Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

masz zle wykonana izolacje pierwszej wartwy w krokwiach.

a czemu ? tylko z powodów braku wieszaków krokwiowych czy jest jakiś inny powód ?

przy izolacji powyzej 50 pod krokwiami nie uzywa sie uchwytow elastycznych.

ok to rozumiem

warstwy podkrokwiowej zdecydowanie nie laczy sie na wystepujacej dlugosci krokwi.

Jak widać nie ma tego dużo więc się poprawi. Sugerujesz sposób 2 czy jest jakiś patent z nabijaniem wełny na grzybyki ?

 

Profi kompoty mnie nie interesuja mnie tam nie bylo

nie kumam o co kaman :)

 

Edyta: 7 czerwca 2011

 

Wrócę jeszcze do tych ES'ów. Tak sobie przeglądam materiały między innymi Nidy i Knaufa i tam spokojnie dopuszczają ESy 60/125 na skosach pod ocieplenie 10 cm. U mnie do dolnej płaszczyzny CD jest 15 cm i w tej przestrzeni jest tylko nieperforowana część wieszaka, cała dziurkowana część jest odgięta na zewnątrz. Myślę że wpływa to korzystnie na sztywność ( bo domniemam ze głównie o to chodzi).

Co ciekawe np Knuaf pod grzyba sugeruje maks grubość ocieplenie 110 mm, a wiadomo w praktyce że grzyba się przedłuża donitowując drugą sztuke jak potrzeba .....

Skos nie jest duży 2x3,3 m, rozstawa krokwi 80 cm, dodatkowo dał bym poprzecznie profile CD co 125 cm (co całą szerokość płyty k-g).

Co o tym myślicie ? Wystarczyło by ?

 

m2 płyty 12,5 cm waży ~15kg, 2 warstwy mojej wełny 15 cm nieco ponad 4kg , a więc spokojnie mieszcze się w klasie 0,15

Grzyby są w klasie nośności 0,25 KN (25kg) a ES 125/60 w klasie 0,40 KN (40 kg)

Czyli teoretycznie ES może więcej.

Rozumiem że jest parcie na grzyba :) jeśli chodzi o skosy, ale spójrzmy na to realnie.

Są jakieś inne argumenty za grzybem poza sztywnością :] ? Wytłumaczy to ktoś prostemu informatykowi bo według mnie, nawet biorąc poprawkę że nie mam 10 a 15 cm ocieplenia podkrokwiowego to stan obecny spokojnie wystarczy, nie mówiąc już po dołożeniu poprzecznie CD'ków.

 

Jak widać na foto prace nie są zaawansowane, wymiana Esów na grzybki obejdzie się bez wyciągania całej wełny (sprawdzałem już ) więc przeżyje to jedno popołudnie :). Szukam tylko optymalnego rozwiązania bo mam te ESy niemal ze free po prostu.

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie specjaliści

Mam ocieplone skosy wełną 18cm + 10cm ( do części mieszkalnej do poziomu jętek)

powyżej jętek mam 18cm pomiędzy krokwiami(stryszek), teraz planuję dołożyć 18cm pomiędzy jętki i wyłożyć folię paroizolacyjną na części mieszkalnej czyli bez stryszku. Nie wiem czy taki układ może być, stryszek nieogrzewany wentylowany tylko naturalnie, membrana wysokoparoprzepuszczalna firmy Kleber.

Czy pojedyńcza warstwa wełny 18cm pomiędzy jętkami wystarczy, jeżeli powyżej jest jeszcze 18cm pomiędzy krokwiami?

Na podłodze i skosach stryszku będzie położona płyta OSB.

Drugim ciekawym zagadnieniem jest zrobienie oświetlenia na poddaszu, jeżeli mamy przyklejoną folię paroizolacyjną i położone płyty. Jak utrzymać szczelność parolizolacji jeżeli wywiercimy otwór pod halogen?

W miarę możliwości proszę o szybką odpowiedź

WIELKIE DZIĘKI!!!

Edytowane przez markat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupe odwaliles z welna miedzy krokwiami i widze splywa to po tobie, nic powodzenia.

o Panie przemądrzały w takim razie przynieś kaganek oświaty do mnie ociemniałego....

 

Nie muszę znać się na wszystkim i nie grzech pytać bardziej doświadczonych. Doskonale znam się na rzeczach o których Ty prawdopodobnie do końca życia nawet nie usłyszysz. Ja pytam Cie grzecznie i kulturalnie. Jak nie umiesz kulturalnie odpowiedzieć to wypier$#^$#j, najlepiej na buraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Z góry przepraszam jeśli gdzieś padła odpowiedź na moje pytanie, ale 236 stron przeczytać..... Jestem na 60tej :)

Aktualnie ocieplam poddasze użytkowe i mam mały dylemat.

http://forys.net/podlinkowane/welna.jpg

 

jaka to wersja Ursy ?

 

obecnie miedzy krokwiowo mam upchaną 15 Toprock, w garażu czeka 20 Ursa Gold,

mam rozumieć że też czeka mnie taka męczarnia, mam wrażenie jakby to wszystko za chwile miało odpaść,

ile zostawiałeś naddatku przy docinaniu waty w krokwie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam URSA silver 15 rozłożoną i prawie wcale nie odstaje. No ale sznurka dałem gęściej niż na zdjęciu - na skosach zygzaki o rozstawie 'zębów' ok 15cm a na suficie równolegle rozciągnięty i dozszywkowany do jętek, też ok. 15cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna to Ursa DF 39 silver 15 cm w krokwiach 16'tkach. Cięta była 2-3 cm szerzej niż światło między krokwiami. Jest zasznurkowana niedbale to fakt, i nie jest to efekt upychania. Nawet widać że miejscami wystaje bok poza krokwie pomimo że mogła wejść cała. Sznurek jest po prostu luźny. Druga sprawa że to ciulostwo jest mega lelawe. W porównaniu do Toprocka to porażka. Robiłem to niedbale bo pomyślałem że warstwa pod spodem i stelaż wszystko ładnie docisną i zostanie jeszcze 1 cm do foli wysokoparoprzepuszczalnej. Myślicie że lepiej to zasznurkować ?

 

Orko -> nie zrozumiałeś mnie. Nie lubie jak mnie napieprza takim tonem im tyle.

Albo wiem i mówie że nie wiem bo nie chce mi sie tłumaczyć i siedzę cicho, albo wiem i odsyłam do źródeł/tłumacze. Postawa "wiem i nie powiem" wyjątkowo mnie drażni, z tąd moja reakcja. Rozumiem że FlashBack to specjalista w te klocki, ale są pewne granice i podcierać dupy ESami sobie nie pozwolę. Jeśli było za ostro z mojej strony to przepraszam.

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mega lelawe"

 

pytanie do "Gur-ów tego tematu"

 

czy dwa ostatnie profile CD "łączące się" ten ze skosu i sufitu powinny być do siebie "przytulone" i ze sobą spięte, czy też jak widziałem w niektórych systemach odsunięte względem siebie tak aby dało się wsunąć płyty na zakładkę ?

czytałem też gdzieś o specjalnych profilach "V-kach" którymi spina się ze sobą płyty gipsowo kartonowe i wtedy odsunięcie jest koniecznością,

bo chyba połączenie tych dwóch płaszczyzn musi być ze sobą spięte na sztywno "coby" nie było pęknięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mega lelawe"

 

pytanie do "Gur-ów tego tematu"

 

czy dwa ostatnie profile CD "łączące się" ten ze skosu i sufitu powinny być do siebie "przytulone" i ze sobą spięte, czy też jak widziałem w niektórych systemach odsunięte względem siebie tak aby dało się wsunąć płyty na zakładkę ?

 

czytałem też gdzieś o specjalnych profilach "V-kach" którymi spina się ze sobą płyty gipsowo kartonowe i wtedy odsunięcie jest koniecznością,

bo chyba połączenie tych dwóch płaszczyzn musi być ze sobą spięte na sztywno "coby" nie było pęknięć

Zakładkowe łaczenia płyt to nowa 100% polska technologia opracowana przez najlepszych polskich specjalistów i możesz na niej polegac w 100%.Jeden z dwóch ostatnich profili odsuwasz z naroznika i łączysz płyty profilem-V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile minimalnie musi być odsunięty ostatni CD i czy może to być CD sufitowy ?

skosy mam już "ogrzybkowane" i ostatni wypada w narożniku

Jak pokryjesz pierwszy plyta skos i wstawisz v-ke w poziomie z UD 30 to możesz odsunać sufitowy CD na 40cm aby plyta sie mogla uginać.Polecam zfazowanie płyt zamykajacych ulatwi ci obróbke narożnika wewnętrznego na to flizelina lub papier.

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

tylko jak odsunę ostatni CD będę miał problem z ułożeniem wełny - nie będzie się miała na czym wspierać - może odsunę go jakieś max 4 cm, żeby przy przykręcaniu V na niego nie trafić, i w ogóle nie mocować do niego płyty, dzięki temu wełna będzie podparta i płyta będzie miała możliwość przemieszczania się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

tylko jak odsunę ostatni CD będę miał problem z ułożeniem wełny - nie będzie się miała na czym wspierać - może odsunę go jakieś max 4 cm, żeby przy przykręcaniu V na niego nie trafić, i w ogóle nie mocować do niego płyty, dzięki temu wełna będzie podparta i płyta będzie miała możliwość przemieszczania się ?

 

Jaki dystans płyty od krokwi dla tej 20tki wełny masz ?nie za ciasno masz.

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałby się rysunek bo chyba się nie rozumiemy,

obecnie będę ocieplał sufit - w mojej wersji dachu jętki leżą na dwóch "płatwiach" (~18cm), przy wytyczaniu sufitów okazało się że będą one (sufity) opuszczone względem płatwi 5-8cm, ocieplenie sufitu (20cm wełny) planuję ułożyć bezpośrednio na CD i ewentualnie coś między nie, dlatego też zależy mi na gęstym "podparciu" tej wełny, szczególnie na jej połączeniu ze skosami,

stąd nie bardzo rozumiem o co chodzi w Twoim pytaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...