Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Po prostu przestaję odpowiadać na Twoje posty. To bez sensu.

 

Badania ogniowe G-K na poddaszach to kabaret z aprobatami włącznie , systemy sie rozlatuja i dobrze że tam jest wełna jest zamiast piany .Ktoś wstrzyknie piane a inny zrobi zabudowe g-k po swojemu .Kazdy weżmie swoja DOLE i pójdzie w swiat .A ty jako inwestor będziesz szczęsliwy ? może poeksperymentuj na sobie samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, a co w takim razie powiecie na piankę poliuretanową zamkniętokomórkową zamiast wełny:

Poczytaj wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

Szybko zrozumiesz jak są naginane dane piany dla zaakcentowania jej niby wyższości.

Są rozwiązania konstrukcyjne gdzie ona się sprawdza całkiem dobrze, ale nie można bezkrytycznie chcieć ja stosować w każdych warunkach.

 

A na koniec po zaznajomieniu się z wszystkimi plusami i minusami jako inwestor podejmiesz samodzielną decyzję, która będzie według Ciebie najbardziej Ci odpowiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jestem tu nowy i żeby za wiele nie tłumaczyć prześlę zdjęcie poddasza z naniesionymi wymiarami belek

http://images35.fotosik.pl/643/c6a0030ab39651c1.jpg.

 

Poczytałem trochę o ociepleniach, byłem w Leroy Merlin, teraz pytam tutaj:)

Skosy są dosyć niskie, w najniższym punkcie zaraz pod belkami są zamontowane okna dlatego grubość ocieplenia wyznacza narysowana na zdjęciu czarna linia.

Myślałem żeby na samym początku zastosować folię (niestety nie została przewidziana podczas mocowania dachówki kilkanaście lat temu i jeszcze nie do końca wiem jak ją przymocuję), następnie:

- Wełna mineralna ROCKTON ROCKWOOL 10cm + Mata mineralna ROCKWOOL 15 cm

- albo Wełna szklana URSA STANDARD 10cm + Wełna szklana URSA STANDARD 15cm lub Wełna szklana URSA KOMFORT 15cm

- albo podobna grubość Wełna szklana UNI MATA ISOVER

później folia, regips, tutaj już sobie poradzę.

 

Jaką wełnę radzilibyście wybrać i jak zamontować profile CD60 przy drugiej warstwie wełny? na wieszaki es?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąć pomiędzy te 13-nastki? czy w ogóle? Myślałem żeby dać 10 nad największymi belkami i 10-15 pomiędzy największe krokwie żeby uniknąć mostków termicznych.

Na tym zdjęciu widać kalenice od środka. Jest to klasyczny dach dwuspadowy. W najniższym punkcie pod krokwią ma około 2 metrów, w najwyższym około 2,80. Na zdjęciu widać standardowe regipsy postawione w pionie na podłodze.

Niestety w chwili obecnej nie mogę dodać innych zdjęć.

Edytowane przez Bogdan Niemczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LM byłem raczej tylko po to żeby sprawdzić co oni tam mają i w jakich cenach.

 

Myślałem, że znajdę tutaj podpowiedź jakich materiałów użyć żeby nie wcisnęli mi kitu.

Coś w stylu: tego nie bierz bo nie ma sensu, dobrze byłoby z tymi materiałami a najlepiej (i najdrożej) z jeszcze innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w prawdzie jeszcze przed tynkami i do izolacji poddasza jeszcze chwila ale zastanawia mnie kwestia ocieplenie dwóch lukarn w konstrukcji jak na zdjęciach. Pytanie jest następujące, czy przypadkiem nie powinienem ocieplić tej lukarny przed tynkami, przemurować i otynkować. Czy zrobić to po tynkach tylko jak zlicować płytę kg ze ścianą. Zastanawia mnie również kwestia szczeliny zakreślonej na czerwono czy powinienem ją zamurować i jeżeli tak czy zostawić jakąś szczelinę wentylacyjną.

21042011315.jpg

21042011314.jpg

21042011316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ujęte pozdrawiam

jest to znakomity materiał izolacyjny!!! ma wyśmienite współczynniki!!! Doskonała łatwość i szybkość aplikacji!!! ...ale nie na poddasze... ot i wszystko...

 

bolid Kubicy to znakomity samochód ale nie na normalne drogi a tym bardziej na bezdroża - tu lepiej sprawdza się land rover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jestem za wełną jest to produkt z roku na rok doskonalszy Ale mam kilka pytań odnosnie tej pianki

-ile cm trzeba napryskać zeby uzyskać ocieplenie 30cm wełny

-jesli zapryskamy tą pianką stelaż czy ona go przypadkiem niezadużo usztywni odpowiednio zrobiony powinien pracować w odpowiednich punktach a wtym przypadku moze sie okazac ze wszystko mamy na sztywno

-jesli stelaz mamy pod pianką to wyjdzie nam spora przestrzeń bez izolacji miedzy płytą a pianką jakaś regułka na to

Fajnie jakbyś jeszcze potrafił to udowodnić. W mojej opinii nie udało Ci się to przez ostatnie posty. Poza powtarzaniem w kółko oklepanych zabobonów nic nie wnosicie do dyskusji. Nie przeczę, że wytwarzające się podczas spalania pianki gazy są niebezpieczne - niestety nie ma materiału idealnego. Tak jak pisałem, decyzja należy do inwestora, ale fajnie by było jakby na fm mógł poznać informacje zgodne z prawdą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-piank%C4%85

Szybko zrozumiesz jak są naginane dane piany dla zaakcentowania jej niby wyższości.

Są rozwiązania konstrukcyjne gdzie ona się sprawdza całkiem dobrze, ale nie można bezkrytycznie chcieć ja stosować w każdych warunkach.

 

A na koniec po zaznajomieniu się z wszystkimi plusami i minusami jako inwestor podejmiesz samodzielną decyzję, która będzie według Ciebie najbardziej Ci odpowiadała.

 

Skoro nabiłem tyle piany w tym wątku to spróbuję to jakoś podsumować.

 

Z przeczytanego wątku o piankach (za który bardzo dziękuję Jani-63) dochodzę do wniosku, że piana zamknięto komórkowa nadaje się do zastosowania w moim przypadku (poddasze nieużytkowe, natrysk na podłogę poddasze, które jest jednocześnie stropem piętra).

 

Na rynku jest spore zamieszanie i dezinformacja, z której próbują korzystać nieuczciwi sprzedawcy wciskając gdzie popadnie pianę otwartokomórkową, której wady żywo sobie tu ostatnio przedyskutowaliśmy ;)

 

Zalety piany zamknięto komórkowej:

- bardzo dobre właściwości cieplne

- bardzo duża szczelność

- lepiej sobie radzi z ogniem (samogasnąca)

- reszta jak przy każdej piance

 

Wady:

- ponoć akustycznie jest kiepsko bo po natryśnięciu uzyskujemy sztywną strukturę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A propos wyboru waty u kolegi powyżej, pytałem już w moim wątku ale odpowiedzi się nie doczekałem :( , lepiej wybrać watę szklaną czy mineralną??

Czy tak właściwie bez różnicy pod kątem jakości/efektywności ocieplenia i kosztów??

I co polecicie do "tzw wstępnego krycia" dachu poddasza??

Edytowane przez jw3221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flashback, kogo zacytowałeś? Mam pewne przypuszczenia po gramatyce sądząc. Konstrykcja krzyżowa na skosach? Gratki! A co jeżeli ktoś skręca łączniki krzyżowe pchełkami do profila głównego żeby nie było tego 2-3 mm ruchu płyty na konstrukcji? Jak to się ma do amortyzacji w takim przypadku? Brak? Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak:

mam między kondygnacjami strop drewniany belki wysokie na 20 cm pod belkami mam zrobiony stelaż na grzybkach co 40 cm od dołu dam oczywiście płytę gk od góry legary i deski na pióro-wpust i teraz w ramach wygłuszenia chciałem pomiędzy belki wsypać wełnę w granulacie odległość od płyty gk do góry jakieś 30 cm czy taka ilość nie będzie wyginać płyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...