Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Panowie!

Fachowcy namawiają mnie na podwójny stelaż i podwójne płytowanie skosów na poddaszu. Uzasadniają to tym, że na pojedynczym to od razu będzie pękać i właściwie to nawet nie chcą się podjąć takiej roboty. Dziwi mnie jednak to, jak mówią że na podwójnym też popęka ale później! Przeglądając foty z forum niezbyt często spotyka się podwójny stelaż. Co o tym sądzicie? Różnica w cenie materiału nie jest porażająca ale plus robocizna to robi się już nie zła sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podłączam się do pytania. Też się mnie o to fachowiec pytał - czy tak chcę?? Argumenty za są mocne ale co z estetyką?

Jak zrobisz nieduży skos (2-5cm) na stronę to wizualnie nie będzie się rzucało w oczy a wpuszcza jednak sporo więcej światła. Zresztą przyłóż kawałek płyty do okna to zobaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Fachowcy namawiają mnie na podwójny stelaż i podwójne płytowanie skosów na poddaszu. Uzasadniają to tym, że na pojedynczym to od razu będzie pękać i właściwie to nawet nie chcą się podjąć takiej roboty. Dziwi mnie jednak to, jak mówią że na podwójnym też popęka ale później! Przeglądając foty z forum niezbyt często spotyka się podwójny stelaż. Co o tym sądzicie? Różnica w cenie materiału nie jest porażająca ale plus robocizna to robi się już nie zła sumka.

Skoro z góry zakładają że popęka to już widzę jacy z nich fachowcy:) Jak jest dobrze zrobione to na pojedynczym stelażu i pojedynczym płytowaniu nie popęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie 5 cm to mało? Mi też fachowiec powiedział że tego nawet nie zobaczę, ale On mówił że to będzie kilka milimetrów. Ja uważam że kilka milimetrów to nie ma sensu bo to niczego nie zmieni, a będzie wrażenie że jest po prostu spieprzone;)

Tak na marginesie, to jak mi tynkarze pozakładali kątowniki przy normalnych oknach to powychodziły im skosy ale w drugą stronę, takie po 4-6 mm i od razu to zobaczyłem i kazałem poprawiać, wiec 2-5 cm na pewno zauważę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ciebie 5 cm to mało? Mi też fachowiec powiedział że tego nawet nie zobaczę, ale On mówił że to będzie kilka milimetrów. Ja uważam że kilka milimetrów to nie ma sensu bo to niczego nie zmieni, a będzie wrażenie że jest po prostu spieprzone;)

Tak na marginesie, to jak mi tynkarze pozakładali kątowniki przy normalnych oknach to powychodziły im skosy ale w drugą stronę, takie po 4-6 mm i od razu to zobaczyłem i kazałem poprawiać, wiec 2-5 cm na pewno zauważę:)

Po pierwsze zależy jakie szerokie masz glify, u mnie przy ok. 30cm glifie robię 3cm i jak przyłożyłem kawał płyty to wygląda ok. Kilka milimetrów to szkoda się bawić bo to niczego nie zmienia. To raczej taki margines błędu żeby im w drugą stronę nie wyszło:) Czy to będzie 2cm czy 5cm to i tak zauważysz ale przecież nigdzie nie jest napisane że glify mają być pod kątem prostym:) Skoro obydwa będą po skosie i ten skos będzie identyczny to nie widzę problemu.

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planujemy na poddaszu, na korytarzu zrobić sufit podwieszany.

Stelaż chcemy zrobić z profili 2mm ocynkowany , elementy pospawane .

Profile które idą przy ścianie chcemy przykręcić do ścian bocznych ( nie łączyć z jętkami aby łączenia nie pękały).

W załączniku zdjęcia z innej budowy gdzie taki stelaż jest zamontowany.

Co o tym sądzicie ? proszę o opinie.

pozdrawiam

P4160209.JPG

P4170226.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij kilka stron wcześniej. W tym wątku kulka razy przewinęły się zdjęcia z obróbką i ociepleniem okna.

 

Co do stelaża to IMHO strzelanie z armaty do wróbla, ale niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą. Stelaż podwójny krzyżowy by wystarczył moim zdaniem.

Edytowane przez forestowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę że pojawił się temat glifów rozwartych. Jestem w trakcie adaptacji poddasza i mam w związku z tym pytanie, na które nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi ani żadnych fotek. Chciałbym w jednym z okien dachowych wykonać glif z jednej strony pod kątem ok. 30 stopni. Podyktowane byłoby to poprawą ergonomii pomieszczenia w strefie przyokiennej. Zdaję sobie sprawę z tego, że będzie w strefie blisko okna cieńsza warstwa izolacji ale czy znacząco wpłynie to na straty ciepła? Zamieszczam rysunek poglądowy tego o co mi chodzi. Proszę o opinie nt. tego pomysłu. http://gluszko.site40.net/FTP/skos.jpg Edytowane przez dyzio_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać jak rozwiązaliście u siebie sprawę przelotu powietrza ( z pod okapu do kalenicy ) w polach pomiędzy krokwiami ale gdzie znajduje się okno dachowe. W polach bez okien mam nabite listwy + folia aby zachować szczeline 4 cm.

Druga sprawa czy ocieplenie pod kołnierzem uszczelniającym zrobiliście z pianki czy z welny

P7160734.JPG

P7300795.JPG

Edytowane przez kisielllll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców odnośnie zamontowania schodów strychowych. Otwór mam pod schody już przygotowany, ale z powodu tego iż sufit został obniżony o 11cm od belek, a wysokość skrzynki schodów to 14 cm, schody zachodzą skrzynką tylko 3 cm. To chyba zbyt mało żeby to ze sobą poskręcać.

Proszę więc o poradę jak to fachowo oraz najprościej zamontować żeby wszystko się trzymało i nic się nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców odnośnie zamontowania schodów strychowych. Otwór mam pod schody już przygotowany, ale z powodu tego iż sufit został obniżony o 11cm od belek, a wysokość skrzynki schodów to 14 cm, schody zachodzą skrzynką tylko 3 cm. To chyba zbyt mało żeby to ze sobą poskręcać.

Proszę więc o poradę jak to fachowo oraz najprościej zamontować żeby wszystko się trzymało i nic się nie urwało.

Na łącznikach ciesielskich

http://images47.fotosik.pl/1012/6390a9fe3783f987m.jpg

tu oczywiście jeszcze nie przykręcone do belek

Edytowane przez freezyear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać jak rozwiązaliście u siebie sprawę przelotu powietrza ( z pod okapu do kalenicy ) w polach pomiędzy krokwiami ale gdzie znajduje się okno dachowe. W polach bez okien mam nabite listwy + folia aby zachować szczeline 4 cm.

Druga sprawa czy ocieplenie pod kołnierzem uszczelniającym zrobiliście z pianki czy z welny

Jeżeli na tą folię co jest na pierwszym zdjęciu chcesz dać wełnę i potem na to jeszcze paroizolację to życzę powodzenia w walce z grzybem... Chyba że to membrana wysokoparoprzepuszczalna to od biedy ujdzie chociaż szczelina wentylacyjna powinna być zrobiona drutem albo sznurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...