Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

sufit montujesz standartowo ale CD ten obok płatwi blisko niej żeby był ,pokryjesz sufit płytami .Następnie UD 27 przykręcisz przez plyte do tego ostatniego CD i pasek płyty w dół poniżej płatwi 4-5cm i znów UD dokręcisz do dołu tego paska i zostaje ci połączenie ze skosem

 

Nie wiem czy dobrze rozumiem - ma to wyglądać tak jak na rysunku poniżej?

Czy te 4-5 cm wolnej przestrzeni to miejsce na ocieplenie?

Jak połączyć płytę za płatwią?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/190d3e1488a9255e.html

Jeżeli tak jest dobrze, to pod płatwią będę miał sufit na wysokości około 2,4 m.

Jeszcze a propos sufitu czy profile CD montować wzdłuż pokoju i będą one nośnymi?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94bcbd6053868467.html

A może układ krzyżowy zastosować, gdzie profile poprzeczne będą głównymi, profile wzdłużne zaś nośnymi. Acha jeszcze jedno, czy profile UD można montować do komina?

Dziękuję za podjęcie tematu, serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy dobrze rozumiem - ma to wyglądać tak jak na rysunku poniżej?

Czy te 4-5 cm wolnej przestrzeni to miejsce na ocieplenie?

Jak połączyć płytę za płatwią?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/190d3e1488a9255e.html

Jeżeli tak jest dobrze, to pod płatwią będę miał sufit na wysokości około 2,4 m.

Jeszcze a propos sufitu czy profile CD montować wzdłuż pokoju i będą one nośnymi?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94bcbd6053868467.html

A może układ krzyżowy zastosować, gdzie profile poprzeczne będą głównymi, profile wzdłużne zaś nośnymi. Acha jeszcze jedno, czy profile UD można montować do komina?

Dziękuję za podjęcie tematu, serdecznie pozdrawiam!

 

Po co ocieplać płatew od środka ? nic tam nie dawaj .Daj CDki w poprzek same ci sie prawie wypoziomuja jak są krótkie odcinki jak je włożysz w UD i zawsze z pojedynczego rusztu można zrobić podwójny dokładając profile na pojedynczy z góry lub z dołu. Widząc po rysunku dasz sobie rade spoko.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

czytam od początku cały post i jestem chyba na 80 stronie :) Bardzo dużo się już nauczyłem ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.. sam wykonuję ocieplenie i wykończenie płytami poddasza użytkowego. Dach jest zbudowany z dachówki bez pełnego deskowania i papy. pod dachówką jest membrana paroprzepuszczalna strotex pod nią zostawiłem szczelinę rozciągając sznurki między krokwiami i włożyłem 15cm wełny - nie więcej żeby nie upychać na siłę. teraz robię stelaż pod płytę i między niego włożę drugą warstwę 10cm wełny prostopadle do krokwii. myślę że narazie OK. problemem dla mnie jest fakt, że w przedpokoju żona wymyśliła wysoki sufit do kalenicy (w pokojach jest poziomy na jętkach) i to będzie najwyższe miejsce w domu. Niestety dekarze nie zastosowali żadnych dachówek z grzybkiem i teraz nie wiem czy i jak mam zrobić wentylację w tym miejscu, czy wystarczy włożyć rurę jakąś tak aby w płycie GK zastosować kratkę wentylacyjną a wylot rury zrobić pod folią strotex i obłożyć ją wełną (membrana jest z dystansem od góry nie dotyka dachówki i od dołu nie dotyka wełny) czy może wypuścić ją nad membranę i jakoś okleić dookoła rury żeby ewentualna woda spływająca po membranie nie wciekała w wełnę. A może nie jest potrzebna żadna kratka wentylacyjna w tym miejscu? wentylacja w domu jest ogólnie grawitacyjna (dom z lat 90-tych ale wymieniany był dach teraz) kratki wentylacyjne są w łazienkach na obu poziomach. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

czytam od początku cały post i jestem chyba na 80 stronie :) Bardzo dużo się już nauczyłem ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.. sam wykonuję ocieplenie i wykończenie płytami poddasza użytkowego. Dach jest zbudowany z dachówki bez pełnego deskowania i papy. pod dachówką jest membrana paroprzepuszczalna strotex pod nią zostawiłem szczelinę rozciągając sznurki między krokwiami i włożyłem 15cm wełny - nie więcej żeby nie upychać na siłę. teraz robię stelaż pod płytę i między niego włożę drugą warstwę 10cm wełny prostopadle do krokwii. myślę że narazie OK. problemem dla mnie jest fakt, że w przedpokoju żona wymyśliła wysoki sufit do kalenicy (w pokojach jest poziomy na jętkach) i to będzie najwyższe miejsce w domu. Niestety dekarze nie zastosowali żadnych dachówek z grzybkiem i teraz nie wiem czy i jak mam zrobić wentylację w tym miejscu, czy wystarczy włożyć rurę jakąś tak aby w płycie GK zastosować kratkę wentylacyjną a wylot rury zrobić pod folią strotex i obłożyć ją wełną (membrana jest z dystansem od góry nie dotyka dachówki i od dołu nie dotyka wełny) czy może wypuścić ją nad membranę i jakoś okleić dookoła rury żeby ewentualna woda spływająca po membranie nie wciekała w wełnę. A może nie jest potrzebna żadna kratka wentylacyjna w tym miejscu? wentylacja w domu jest ogólnie grawitacyjna (dom z lat 90-tych ale wymieniany był dach teraz) kratki wentylacyjne są w łazienkach na obu poziomach. Proszę o pomoc

 

wentylacja w przedpokoju coś nowego dla mnie a koszt ogrzewania ? daj sobie spokój pózniej mozesz zawsze sie sie podpiąc z wentylacja.A skoro jestes na 80 stronie to powinienes doczytac do końca bo ciekawie sie porobiło

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię. dumam jeszcze nad jednym.. pewnie już za późno ale zapytam.. w pokojach gdzie sufit jest poziomy pod jętkami, dałem wełnę także między krokwiami do samego szczytu (oczywiście też miedzy jętkami) powstał nieużytkowy, nieogrzewany stryszek trójkątny w całości wyłożony wełną. czy to duży błąd? ponoć nie powinno ocieplać się nieogrzewanego pomieszczenia i lepiej było by zrzucić wełnę tę spomiędzy krokwii nad jętkami na tą rozłożoną między nimi. co o tym myślicie? nie bardzo mam teraz jak to poprawić bez rujnowania płyt, paroizolacji itd. Edytowane przez marwilxs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się zadać znawcom tematu pytanie w swojej sprawie ;) A mianowicie:

Planujemy z mężem na poddaszu zostawić widoczne jętki (są one już oheblowane), przez co pomieszczenia poddasza będą dość wysokie. Ściana kolankowa 142 cm, cała wysokość pomieszczenia po zrobieniu wylewek to ok. 280 cm. Nasz potencjalny wykonawca namawia nas na montaż płyt g-k na całej długości (ściana kolankowa+skos), gdyż twierdzi, iż jeżeli ściana kolankowa będzie tylko otynkowana a skos w płytach g-k, wtedy g-k będzie na łączeniu pękać. Z tego, co czytam na tym forum, nieprawidłowo zamontowany/przycięty w czasie montażu g-k też może pękać. Poza tym wykonawca chce dać na całej długości wełnę mineralną (u nas będzie to 18+10cm) a na to płyty g-k. Czy mamy tak właśnie ocieplać ścianę kolankową czy wystarczy ją otynkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co maja jetki do kolankowej ....? o'k wiem, wiem ;)

kolankowa rzecz gustu chcesz ja oplytowac to plytujesz a jak nie to tynkujesz. wszystko uzaleznione jest od zabka, wysokosci murlaty, kata i grubosci warstwy podkrokwiowej. tylko zastanawia mnie czy wy chcecie dac pod plyty kolankowej 28cm welny :o co to za szit?

 

 

Hej FlashBack, dzięki za szybką reakcję ;)

No właśnie jeszcze nie wiemy, co chcemy i poradzić się potrzebujemy. Bo poeta nie czuje :)

 

Mówisz, ze kolankowa to wyłącznie rzecz gustu? Nas namawiają na płytowanie kolankowej, że to ponoć ma potem lepsze walory estetyczne, bo na styku tynku z płytami mogą powstawać pęknięcia. Ale mój mąż się tu waha, bo obawia się, że to podroży koszty wykończenia poddasza.

Natomiast ogólnie ocieplenia damy chyba 18 + 10 - wstępnie planowaliśy 18+5, ale mamy WYSOKO sufity 280-290 cm, no i ponoć jak damy więcej wełny to lepiej zaizolujemy to poddasze.

 

Ale ja się wcale przy takim rozwiązaniu nie upieram. Ty jak byś to zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej FlashBack, dzięki za szybką reakcję ;)

No właśnie jeszcze nie wiemy, co chcemy i poradzić się potrzebujemy. Bo poeta nie czuje :)

 

Mówisz, ze kolankowa to wyłącznie rzecz gustu? Nas namawiają na płytowanie kolankowej, że to ponoć ma potem lepsze walory estetyczne, bo na styku tynku z płytami mogą powstawać pęknięcia. Ale mój mąż się tu waha, bo obawia się, że to podroży koszty wykończenia poddasza.

Natomiast ogólnie ocieplenia damy chyba 18 + 10 - wstępnie planowaliśy 18+5, ale mamy WYSOKO sufity 280-290 cm, no i ponoć jak damy więcej wełny to lepiej zaizolujemy to poddasze.

 

Ale ja się wcale przy takim rozwiązaniu nie upieram. Ty jak byś to zrobił?

 

Można swobodnie połączyć styk skosu z otynkowaną kolankowa albo elastycznym knaufa albo profilem v norgipsu warunek dobrze otynkowana kolankowa w okolicy murłaty.Wykończenie styku tasmy papierowe lub flizelina etc.Może nie robił tak i sie boi bo sie naczytał bzdur albo chce zarobić na kolankowej ?

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bezrybiu i rak ryba. trudno odniesc sie do pomyslu zabudowy kolankowej bo byc moze jest to jedyne wyjscie dajace wysoce pozorna estetyke.

 

dyskusyjne jest zastosowania tam izolacji w grubosci jak 28cm.

latwiej jest doradzic widzac problem. w ukladach sucha/masywne stosowanie profili katowych, elastycznych czy v jest praktykowane tylko w ekstremalnych sytuacjach gdy nie mozna odpowiednio rozstawic profili nosnych ew. standardowo profil katowy lub elastyczny w systemach na konstrukacjach drewnianych.

wiec pokaz te kolankowa/wieniec i murlate.

 

Ok, wygląda to tak:

 

IMG_2990.JPG

 

IMG_2988.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wygląda to tak:

 

 

Rozsądny inwestor zadał pytanie w odpowiednim momencie zanim przystąpiono do bezmyślnego tynkowania kolankowej tylko do wysokości wieńca i pozostawienia reszty monterom suchej.To jest "ekstremalny" moment na podjęcie decyzji jaki wariant zastosować ,a można wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozsądny inwestor zadał pytanie w odpowiednim momencie zanim przystąpiono do bezmyślnego tynkowania kolankowej tylko do wysokości wieńca i pozostawienia reszty monterom suchej.To jest "ekstremalny" moment na podjęcie decyzji jaki wariant zastosować ,a można wszystkie.

 

A jaki wariant najlepiej? ;)

Edytowane przez szoko
zły cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murlata wyglada na daleko wysunieta, wytraw wieniec i przyklej bloczek ytong 5.

przed tym dokrec z czuciem murlate i obetnij naddatki szpilek.

doklejony bloczek, wieniec i z 20cm kolankowej przy tynkowaniu uzbroisz siatka.

doklejany bloczek powinien miec luz w okolicach krokwi ok. 1-1,5cm wiec ew. trzeba go podciac..

 

Flash taka robota jaką teraz doradziłes to na 6 z +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...