Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Ale z racji czego nie będzie trzymał? Bo tylko dwa wkręty? Czy dlatego, że tylko 3 cm zachodzi na krówke?

Ile wkrętów i jaki zakład na krówke w takim razie jest wystarczający?

 

Jestem bardzo zainteresowany odpowiedzią, bo u mnie właśnie powstaje stelaż na grzybkach 180.

 

Z góry dzięki.

 

 

Jest wielu producentów wieszaków grzybkowych pomimo podobieństwa mają różne rozstawy otworów mocujących i ich rozmieszczenie.

Zakład na jętki 3cm dla sufitu z rozstawem wkretów 1,5cm jest już na granicy możliwości mocowania drugiego wkretu ,ponieważ przyjmujemy że wieszak

powinien wisiec na 2 wkretach aby był stabilnie zamocowany. Zakładka 3cm na jetke w takim przypadku byłaby dopuszczalna ze względu ze wystepuja tam

zdecydowanie mniejsze siły działające mimośrodowo niż w przypadku krokwi. w obu przypadkach wkrety beda pracowały na ścinanie jednak podwieszone do jetek mozemy sumować ich wytrzymałosc nawet "dopuscic " zamocowanie na 1 wkrecie.

Jednak podczas mocowania do krokwi układ napreżęń zmienia sie diametralnie i 2 wkrety musza być na 100% zamocowane" bo grzybek opadnie jak po stosunku" i nie wstanie sam. Dodatkowo na 3cm zakładki krokwiowo pozostaje 1,5cm rozstawu wkretów mocujacych tworząc max mimośród i obciązenie ścinajace.To teoretyczne uzasadnienie . Ramie ,siła.podpora.

Praktycznie zakład tak mały czyli 3cm przyjmujac i podane wyzej rozstawy otworów i mocowań nie uwzględnia odchyłek krokwi ani jetek ani mozliwosci korekty wieszaka co jest na porzadku dziennym przy tych pracach. bo mamy tylko 2 otwory lub 1. do wykorzystania.

Podsumowujac" DA SIE PRZYMOCOWAĆ ALBO NIE" ale dlaczego nie wykorzystac zakładki większej dając większy zakład dla mnie minimum 5cm.

Zwiększyc rozstaw wkretów mocujacych na krokwi do minimum 3cm dla 2 wkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy błędem jest jeżeli górny UD od przedścianki zostanie "złapany" ES-em do murłaty (na takiej wysokości wypada), a CD-ki będą ES-ami przymocowane do kolankowej?

W zasadzie zastanawiam się czy to w ogóle jest prawidłowe żeby CD-ki przedścianki mocować ES-ami do kolankowej.

 

Będę wdzięczny za porade. Szukałem odpowiedzi w wątku, ale nie moge znaleźć.

Esy do kolankowej jak juz a nie murłaty. kolankowe linkowane juz były http://profiltech.com.pl tam cos znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu producentów wieszaków grzybkowych pomimo podobieństwa mają różne rozstawy otworów mocujących i ich rozmieszczenie.

Zakład na jętki 3cm dla sufitu z rozstawem wkretów 1,5cm jest już na granicy możliwości mocowania drugiego wkretu ,ponieważ przyjmujemy że wieszak

powinien wisiec na 2 wkretach aby był stabilnie zamocowany. Zakładka 3cm na jetke w takim przypadku byłaby dopuszczalna ze względu ze wystepuja tam

zdecydowanie mniejsze siły działające mimośrodowo niż w przypadku krokwi. w obu przypadkach wkrety beda pracowały na ścinanie jednak podwieszone do jetek mozemy sumować ich wytrzymałosc nawet "dopuscic " zamocowanie na 1 wkrecie.

Jednak podczas mocowania do krokwi układ napreżęń zmienia sie diametralnie i 2 wkrety musza być na 100% zamocowane" bo grzybek opadnie jak po stosunku" i nie wstanie sam. Dodatkowo na 3cm zakładki krokwiowo pozostaje 1,5cm rozstawu wkretów mocujacych tworząc max mimośród i obciązenie ścinajace.To teoretyczne uzasadnienie . Ramie ,siła.podpora.

Praktycznie zakład tak mały czyli 3cm przyjmujac i podane wyzej rozstawy otworów i mocowań nie uwzględnia odchyłek krokwi ani jetek ani mozliwosci korekty wieszaka co jest na porzadku dziennym przy tych pracach. bo mamy tylko 2 otwory lub 1. do wykorzystania.

Podsumowujac" DA SIE PRZYMOCOWAĆ ALBO NIE" ale dlaczego nie wykorzystac zakładki większej dając większy zakład dla mnie minimum 5cm.

Zwiększyc rozstaw wkretów mocujacych na krokwi do minimum 3cm dla 2 wkretów.

 

Ok, ma to sens. Podstawy fizyki mi się kłaniają :-)

 

Ja mam grzyby 180 nakrokwiowo (oczywiście pisze teraz o skosach) z zakładem 30 i na dwóch wkrętach. Rozstaw wkrętów to jakieś 20 może 20-kilka. Musiałbym zmierzyć jak przyjade dziś na budowę. Niestety grzyby kupowałem w Casto i nie wiem czy to nie był błąd.

 

Natomiast sufit robie krzyżowo dwupoziomowo bo ten stelaż ma utrzymać 30cm wełny skalnej i płyty (jedna warstwa). Tu już w ogóle jest ciekawie bo wieszaki obrotowe wiszą na pręcie, który wisi na jednym wkręcie. Zakładam, że dając wieszaki co 40cm konstrukcja wytrzyma obciążenie. Pod tak zawieszonymi głównymi będą nośne profile również co 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ma to sens. Podstawy fizyki mi się kłaniają :-)

 

Ja mam grzyby 180 nakrokwiowo (oczywiście pisze teraz o skosach) z zakładem 30 i na dwóch wkrętach. Rozstaw wkrętów to jakieś 20 może 20-kilka. Musiałbym zmierzyć jak przyjade dziś na budowę. Niestety grzyby kupowałem w Casto i nie wiem czy to nie był błąd.

 

Natomiast sufit robie krzyżowo dwupoziomowo bo ten stelaż ma utrzymać 30cm wełny skalnej i płyty (jedna warstwa). Tu już w ogóle jest ciekawie bo wieszaki obrotowe wiszą na pręcie, który wisi na jednym wkręcie. Zakładam, że dając wieszaki co 40cm konstrukcja wytrzyma obciążenie. Pod tak zawieszonymi głównymi będą nośne profile również co 40cm.

 

Sufit OK.

Mierzenie do krokwi wieszakow na sucho błąd. Uwględnij odchyłki na krokwiach bo do jednej da sie do drugiej nie itd.

Casto można zwrócic jak cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit OK.

Mierzenie do krokwi wieszakow na sucho błąd. Uwględnij odchyłki na krokwiach bo do jednej da sie do drugiej nie itd.

Casto można zwrócic jak cos nie tak.

 

Nie chodzi o mierzenie na sucho. W dwóch pomieszczeniach sa już przykręcone i tak to wygląda jak napisałem. Dalej się waham czy nie zmienić na grubsze (1mm) albo przynajmniej na dłuższe. Hmm...

 

Edit:

Ewidentnie mam dziś słaby dzień. Właśnie do mnie dotarło, że grzyby są odsadzone od krówki na 130, więc zakład na krówkę jest 50 i wkręty są max rozstawione na tych 50 mm na ile na to pozwalają otwory w wieszaku.

Czy biorąc to pod uwagę radziłbyś jednak zamienić na grubsze wieszaki czy ewentualnie moge zostac przy tych z Casto?

Edytowane przez heron
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o mierzenie na sucho. W dwóch pomieszczeniach sa już przykręcone i tak to wygląda jak napisałem. Dalej się waham czy nie zmienić na grubsze (1mm) albo przynajmniej na dłuższe. Hmm...

 

Edit:

Ewidentnie mam dziś słaby dzień. Właśnie do mnie dotarło, że grzyby są odsadzone od krówki na 130, więc zakład na krówkę jest 50 i wkręty są max rozstawione na tych 50 mm na ile na to pozwalają otwory w wieszaku.

Jest OK. Mozesz dołożyc ewentualnie pare sztuk po drugiej stronie krokwi. Bo ten wieszak z castoramy to tandeta.Szkoda roboty.

Czy biorąc to pod uwagę radziłbyś jednak zamienić na grubsze wieszaki czy ewentualnie moge zostac przy tych z Casto?

Zostaw jest OK. Mozesz zawsze dołożyc pare sztuk na druga strone krókwi.Castorama to tandeta zazwyczaj.

Szkoda roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie wykombinowałes tam ale ten UD zwiazany będzie płyta z CD a kolankowa ma stac i być stabilna.

Wrzuć fotke

 

Wrzuce fotke wieczorem, bo nie mam przy sobie. Czy przez "UD zwiazany będzie płyta z CD" masz na myśli, że płyta powinna być przykręcona również do UD? Sorry, jeśli pytanie jest głupie, ale tyle się naczytałem o tym, żeby nie skręcać płyty (sufit i skos) z obwodowym UD, że jestem na tym punkcie troche przewrażliwiony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce fotke wieczorem, bo nie mam przy sobie. Czy przez "UD zwiazany będzie płyta z CD" masz na myśli, że płyta powinna być przykręcona również do UD? Sorry, jeśli pytanie jest głupie, ale tyle się naczytałem o tym, żeby nie skręcać płyty (sufit i skos) z obwodowym UD, że jestem na tym punkcie troche przewrażliwiony :-)

 

Bylismy na kolankowej a wyladowalismy na suficie. To pózniej jak wrzucisz fot. Bo jest wiele wyjątków .

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylismy na kolankowej a wyladowalismy na suficie. To pózniej jak wrzucisz fot. Bo jest wiele wyjątków .

 

 

Z tym sufitem to niepotrzebnie zamieszałem :-) Chodziło mi tylko o to, że chce sie upewnić czy do górnego UD w przedściance przykręcać płyte czy nie. Sufit był tylko przykładem, że w pewnych sytuacjach się tego nie robi. Czyli wracamy do przedścianki i pytania czy płytę przykręcać do górnego UD czy nie :-)

 

Sorry za zamieszanie i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sufitem to niepotrzebnie zamieszałem :-) Chodziło mi tylko o to, że chce sie upewnić czy do górnego UD w przedściance przykręcać płyte czy nie. Sufit był tylko przykładem, że w pewnych sytuacjach się tego nie robi. Czyli wracamy do przedścianki i pytania czy płytę przykręcać do górnego UD czy nie :-)

 

Sorry za zamieszanie i dzięki za pomoc.

Tak to jeden z wyjątków warunek CDki stojące musza sie opierac -tak samo w dolnym UD .Mozesz ale nie musisz *

Strzyżenie przez telefon. Wstaw fot.

Przykręcasz płyte najpierw do CD a na końcu do UD*

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam to sufit masz bez wełny ?proponuje ci zacząc przygode z wieszakami na suficie.

1 UD w poziomie obrys.

2 rozmieszczenie CD i wieszaków -trasowanie

a rozciagasz sznurki miedzy UD i pod sznurek przykrecasz wieszaki w jednej lini- wersja amatorska

b wstawiasz CD w obrysy tak jak maja być na stałe jak sie uginaja lub łaczone na środku sufitu jeden CD pod nie w poprzek podwieszony na obrotowych wieszakach ustalasz na nim pozom i wstawiasz po kolei grzybki wCD i krecisz do jetek sprawdzajac poziomica odchyłki. na końcu ten CD z obrotowymi demontujesz-wersja profesjonalna

Demontujesz co drugi CD lub wszystkie pod ułożenie wełny.

Ewentualnie zobacz czy wełna ze skosów nie da sie wcisnąc w sufit ? rozstawy krokwi i jetek

Jak nabierzesz troche rutyny na suficie to pojedziemy ze skosami.

Witam

oczywiście zacznę od garderoby, jak tam będzie coś nie tak to nie będzie tego widać.

poniżej zdjęcia:

http://images43.fotosik.pl/1085/426426593cd2bf2agen.jpg

http://images50.fotosik.pl/1095/ffcf3004c1390e0egen.jpg

profil ud mocuję na (zdjęcie pierwsze) ścianie na wprost i ścianie nade mną której nie widać, czy mocować na ścianie po lewej stronie?

szerokość tego sufitu to 1m więc wejdą tam 3 cd.

teraz z profilami dojechać aż do samej wełny na skosach czy uwzględnić 15 cm wełny na skos.

na drugim zdjęciu widać jeszcze nie ocieplony kawałek dachu w formie pionowej, tam też dawać 2 warstwy po 15cm i jak mocować pierwszą oraz czy robić odstęp od desek?

zientas

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionowe profile cd przedscianki kolankowej mozesz mocowac ES do scianki kolankowej/wienca/murlaty. gore przedscianki zamkniesz luzno nalozonym na cd ud.

lub po oplytowaniu skosu do dolnego cd przykrecisz przez plyte ud i w niego wsuniesz luzne pionowe cd.

lub do podlogi przykrecisz late do niej zamocujesz pionowe laty mocowane gora do bokow krokwi. do lat krecisz wieszak do poddaszy i okladzine cd bedziesz mial pozioma tak jak na skosach. zamiast wieszakow i cd mozna zastosowac profil kp (kapeluszowy).

wszystko zalezy na jaka odleglosc od masywnej kolnakowej chcesz odsadzic okladzine.

 

Dzięki Flash.

 

Skoro CD kręci się esami do ścianki/murłaty to czy błędem jest przykręcenie UD do murłaty? CD oczywiście też jest przykręcone tyle, że do ścianki kolankowej. Konstrukcja ma wysokość około 1m a CD jest mocowany na około 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jeden z wyjątków warunek CDki stojące musza sie opierac -tak samo w dolnym UD .Mozesz ale nie musisz *

Strzyżenie przez telefon. Wstaw fot.

Przykręcasz płyte najpierw do CD a na końcu do UD*

 

Kurcze myślałem, że mam lepsze zdjęcia przedścianki. Mam tylko to. Mam nadzieje, że widać wystarczająco.

 

Czoło CD-ka odsadzone jest od ściany na 8cm. Wysokość konstrukcji to 1m. Nie wiem czy to widać, ale UD jest przymocowane esami do murłaty. Źle to czy niekoniecznie? Jakieś (inne) błędy rzucają się wam w oczy?

 

PS.

Tak, wiem - zrobiłem sobie krzywde nie montując wymiana. Wtedy nie wiedziałem (to mój pierwszy dom).

przedscianka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam szczegolow jakimi kierowales sie przy obraniu typu stelazy, kolejnosci prac wiec jedynie moge cos tam mruknac.

 

 

jak ud jest zamocowany do murlaty to jest. dla zamocowanych ud nie ma potrzeby mocowac 1m cd do sciany. gdyby byl luzny gorny ud to, mocowanie cd moglo by byc na wys. 80-90cm, 60 to zbyt nisko. ale warunek przedscianka obciazana.

 

Dzięki Flash.

Wnioskuje z Twoich i nie tylko wypowiedzi, ze mocowanie UD do murłaty błędem nie jest. Przedobrzone, ale nie będzie katastrofy :-)

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

oczywiście zacznę od garderoby, jak tam będzie coś nie tak to nie będzie tego widać.

poniżej zdjęcia: niestety sie nie załączyły więc tylko linki

https://picasaweb.google.com/108947241293750618078/Budowa?authkey=Gv1sRgCJW5h5bgm8HP9wE#5649710948875467218

https://picasaweb.google.com/108947241293750618078/DoOceny?authkey=Gv1sRgCOiBqoibjd246QE#5649710213616861074

profil ud mocuję na (zdjęcie pierwsze) ścianie na wprost i ścianie nade mną której nie widać, czy mocować na ścianie po lewej stronie?

szerokość tego sufitu to 1m więc wejdą tam 3 cd.

teraz z profilami dojechać aż do samej wełny na skosach czy uwzględnić 15 cm wełny na skos.

na drugim zdjęciu widać jeszcze nie ocieplony kawałek dachu w formie pionowej, tam też dawać 2 warstwy po 15cm i jak mocować pierwszą oraz czy robić odstęp od desek?

zientas

 

Ty masz u siebie szczeline wentylacyjną między wełna a deskami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...