Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacieki sa wzdluz laczenia scianki kolanowej ze skosem i tak posrodku skosu, w dol do podlogi. Taka plama, ale sucha. Chociaz w srodku chyba mokra.

 

http://img856.imageshack.us/i/hpim4154.jpg/

Znalazlam takie tylko zdjecie. Z tamtego roku. Plama jeszcze mala. Teraz jest o wiele ciemniejsza i pod drugim skosem rowniez sie pokazala. Ponadto, taki taki slad-sciezka w dol, w strone podlogi.

 

Wyglada tak jak bys mial tam dziure w izolacji cieplnej a kaloryfer dodatkowo ocieplił to miejsce ciepło zaczeło parowac pod płyta i sie wykraplac.

Heh naczytałem sie tyle teori po historii u mnie ze zaczynam doradzac tylko nie wiem czy do konca dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porotermie tez są pustki ;) nie uszczelniaj pianka zbyt dokładnie murłaty z obu stron bo będą rosnońć grzybki na niej.Piana nie szkodzi membranie

Zobacz jakie problemy ma coltt z grzybkami

 

Ojj tam grzyba jescze nie ma :) wilgoc wszystko załatwiła mokre dechy zgniły tzn ze jakas minimalna wentylacja u mnie była inaczej byłby grzyb ;) heh zaczynam sie powoli z tego smiac to chyba dobrze ;)

Edytowane przez Coltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collt, na ktorej stronie pisales o swoim przypadku, bo nie moge znalezc poczatku?

 

Na stronie 222 opisałem skrótowo jak to wygladało, miałem zerwc tylko panele z sufitów i ewentualnie zerwac paroizolacje dolozyc 5 cm wełny w poprzek krokwi zeby pozbyc sie mostkow termicznych i robic regipsy ale cos mnie podkusiło zeby zobaczyc stan dachu no i teraz mam prawie ze remont generalny poddasza.

Mieszkam w tym domu od kilku lat bo to dom Tesciow.

Na scianach czy panelach nigdy nie było zadnej wilgoci plesni czy grzyba nawet specyficznego zapachu, dopiero odsłoniecie wełny pokazało co sie dzieje z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- elewacja na plackach

- przeswit pod murlata

- jednowarstwowe ocieplenie

- brak paroizolacji

- nieszczelnosc na styku izolacji elewacji i dachu

 

np. 3 i 4 tak jak tu:

http://www.oleba.pl/images/gallery12/25.jpg

za jakis czas bedzie jak u coltta bo tu dach deskowany.

zabawne jest skrecenie ze soba profili glownych i nosnych w miejscach lacznikow krzyzowych :)

 

Własnie FlasBack ja pod namowa znajomego zrobiłem identycznie w kuchni, ale wyjde z tego chyba tak ze skasuje dwa ostatnie halogeny ( i tak swieca w lodówke a mam ich w kuchni 10 więc 8 wystarczy) wstawie tam wywietrzniki i rura wyprowadze nad sufity pod otwarta kalenice. Pozbede sie nadmiaru wilgoci z kuchni.

suf kuch.jpg

Edytowane przez Coltt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coltt nie moze byc mowy o odprowadzaniu pary pod dach nawet wentylowany.

 

ellaj w twoim wypadku konieczny bedzie demontaz plyt skosow a mozliwe, ze i sufitow by naprawic potencjalne bledy ktore wyszczegolnilem wyzej.

oby efekt pocenia sie scian byl spowodowany wylacznie brakiem izolacji i paroizolacji okolic murlaty.

 

nie wierze że takie problemy tylko z pary co to za pomieszczenia :) łaznie parowe bez okien i wentylacji.Myśle ze to przypadkowy przeciek dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sadze, ze to przeciek dachu.

Po prostu nie mieszkam tam i ogrzewalam tylko dol, a w tym roku zaczelam rowniez gore.

"Przepalalam" troche, ale jak widac nic nie dalo.

 

FlashBack, dziekuje bardzo.

Niestety, bez rozebrania niczego sie nie dowiem. Najgorsze, ze pokoj juz wykonczony prawie. Trzeba bedzie meble pozabierac.

Edytowane przez ellaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i ja mam pytanie:

 

pokojach dzieci wyszedł błąd między jętkami a stelażem krzyżowym nie nie mieści się wełna 10cm

 

mam pomysł żeby: pod tymi jętkami nie jest tego dużo 4 sztuki dać wełnę 5 takie paski a już między nimi normalnie 1o

jedyny minus jaki widzę to że będzie parę takich miejsc (koło jętek) gdzie łączenia obu warstw wełny 10 + 15 będą się pokrywać? olać to bo to pikuś czy to błąd?

Macie lepszy pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to ekipa od k/g? bo przecież 100 może być wystarczy ją naciąć. Ale hmmm co tam robi stelaż krzyżowy. Nie ważne nie chcę wiedzieć.

 

jak odpowiadasz pytaniem na pytanie to problem sie nie rozwiązuje:)

 

normalnie mam na suficie stelaż krzyżowy czy jest to aż tak dziwne?

ale dzięki że próbujesz pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie. Konstrukcja ścianki działowej (CW75) ma 265cm wysokości, można kręcić płyty 260cm i zostawić te 3-4cm bez płyty u góry? Sufit będzie na wysokości 250cm więc przykrywa dziurę.

 

spoko ;) taka szczelina jest bez znaczenia dla konstrukcji bo zamkniesz sufitem na wysokości płyty i daj pare milimetrów luzu płytom od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...