Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dziekuje Rom-Kon za odpowiedz :) wiec mój tok myslenia z przelotem powietrza był trafny ---niby proste na ludzki rozum--- mam jeszcze kilka kwestji co do przelotu powietrza np pod i nad oknami dachowymi tam przeciez ten swobodny obieg jest zamkniety no ale mniejsza oto--- powiedz mi jeszcze co myslisz ...jak zrobic z ta kalenica -- mysle ze chyba wyjme ta gabke która tam jest zeby udroznic wylot... co do tej foli to powiem Ci ze nie pomyslałem o tej "rynience"tak szczerze mówiac to miejscami bedzie jej brak ale w niektórych miejscach folia zwisała do srodka --wsuwałem reke zeby zobaczyc czy nie ciekna okna które wstawiałem i troche "rozciagnołem" ta folie ---ale raczej bedzie dobrze-- szczelina tak jak mówiłem moze niema nawet 2cm-- jakos to przezyje ---

 

co do tego mojego sasiada to on chyba sam niewie jak ci niby fachowcy mu to zrobili--pierw mówił ze napakowali mu pomiedzy krokwie na maxa bo sam im kazał :/ puzniej jak mu naswietliłem ze zle robił to zmienił zdanie -- szczerze CI powiem ze cos mi sie zdaje ze nawalili mu tam baboli a puzniej głupio było mu sie przyznac ... mniejsza oto --- w kazdym razie dziekuje i POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wieszak powinien po wkliknięciu w CD 60 byc bez luzu w nim , problemem jest sam CD jak wieszak tańczy

 

wieszak obrotowy z elementem rozprężnym powinien po wkliknięciu nie mieć luzu? fajnie by było. Niestety wszystkie mają. I to jakieś 3-5mm. Łączniki krzyżowe też mają luz dlatego skręcam je na sztywno po jednym wkręcie na stronę po przekątnej. Po zawieszeniu płyty nic się nie obwiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłbym się dowiedzieć jakie są aktualnie ceny za wykonanie zabudowy poddasza z gk?

1. wełna 20+5 na stelażu i płyta (poddasze proste)

2. wełna 20+5 na stelażu i płyta gięta (skomplikowana zabudowa - wole oczko)

3. ścianka kolankowa na stelażu

btw. szukam doświadczonego wykonawcy na ww dach... jakby ktoś kiedyś miał sprawdzony namiar to będę wdzięczny (Szczecin), za podanie ww cen również

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czemu ma służyć taka duża odległość,

kombinowałem że do tego ostatniego CD przykleję sobie folie a następnie wywinę na ścianę (wyeliminuję UD)

Niczemu nie ma służyć, to jest maksymalna odległość jaką sugeruje producent żeby nic nie działo się z płytą. Jak możesz dać bliżej to nie ma problemu, źle nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, ale - zaraz nie daje - daje jak najbardziej,

ino tylko z dwóch stron,

trzecią sobie odpuszczę, folie przykleję do ściany,

tylko zastanawiałem się nad minimalną odległością od ściany ostatniego cd, czytałem gdzieś właśnie o odstępie 5 - 10cm (tylko zrozumiałem że to odległość optymalna),

chociaż w przypadku wsuwania profili CD w UD (z ud po bokach) zostaje tam luz około 1cm i tym się kierowałem przy doborze odległości od ściany ostatniego CD, wszak taki luz powinien wystarczyć na ewentualne "ruchy", a i łatwiej taki luźny krótki odcinek foli przykleić do ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej foli użyć pod płytę aby uzyskać najlepszą izolację przed ciepłem w lecie ?

Od kiedy folia izoluje przed ciepłem?:) Pod płytę dajesz folię paroizolacyjną a czy dasz żółtą czy srebrną z kosmicznymi mega nano powłokami to już Twój wybór, różnicy w cieple i tak nie odczujesz:) Zresztą na poddaszach zawsze w lecie jest za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piatka to sufity a siedemdziesiatka poddasza i niczym ona specjalnym nie odbiega od konkurencji :D

 

I tu jest problem co dotyka nas wszystkich brak zdrowej konkurencji. Producenci plyt umawiaja sie żeby ograniczać do minimum akcesoria i inne nowe produkty "bo jak wy wprowadzicie to to my to" a za wszystko trzeba zaplacic ,magazyn ,promocja .Lepiej nic nie robic i kity wciskac bo to niewiele kosztuje i nie trzeba badac ,zmieniac wydawac pieniedzy.A diabeł tkwi w szczegółach:)

Zapomnialem o najwazniejszym tzw'Układy"

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijesz do ogolnej tenencji systemowcow do walki z patologia (owa zmowa) czy niecheci dla V nie dziw sie ze wyklucza sie ja z systemow stalowych jest niepotrzebnym balastem.

Pupilek np. nie wykazal sie niczym szczegolnym bo nie zrobil wspolnej atki wiec sam nie zaryzykowal a jedynie pitoli cos o rekomendacjach sugerujac bysmy sami ryzykowali za wlasne :). wiec ktos tu mocno mija sie z prawda.

 

Jestes ze szczecina wiec znasz osiedla na przecławiu i warzymicach przetestowano tam wszystkie systemy i ja tam byłem;) okazało sie co ile jest warte kolego

Takie same konstrukje i różne systemy ,rózni wykonawcy i kilku kierowników budow i wiele patologi papier dostali wszyscy ,nawet na tandete

UD 30 tez jest niepotrzebnym balastem dla ciebie czytałem

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Z góry przepraszam jeśli gdzieś padła odpowiedź na moje pytanie, ale 236 stron przeczytać..... Jestem na 60tej :)

Aktualnie ocieplam poddasze użytkowe i mam mały dylemat. Między krokwie dałem wełne 15 cm i podwiązałem sznurkiem - standard

Pod krokwie chce dać drugie 15 cm. Zbudowałem stelaż na skosach na ES'ach standardowo co 40 cm i próbuję układać drugą warstwę.

Wszędzie czytam żeby dawać w poprzek NABIJAJĄC na uchwyty i na to mocować CD. Sorry, ale ja albo jestem inny i nie umiem, albo coś nie zrozumiałem bo mojej Ursy za ciula nie da się przebić ESem. 15 cm się nie da i tyle. Może mniej się da, nie wiem. Może mnie ktoś oświeci jak to nabić nie gnąc uchwytu. dodam że większość czasu robie to bez pomocnika.

A więc sposób 2. Zbudować kompletny stelaż, ciąć paski wełny o długości pomieszczenia i szerokości 40 cm i upychać między CD. No ale wtedy nad profilem mogła by powstać pusta szczelina niewypełniona wełną. No i nie wiem jak to się będzie trzymać do czasu foliowania i płytowania. Obawiam się że wypadnie.

No to może sposób 3: przymocować co drugi CD, i ładować wełnę miedzy krokwie, później uzupełnić profile nacinając ładnie wzdłuż żeby wełna ładnie objęła profil z 3 stron. Wszystko ładnie się trzyma tylko znowu łączenie wypada mniej więcej na osi krokwi, czyli blisko styku poniższej warstwy z krokwią.

Czy to nie będzie powodować mostków cieplnych ? Czy tak może być ?

Może zlać sprawę i wrócić do sposobu 2 i nie przejmując się niczym ładować paski wełny 40 cm między profile.

 

Poniżej foto poglądowe jak to obecnie wygląda

http://forys.net/podlinkowane/welna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...