowadzić ocieplenie i foliowanie?

Teraz jest tak: dachówka ceramiczna , membrana, i pomiędzy krokwie wysokości 18 cm wsadzona wełna 15 cm, tak aby powstała szczelina między membraną a wełną. Teraz w poprzek 5 cm wełna nabita na wieszaki krokwiowe trzymana przez profile CD. Na profile szczelnie naklejona na taśmę dwustronną żółta folia za ok. 1,50 za metr. Tak na całych skosach, łącznie z tym "stryszkiem". Teraz robię płaski sufit, do jętek przybiłem wieszaki krokwiowe i poprowadziłem co ok 35 cm profile CD.

Chcę na te jętki rozłożyć jeszcze 15 cm wełny ( po prostu mam ją i chcę wykorzystać w celu docieplenia oraz wygłuszenia) na całej powierzchni płaskiego sufitu i przykręcić płyty nie dając tu folii. Proszę o opinie wyżej wspomnianych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

izolacje cieplna powinienes wykonac jak najblizej pomieszczen mieszkalnych i to samo dotyczy paroizolacji.

pomieszczen/przestrzeni nieogrzewanych nie paroizoluje sie i nie wyklada plytami g/k.

 

Dziękuję za radę ale proszę o doprecyzowanie. Poniżej przedstawiam zdjęcia:

 

http://images46.fotosik.pl/715/efaf126a13910d1am.jpg

http://images50.fotosik.pl/754/32d22dc88a48ac0fm.jpg

 

Chodzi mi głównie o to , w którym miejscu poinna być żółta folia? czy na skosach u góry jak jest obecnie czy pod płaskim sufitem. Tam obecnie jest 15+5 wełny przykryte szczelnie folią oraz na jętkach swobodnie rozłożona jest 15 cm wełna. Teraz zamierzałem po prostu przykręcić płyty. Co ważne - to jest salon w którym jest kominek, będzie tutaj sporo grzania w zimę i nie wiem, jak zrobić aby ta niezagospodarowana przestrzeń była "zdrowa" żeby nie powstawały tam grzyby, aby te drewniane belki nie żyły jak w tropikach itp.

Edytowane przez Saq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash piszesz że pomieszczeń nieogrzewanych nie powinno się ocieplać, mam u siebie poddasze narazie nieużytkowe, na którym chciałem w przyszłości zrobić jakieś takie pomieszczenie typu siłownia, obudować je stelażem, wełną i płytami, i chciałem także całą połać dachową wełną wyłożyć, paroziolacja i płyty OSB. Ogrzewana tam narazie nie przewiduję, ew. w tym pomieszczeniu siłowni jakieś elektryczne. Strop nad parterem mam ocieplony 30cm wełny, po poddaszu idą rury od DGP i wentylacji mechanicznej, myślałem że ocieplenie połaci spowoduje podniesienie się temperatury na poddaszu a tym samym mniejsze straty ciepła na przewodach i wentylacyjnych, i przy trzymaniu gratów na strychu mniejsze ryzyko ich zawilgocenia. Co radzisz, ew jak inni mają taki problem rozwiązany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toz to mydlo i powidlo. plytowanie, izolacje zrobione jakby flachowcy resztki po okolicznych budowach zbierali.

tu nie ma nic do uratowania. welne i folie z gory w sufity.

wczesniej sufit do poprawki dalej skosy.

i ten kominek za wczesnie i zle obudowany.

 

Flashback nigdy nic na budowie nie wykonywal wiec nie moze chłopina sobie wyobrazic ze mozna ułozyc wełne od drugiej strony stropu ale sie uczy i z czasem sobie to wyobrazi i bedzie doradzał i nie brde musiał nic pisać bo to praktyka a kolega nie buduje tylko pisze i nic nie trzeba rozbierac według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktos rozwazał ocieplenie poddasza pianką poliuretanową w płytach,znalazłem takie obliczenie

WSPÓŁCZYNNIK PRZENIKANIA CIEPŁA

 

15 cm pianki poliuretanowej posiada współczynnik k = 0,162[W/m2*K], w przypadku wełny będzie dużo wyższy, co obrazuje poniższa tabela.

 

rodzaj materiału pianka poliuretanowa styropian wełna

współczynnik k [W/m2*K] 0,162 0,255 0,285

czy jest to mozliwe?

Znalazłem producenta który sprzedaje taką pianke na portalu aukcyjnym za około 200zł.netto za 1m3 w płytach.

I jeszcze jedno pytanko czy ktos czyms takim próbował,lub czy ktos ma tak ocieplone poddasze?.pozdrawiam

Edytowane przez koliber70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to pomieszanie z poplątaniem.

Przypisywanie dla porównania współczynnika przenikalności cieplnej "U" (kiedyś "k") do poszczególnych materiałów to manipulacja.

"U" zależy od od lambdy materiału izolacyjnego i od warstwy (grubości) jaką zastosowano.

Dowiedz się najpierw jaka to piana i jaką ma lambdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.

Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html

a tutaj fajny filmik jak się je używa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech jak słyszę te farmazony że od piany domy gniją - gniją z braku wentylacji a do tego piana już nie służy, podobnie jak palność - moim zdaniem jak sie dach zajara to wsio jedno czy to wełna czy piana - dach do wymiany- tym bardziej jak ew strażacy poleją konkretnie- a palność piany czy wełny zależy głównie od zdrowego rozsądku żeby ogień tam sie nie dostał - bo jak ktoś mi mówi że wełna jest niepalna- no to niech zważy na to, ze taka wełna obłożona z góry folią paroprzepuszczalną i od dołu paroizolacją jara się aż miło. Każdy niech mierzy wg swoich możliwości finansowych i technicznych- ja mam akurat pianę i nie wyobrażam sobie nic innego i tak szczelnego w zakamarkach mojego dachu - wyobraziłem sobie jak fachofcy upychają w te skosy, skosiki i łączenia wełnę "będzie pan zadowolony" ;)

Moim zdaniem im bardziej skomplikowany dach tym bardziej na korzyść piany....

 

W sumie zaczynacie dopiero z piana na poddaszach i wszystkie ewentualne błędy wyjda w praniu po latach skoro tak polecacie to szczelna wykonajcie zabudowe z G-K dla inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.

Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html

a tutaj fajny filmik jak się je używa

 

Zabaweczki znane ale lepiej daj jakiemus bystremu fachowcowi cos zarobic to lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie,że samemu da się zabudować poddasze po powierzchni 200m2. Czy raczej nie brać się za to samemu.Czy ktoś robił to w pojedynkę? Znalazłem fajne narzędzie do podtrzymywania płyt, tylko nie wiem czy warto je kupować i czy będa się nadawać do profili stalowych.

Tutaj narzędzia http://narzedziak.pl/wolfcraft-narzedzia-do-mocowania-plyt-g-k-wf-4040.html

a tutaj fajny filmik jak się je używa

da się samemu spokojnie, ja kupiłem na allegro taki podnośnik do płyt chyba za 550, zrobiłem 200m sufitów i sprzedałem go dalej chyba za 350 (więc koszt podnośnika wyszedł mnie 200) a robota z nim bez porównania, dawałem wszędzie płyty ogień i ogień/woda, a są one ciężkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrnąłęm do końca :)

Dużo się dowiedziałem bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę.

 

Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM

Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.

 

Jeszcze raz dzięki za lekture

Edytowane przez Peter.Gd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrnąłęm do końca :)

Dużo się dowiedziałem bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę.

 

Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM

Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.

 

Jeszcze raz dzięki za lekture

 

Dużo racji osobiście .ROM wracaj kawał dobrej roboty zrobiłeś i brakuje tu ciebie .Jako nieliczny naprawde znasz sie na robocie. Czasem tak wychodzi podczas wymiany doświadczeń ze wióry polecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Szkoda, że wątek na końcu zszedł na psy. Praktycznie ostatnie strony to spory sprowadzające się do obrzucania błotem, zarzucania buractwa czy niedouczenia. Generalnie jak nie można przeforsować swojej racji argumentami to zawsze pozostaje przedstawić przeciwnika jako niekompetentnego gnojka. Pewnie dlatego pewne osoby już się tu nie wypowiadają. Ale zawsze można do Roma wysłać PM

Ja tylko powiem, że lepiej sie to sprawdzało przy zasadzie Rom-Kona "nie oceniam prac konkurencji". A te 'buraki', 'nieuki', 'chłopiny' - mimo wszystko pomogli wielu ludziom wykonać poddasze samodzielnie. Pozostaje to docenić.(...)

Niezbyt uważnie śledzę ostatnie strony wątku... czyżby coś tu tak mocno zazgrzytało, że Rom-Kon się wycofał? Jeśli tak, to wielka strata...

Jestem pełen uznania za wiedzę i fachowość, ale może nawet przede wszystkim - za cierpliwość w tłumaczeniu i jasne, czytelne odpowiedzi zamiast enigmatycznych postów z "półsłówkami" i niedomówieniami, które raczej bardziej mają zamieszać niż pomóc - które w podtekście sugerują: "nie bierz się za to, bo spieprzysz, lepiej zleć to mnie, bo tylko ja się na tym znam i jestem w stanie właściwie to zrobić".

Mogę więc tylko powtórzyć za profi45:

"ROM wracaj kawał dobrej roboty zrobiłeś i brakuje tu ciebie."

Dzięki tobie wielu zdecydowało się na samodzielne wykonanie zabudowy z GK (wśród nich ja ;) ), a ci którzy zatrudnili wykonawców potrafią zweryfikować ich fachowość i nie popełnią błędu zlecenia pracy tańszemu wprawdzie wykonawcy, ale za to niedouczonemu ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...