Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Rom wierni czekają nie zamierzam tworzyc nowej martylologi zdominowałeś to forum w paru przypadkach nie zgadałem sie sie z toba i rozumiesz chyba mnie ,nikt nie jest nieomylny mam nadzieje że mnie rozumiesz ,kiedy zbyszek strescił temat to nie wytrzymałem ale powinienes wrócic sam chyba rozumiesz ze miałem sporo racji a flasch to bzdury wypisuje a wiernin sie gubią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rom wierni czekają nie zamierzam tworzyc nowej martylologi zdominowałeś to forum w paru przypadkach nie zgadałem sie sie z toba i rozumiesz chyba mnie ,nikt nie jest nieomylny mam nadzieje że mnie rozumiesz ,kiedy zbyszek strescił temat to nie wytrzymałem ale powinienes wrócic sam chyba rozumiesz ze miałem sporo racji a flasch to bzdury wypisuje a wiernin sie gubią.

 

przegiołeś pałe rom budował a flaschback walil na licznik i pomyliłeś sie w ocenie chłopino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów !!!

Czytałem posty na forum, ale jest tego zbyt dużo, a czas mnie goni. Z postów wynika, że są wśród was osoby posiadające wiedzę i praktykę w tej dziedzinie. Chciałbym z waszą pomocą ocieplić moje poddasze (a raczej poprawić...). Czy mógłbym liczyć na porady? Jeżeli tak, to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję.

W poniższych linkach załączyłem 2 rysunki mojego poddasza. Mam też nastepujące pytania.

Pytania do poddasze-przekrój:

1. jak zabudować płatew?

2. czy połączyć zabudowę płatwi z poziomem sufitu lukarny?

Pytania do poddasze-rzut:

1. czy profile UD mocujemy do pławi i komina?

2. czy przy tej powierzchni poddasza zastosować układ krzyżowy profili?

3. co to znaczy połączenie ślizgowe?

 

Dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam.

 

http://www.speedyshare.com/files/27722552/poddasze_przekr_j.xls

 

http://www.speedyshare.com/files/27722587/poddasze_rzut.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , Gorąco pozdrawiam Pana Rom-kom oraz Flash black i innych ktorzy pomogli i wytrwale odpisywali , nauczyło mnie to duzooooooooo, dziekuje , jednoczesnie powiem szczerze ze mam jeszcze kilka dylematow , mianowicie połaczenia cd schodzace sie w dachu kopertowym czy je jakos ze soba łaczyc< głowna kraweznica troche wystaje i musze podcinac cd > , a druga zecz to zakonczenie skos - sufit ? jesli nadal macie panstwo troche energi by to wytłumaczyc to wielkie dzieki , pozdrawiam Robert .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich,mam problem z konstrukcja dachu,dalem ciala i za szybko polozylem welne,okolo 2 tyg.temu zobaczylem zielonkawe plamy na odslonietej czesci krokwi,aktualnie zdzieram welne(nie jest mokra) i wietrze ile sie da(wczesniej nie mialem jak).Powiedzcie mi czy to powazna sprawa,plesn czy grzyb?i czy samo wietrzenie wystarczy,jak nie to mam zamiar pomalowac to jakims preparatem na grzyby i owady.Zalaczam fotki pod tym adresem

https://picasaweb.google.com/seboolba/Plesn#

Edytowane przez seboolba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sie wedrzec tam powietrzu niech dmucha i suszy te przemoczone mury. bk tez niezle ciagna wilgoc wiec lepiej bys mial ladne tynki a nie z wykwitami jak na obecnych krokwiach. odgarnij piach od murow oczysc je i zrob czym predzej do konca izolacje pionowe. dach nie zajac.

o ktorym piachu piszesz?z przodu domu bedzie jeszcze sporo dosypane aby wyrownac poziom do garazu,piwnica ocieplona,drenaz i fakt w paru miejscach musze dolozyc folie przy scianie bo za nisko jest i obszarpana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w domu okna dachowe zespolone, dwa okna obok siebie, rozdzielone tylko krokwią. Jak je obrobić. Na większości zdjęć na forum widziałem, że ocieplenie pomiędzy oknami jest takiej samej grubości jak ściany.

Kiedyś mieszkałem w mieszkaniu na poddaszu i było ono zrobione tak:

http://img59.imageshack.us/img59/7757/11000299.jpg

 

Czy to jest też poprawnie, bo nie ukrywam, że tak wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sa dla mnie za drodzy, do tego sprzedaja tylko w rolkach po 75m, tak wiec musialbym zaplacic za dodatkowe 50m.

rolki są po 75m2 15mszerx50m długości.

Wszelkie folie, membrany na budowe jak i taśmy kupowałem tu http://www.folnet.pl. kupisz na rolki jak i na metry

Jesli masz na dachu położoną membrane wysokoparoprzepuszczalną to i folię taką zastosuj dobrze by była z ekranem aluminiowym. do łączenia dokupujesz taśmę klejącą alumuniową

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamontowane CD położysz jeszcze jeden CD jako dystans i jeszcze jeden i go przykręcisz do tych samych wieszaków pozwoli ci sie to odsunąć od krokwi na 6cm .Odkręcisz stare CD. Skręcisz razem 2 UD 30 wkrętami do płyt rozchylone względem siebie o 90stopni w narożnikach wkręty co 40cm .Tak skręcone UD razem jak zawias powiny dać sie rozginac i doginac nieznacznie względem siebie. Nałożysz skręcone UD na zdystansowane CD 60 pod koszowa krokwią.UDeki pod krokwia nie mogą dotykać krokwi. UD 30 z kosza wyznaczy ci dystans CD na od strony okna połaciowego.Nie wiem czy to zrozumiałe dla ciebie ? Ważne abys sie odsadził na tyle od koszowej żeby zawias nie dotykał krokwi. Oczywiście są jeszcze dwie inne opcje ale moze ta ci pomoże

Tak w nawiasie to kaszanki narobiłeś sam sobie

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak myslalem ze bede musiał cos z ud pokąbinowac < a w nawiasie mowiac to chaiłem zatrudnić chłopaka co sie ponoć na tym zna i zaczoł tak robic i po 2 godzinach powiedziałem zeby sie wstrzymał > obecnie sam robie narazie sufity , a potem skosy i to z nimi bede miał najwiecej kłopotu , pozdrowki .Apropo koszowej to tam jest ich dopiero kilka i mam zamiar je odinstalować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak sensownie wykonać stelaż zabudowy sufitu opuszcony i po obwodzie......chodzi o opuszczenie na 13-15 cm zabudowy z płyt k/g o szerokości ok. 80cm dookoła salonu 5x4,5m. Zabudowa ta ma być jednak odsunieta także od ścian ok. 20-30 cm ( chodzi o to by światło z weży led oświetlało ściany i wewnetrzną część salonu. Sporo szukałem na necie ale naprawdę schematów takiej zabudowy jak na lekarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

mam dużą belkę koszową powierzchnia większego boku 7,2 mkw (wysokość 3m, szerokość u góry 3,5 długość rantu 3,7 szerokość dołem 1,3)

czy lepszy będzie stelaż wykonany jak na zdjęciu (zdjęcie poglądowe z sieci) czy ten dodatkowy profil pionowy rzeczywiście będzie wzmocnieniem czy to złudzenie optyczne??? i zrobić to tradycyjnie?

xxxxxxx.jpg

Edytowane przez Karolina3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

mam dużą belkę koszową powierzchnia większego boku 7,2 mkw (wysokość 3m, szerokość u góry 3,5 długość rantu 3,7 szerokość dołem 1,3)

czy lepszy będzie stelaż wykonany jak na zdjęciu (zdjęcie poglądowe z sieci) czy ten dodatkowy profil pionowy rzeczywiście będzie wzmocnieniem czy to złudzenie optyczne??? i zrobić to tradycyjnie?

 

Estetyczne wykonanie ale cos mało wieszaków widze na tych skosach pytanie na czym to ma sie trzymac .Podwójny ruszt na skosie to nieporozumienie spotkałem jednak takich co tak robią i sie trzyma ponoć Przy takim dużym odsadzeniu na skosie Esy padają i konstrukcja rusztu zjeżdża na dół pod obciążeniem płyty.

Dodatkowy mankament to mocowanie pierwszego rusztu.Polecam rozwiązania tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak myslalem ze bede musiał cos z ud pokąbinowac < a w nawiasie mowiac to chaiłem zatrudnić chłopaka co sie ponoć na tym zna i zaczoł tak robic i po 2 godzinach powiedziałem zeby sie wstrzymał > obecnie sam robie narazie sufity , a potem skosy i to z nimi bede miał najwiecej kłopotu , pozdrowki .Apropo koszowej to tam jest ich dopiero kilka i mam zamiar je odinstalować .

 

Pomyśl o poziomie z tego rusztu jak przyłożysz poziomice i jak obrobisz murłate ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...