Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacząłem prace na poddaszu, wykorzystałem wiele porad tu opisanych ;)

 

Powiedzcie jak to w końcu jest z płytowaniem na skosach i sufitach. Czy mocowanie płyt równolegle do profili CD to jest jakiś błąd?

Czy koniecznie układać prostopadle bo "tak jest lepiej" ?

 

Pierwsze prace widać tu:

http://rajdmiedwianski.home.pl/poddasze2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeszedłem połowę stron na wątku większość odpowiedzi już znalazłem. Mam jednak dalej dylemat. Mam dach dwuspadowy, standardowa stodoła. Profile UD mam już położone. Wełnę na drugą warstwę będę miał w płytach Superrock 10. Mam parę pytań dot. umiejscowienia profili CD. Odległość od osi wieszaków oczywiście 48 cm. Rozmieszczenie, poziomowanie wieszaków na sznurki do UD. Pytanka:

1 Czy zaczynać odmierzanie odległości na wieszaki na poziomym profilu UD od miejsca przełamania poziomego i skosu w stronę ściany działowej i to samo na skośnym UD od miejsca przełamania w stronę ścianki kolankowej?

2 jak mocować płytę wełny jeżeli dojadę do ściany działowej lub kolankowej? Wysokość ściany kończy się w połowie drugiej warstwy wełny. Czy zamocować na ścianach dodatkowe profile, czy położyć płytę wełny w całości wycinając w wełnie bruzdę i oprzeć płytę bruzdą na tej ścianie. A może ostatni wieszak przy ścianie po prostu dać tak jak wypadnie najbliżej ściany, i na nim oprzeć koniec płyty a przestrzeń pomiędzy ścianą działową a pierwszą wełną wypełnić odpadem wełny?

Dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy profile cd pierwsze na przełamaniu poziomu i skosu powinny być tak położone żeby krawędź poziomej płyty KG była zlicowana z krawędzią pierwszego profila CD i to samo z pierwszym profilem CD i pierwszą płytą na skosie? Inaczej, czy styk płyt poziomu i skosu mogą się stykać (wiem że ma być szczelina) na jednym profilu czy każda płyta powinna się kończyć na krawędzi swojego profilu CD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie pytanie:)

krokwie 18, toprock 15, membrana wysoko przepuszczalna.

Czy będzie błędem jeżeli wełnę docisnę do membrany powstanie przerwa około 3cm do dolnej krawędzi krokwi. Tą przerwę wypełnić styro 3cm z poziomymi przerwami na wentylację a potem reszta wełny 10 cm? Czy zostawić przerwę 3 cm między membraną i wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem prace na poddaszu, wykorzystałem wiele porad tu opisanych ;)

 

Powiedzcie jak to w końcu jest z płytowaniem na skosach i sufitach. Czy mocowanie płyt równolegle do profili CD to jest jakiś błąd?

Czy koniecznie układać prostopadle bo "tak jest lepiej" ?

 

Pierwsze prace widać tu:

http://rajdmiedwianski.home.pl/poddasze2.jpg

 

dobra robota ,jak dasz prostopadle łatwiej zfazować końce płyt i mniej szpachlowania w styku sufit-skos i kolankowa skos my dajemy prostopadle zazwyczaj z kilku innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy profile cd pierwsze na przełamaniu poziomu i skosu powinny być tak położone żeby krawędź poziomej płyty KG była zlicowana z krawędzią pierwszego profila CD i to samo z pierwszym profilem CD i pierwszą płytą na skosie? Inaczej, czy styk płyt poziomu i skosu mogą się stykać (wiem że ma być szczelina) na jednym profilu czy każda płyta powinna się kończyć na krawędzi swojego profilu CD?

płyty mają sie licować krawędziami na płaszczyznach profesjonalne rozwiązania styków opisywanych przez ciebie powinny tworzyć zakładki około 3-4cm to znaczy jedna płyta przesunięta wzgledem drugiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na przełamaniu skos sufit jedna płyta powinna krawędzią dochodzić do płaszczyzny drugiej. Druga powinna zachodzić około 3-4 cm. Czy tak? Czy błędem będzie takie rozmieszczenie grzybków że płyty na przełamaniu stykają się krawędziami. Mam już tak nawiercone otwory pod sznurki w profilach UD. Jeżeli będzie konieczność to przełoże te kilka sznurków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa. Mam ścianę jednowarstwową 44 porotherm. Po przemyśleniach jednak ocieplam ściany dziesiątką (wiem, wiem, ale juz musztarda po obiedzie). Murłatę z dwóch stron mam obłożona jedenastkami porothermu. Krokwie 18, membrana wysokoprzepuszczalna. Wełnę między krokwie zakupiłem toprocka 15, na krokwie pójdzie jeszcze 10. Powstaje mi szpara pod membraną około 2-3 cm. Od środka domu pomiędzy nadbitką a krawędzią zewnętrznej jedenastki jest kilku milimetrowa przerwa. Membrana od góry jest oczywiście wentylowana. Zastanawiam się jak wybrnąć z sytuacji. Myślę żeby styropianem nie dojężdżać do nadbitki tylko pozostawić 1-2 cm szczeliny żeby przewiewało przestrzeń między wełną i membraną. Nie będę sklejał płatów membrany w celu efektywniejszego przewiewania. W podłodze z płyt OSB na stryszku będą szpary wentylacyjne. Stryszek jako graciarnia. Dodatkowo zamontuję w ścianach szczytowych kratki wentylacyjne. Zda to egzamin? Myślałem też czy nie docisnąć 15 do membrany a pod wełne włożyć i zlicowac z dołem krokwi styropianu 3 ze szparami wentylacyjnymi idalej pod spód 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na poddaszu kawalek sufitu, ktory nie jest poziomy, tylko tworza go 2 skosy schodzace sie u szczytu - czyli po prostu trojkat. Plany odnosnie oswietlenia troszke sie zmienily i teraz musze w szczycie zrobic kawaleczek w poziomie, zeby wpuscic tam halogeny. Wszystko juz zaszpachlowane, wiec nie wiem jak to najlepiej zrobic zeby nie odkrecac plyt. Lepiej na kleju, czy krecic profile do plyty?

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na poddaszu kawalek sufitu, ktory nie jest poziomy, tylko tworza go 2 skosy schodzace sie u szczytu - czyli po prostu trojkat. Plany odnosnie oswietlenia troszke sie zmienily i teraz musze w szczycie zrobic kawaleczek w poziomie, zeby wpuscic tam halogeny. Wszystko juz zaszpachlowane, wiec nie wiem jak to najlepiej zrobic zeby nie odkrecac plyt. Lepiej na kleju, czy krecic profile do plyty?

 

Greg

 

Profile musisz dokręcać przez płyty do istniejących po dłytami CD 60 inaczej ci sufit spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile musisz dokręcać przez płyty do istniejących po dłytami CD 60 inaczej ci sufit spadnie.

Jak to jest mały kawałek, w miarę lekki i nic ciężkiego nie będzie tam zabudowane to można przykręcić profile na kołkach driva lub molly bezpośrednio do płyty i też będzie ok. Wbrew pozorom te kołki maja sporą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest mały kawałek, w miarę lekki i nic ciężkiego nie będzie tam zabudowane to można przykręcić profile na kołkach driva lub molly bezpośrednio do płyty i też będzie ok. Wbrew pozorom te kołki maja sporą wytrzymałość.

 

Racja . Zamknięcia kalenicowe tego typu można wykonać na kilka sposobów Profil V dustronnie ,V+UD+CD, V+CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o radę w takiej sytuacji:

dach blaszany, od poddasza żadnej izolacji - w środku wysoka temperatura od nagrzanego dachu. To nie jest dom całoroczny, poddasze ma posłużyć tylko noclegom -jakiej izolacji użyć aby zmniejszyć to odczuwalne nagrzanie. Myślę o folii paroprzepuszczalnej - mogę jednak ją tylko od wewnątrz montować, między krokwiami - (w jaki sposób?) i wełnie mineralnej 10 cm. Czytałam o folii z jedna stroną aluminiową - czy byłaby bardziej pomocna? choć pewnie droższa.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...