Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

ale mi chodzi o kalkulację ceny OCIEPLENIA PODDASZA, po prostu nie umiem przeliczyć ile to może być faktycznych m2 żeby obliczyć koszt materiałów i robocizny (w moim regionie ok 50zł/m2 za robotę chcą)

 

 

Zgadzam się z Miejskim co do powierzchni.

 

Ze swojej strony mogę napisać że u mnie przy budynku 10X10 + garaż projekt lk&282 wyszło poddasza do przykrycia ok. 115m2, ja mam ofertę na materiały 28 zł za metr bez robocizny. (oferta nie obejmuje grubszej wełny).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wojtala1921
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym wątku niestety nie uzyskasz pomocy, wszyscy jak widzę bardzo mili i pomocni. :no:

 

Ze swojej strony mogę napisać że u mnie przy budynku 10X10 + garaż projekt lk&282 wyszło poddasza do przykrycia ok. 115m2, ja mam ofertę na materiały 28 zł za metr bez robocizny. (oferta nie obejmuje grubszej wełny).

 

Pozdrawiam

Kolego nie narzekaj bo Ci którzy najwięcej pomagają (a pomogli niejednemu) zajmują się ociepleniami zawodowo i oprócz porad na forum mają też pracę. Od tego jest projekt, jest wszystko wyszczególnione, powierzchnia, wymiary skosów itd. jak ktoś nie potrafi policzyć to wystarczy skontaktować się z pierwszą lepszą ekipą od ociepleń w okolicy i zrobią wycenę. Zresztą nie musi być ekipa ocieplająca, średnio rozgarnięty budowlaniec to policzy. Trudno strzelać w ciemno nie wiedząc jak to w rzeczywistości wygląda. Poza tym trudno pisać po raz n-ty o rzeczach które były już przerabiane nieraz. Pytałeś co zrobić z folią paroizolacyjną która masz pod dechami. Co kilka stron przewija się stwierdzenie, że nie zamyka się wełny między dwoma warstwami paroizolacji czyli wniosek prosty: paroizolacja pod dechami do wyrzucenia a Ty pytasz po raz któryś i masz pretensje, że nikt Ci nie chce pomóc. Trochę inicjatywy trzeba wykazać i będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie narzekaj bo Ci którzy najwięcej pomagają (a pomogli niejednemu) zajmują się ociepleniami zawodowo i oprócz porad na forum mają też pracę. (...) Pytałeś co zrobić z folią paroizolacyjną która masz pod dechami. Co kilka stron przewija się stwierdzenie, że nie zamyka się wełny między dwoma warstwami paroizolacji czyli wniosek prosty: paroizolacja pod dechami do wyrzucenia a Ty pytasz po raz któryś i masz pretensje, że nikt Ci nie chce pomóc. Trochę inicjatywy trzeba wykazać i będzie ok:)

 

I to właśnie nazywam konkretna odpowiedzią, nie można było tak od razu ;)

 

Co do informacji że tak nie powinno się robić to oczywiście dotarłem, ale już rady co zrobić jeżeli jet to już tak wykonane to nie znalazłem a szukałem naprawdę długo. (może źle szukam).

Jeżeli masz wiedzę na jakiś temat to się z nią dzielisz po to chyba jest to forum ?

A jeżeli nie chcesz to nie pisz.

 

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie nazywam konkretna odpowiedzią, nie można było tak od razu ;)

 

Co do informacji że tak nie powinno się robić to oczywiście dotarłem, ale już rady co zrobić jeżeli jet to już tak wykonane to nie znalazłem a szukałem naprawdę długo. (może źle szukam).

Jeżeli masz wiedzę na jakiś temat to się z nią dzielisz po to chyba jest to forum ?

A jeżeli nie chcesz to nie pisz.

 

Mimo wszystko dziękuję za pomoc.

Folia pod dechami do wywalenia tak jak pisałem.Szczelinę wentylacyjną między wełną a dechami musisz zrobić bo inaczej wielka kupa z tego będzie. A jak ją zrobisz to już nie wiem, wlot w okapie, wylot w kalenicy ma być. Lepiej teraz poświęcić trochę czasu i pieniędzy, zrobić to porządnie niż później pluć sobie w brodę że można było zrobić ale nie zrobiło się... Gdzieś na forum były fotki ocieplenia poddasza robionego partyzanckimi metodami i efektów po kilku czy kilkunastu latach, bodajże jareko zamieścił. Uwierz mi, nie chciałbyś mieć czegoś takiego na dachu:)

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.

stelaz zalezny nie jest od grubosci welny a wymaganej nosnosci, typu stropu, roznicy pulapow wysokosci podwieszenia, itd.

Jakoś na stronach producentów nic o tym nie ma ale kłócił się nie będę bo nie ma o co. Większość nie daje i żyje...

P.S.

Sorki, Kanuf wspomina o taśmie, Rigips już nie:)

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stelaz zalezny nie jest od grubosci welny a wymaganej nosnosci, typu stropu, roznicy pulapow wysokosci podwieszenia, itd.
Różnica pułapów wyłącznie na wysokość wełny i profilu, nośność konieczna do utrzymania wełny i płyty, co do stropu to drewniany ( jętki 20x8 ). Zakładam, że przy tych założeniach jednak pojedynczy. Czy fakt, że sufit jest nad strychem nie użytkowym ma jakiś wpływ na kwestie stosowania taśm akustycznych ?, nie zauważyłem aby ten temat był jakoś szeroko podnoszony w tym wątku, co wskazywałoby na nie istotność tego elementu.

 

Zastanawia mnie jeszcze jeden element zabudowy - obudowa rur spiro rekuperacji, które w moim przypadku biegną ze strychu na parter w kilku miejscach poddasza. Zabudowę planuje zrealizować na profilach CW, UW 50. Pierwsze pytanie: jak zamocować profil UW do podłogi w przypadku ogrzewania podłogowego, kolejne czy profile łączy się w części górnej z więźbą czy mocuje się ze profilami sufitu poddasza lub elementy sufitu (UD) mocuje się do powstałej zabudowy z CW-UW. Mam nadzieje, że nie napisałem tu jakiś herezji :)

Edytowane przez pablosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszalem takie rady, ale ile w tym roboty. Mam krowkie wysokości 20cm. Najchetniej bym dał wełne 18 cm jesli taka mozna gdzies dostac i 5 cm w stelazach. Jak nie to 15cm(krowkie) + 5cm (stelaże). Jeszcze zastawiam sie nad sensem isc w koszty i dawac wełne wzdluż krokwi do samego konca, gdy bedę miał docieplonie juz w jętkach

 

Większośc producentów wełen posiada w swoim asortymencie produkt o takiej grubości (np. SUPERROCK 0,035W/mK, lub MEGAROCK 0,039 W/mK) - do wyboru do koloru :)

Ja zastanawiałbym się nad 20 cm, chyba ze jest deskowanie lub słabo paroprzepuszczalna membrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kuku! Znów jestem :D

 

...mam troche do poczytania ale wszystko w swoim czasie... teraz sobie (się?) popiszę... nawet wstawię fotki... a co... wolno mi... a dawno mnie nie było...

 

Zabudowa poddasza nieużytkowego - graciarni...

 

Dlaczego warto na poddaszu nieużytkowym dać wełnę... przecież to tylko graciarnia... ale w tej graciarni bedą przechowywane rzeczy... mniej lub bardzie potrzebne ale zawsze jest nadzieja że się jeszcze przydadzą... na takim poddaszu bez wełny temperatura w zimie jest identyczna niż na zewnątrz czyli może być nawet -30°C za to latem istne piekło! Temperatura może przekroczyć nawet 70°C! ...ogólnie rzeczy przechowywane na stryszku nie lubią takich ekstremalnych warunków. By złagodzić klimat dajemy wełnę... jedną warstwę pomiędzy krokwie (15-18-20cm grubości)... i co dalej? ta wełna sypie się - gryzie -pyli i jeszcze wiele innych takich... najprostszym sposobem jest osłonić wełnę agrowłókniną ale przez nią też trochę przeleci wełny no i wełna działa jak gigantyczny filtr powietrza... czyli jest przewiewana przez powietrze tracąc na izolacyjności... dobrym sposobem jest zamkniecie wełny płytami g-k... by obniżyć koszt zabudowy można nie dawać stelaża tylko płyty kręcić bezpośrednio (prawie bezpośrednio) do krokwi... ale że wełna ma tendencje do obwisania wiec dobrze jest odsunąć płyty trochę od krokwi... można do krokwi przybić (przykręcić) kontrłaty lub łaty... i do nich przykrecać płyty... na łączeniu płyt pomiędzy krokwiami dajemy profil CD60 lub nawet kawałki desek... plyty stanowią izolację wiatrową i osłaniają wełnę jednocześnie są paro przepuszczalne... płyt już nie trzeba spoinować - no chyba że ze względów estetycznych. Szczegóły na fotkach...

 

http://images8.fotosik.pl/2370/6aee5d537db811de.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/0ca9a72a46cdb9fe.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/79adcf837f1630f3.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/53adebd34820e4f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kuku! Znów jestem :D

 

...mam troche do poczytania ale wszystko w swoim czasie... teraz sobie (się?) popiszę... nawet wstawię fotki... a co... wolno mi... a dawno mnie nie było...

 

Zabudowa poddasza nieużytkowego - graciarni...

 

Dlaczego warto na poddaszu nieużytkowym dać wełnę... przecież to tylko graciarnia... ale w tej graciarni bedą przechowywane rzeczy... mniej lub bardzie potrzebne ale zawsze jest nadzieja że się jeszcze przydadzą... na takim poddaszu bez wełny temperatura w zimie jest identyczna niż na zewnątrz czyli może być nawet -30°C za to latem istne piekło! Temperatura może przekroczyć nawet 70°C! ...ogólnie rzeczy przechowywane na stryszku nie lubią takich ekstremalnych warunków. By złagodzić klimat dajemy wełnę... jedną warstwę pomiędzy krokwie (15-18-20cm grubości)... i co dalej? ta wełna sypie się - gryzie -pyli i jeszcze wiele innych takich... najprostszym sposobem jest osłonić wełnę agrowłókniną ale przez nią też trochę przeleci wełny no i wełna działa jak gigantyczny filtr powietrza... czyli jest przewiewana przez powietrze tracąc na izolacyjności... dobrym sposobem jest zamkniecie wełny płytami g-k... by obniżyć koszt zabudowy można nie dawać stelaża tylko płyty kręcić bezpośrednio (prawie bezpośrednio) do krokwi... ale że wełna ma tendencje do obwisania wiec dobrze jest odsunąć płyty trochę od krokwi... można do krokwi przybić (przykręcić) kontrłaty lub łaty... i do nich przykrecać płyty... na łączeniu płyt pomiędzy krokwiami dajemy profil CD60 lub nawet kawałki desek... plyty stanowią izolację wiatrową i osłaniają wełnę jednocześnie są paro przepuszczalne... płyt już nie trzeba spoinować - no chyba że ze względów estetycznych. Szczegóły na fotkach...

 

http://images8.fotosik.pl/2370/6aee5d537db811de.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/0ca9a72a46cdb9fe.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/79adcf837f1630f3.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2370/53adebd34820e4f6.jpg

 

ROM,czyli podsumowując : dobrze jest dać wełną pomiędzy jętki + wełnę między krokwie do samej kalenicy ,czy po prostu wystarczy wełna pomiędzy krokwie bez dawania wełny między krokwie .....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miało być : "wełna pomiędzy krokwie bez dawania w jętki".....

W jętki obowiazkowo całą grubość ocieplenia... jesli na skosach dajesz 25cm to w sufit czyli jetki też dajesz 25cm! ...warstwa w krokwiach na stryszku jest izolacją dodatkową ... z obserwacji Inwestorow u których takie rozwiązanie zastosowalem wynika że na stryszku zimą temperatura nie spada poniżej 0°C... zresztą jeśli jest rekuperator to nawet ci od wentylacji zalecają takie rozwiązanie lub odcięcie kawałka stryszku na reku i porządne zaizolowanie tej "budki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...