Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

pytanie odnośnie okna- czy dobrze widze? doolna krawędź okna- od niej płyta 'idzie' na dół pod kątem prostym do okna? podoba Ci sie to? oO
Tu przecież nie chodzi o podoba-nie podoba, ale o to, że robiąc sposobem zalecanym przez producentów okien ograniczasz izolację cieplną w dolnym glifie okna praktycznie do zera, podczas gdy w innych miejscach jest jej z reguły +/- 25 cm.

 

Sposób zaprezentowany na fotce jest wg producentów dopuszczalny; najważniejszy jest górny glif który ma być równolegle do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... a co do okna to można tez tak...

http://images32.fotosik.pl/159/6aff06d73eaa30b1.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/165/4c4dd4b5edc1a76dmed.jpg

w tym przypadku to była konieczność... ale teraz obrabiam tak okna u góry... prostopadła krawędź ma ok. 10cm... więc troszkę docieplenia jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze mała uwaga...

Folię paroizolacyjną się klei do profili i zawija na narożnikach a tu jest obłożona płyta i przykręcona... folia wychodzi szczeliną pomiędzy płytami a to osłabia połączenie płyt (nie skleją się dokładnie).

 

... szczelinę wypełniam Vario lub UniFlott ... na to taśma obojętnie jaka... i naroznik AL. Przy kątach pow. 90* np. skos- dolny lub górny glif okna daję taśmę siatkową szeroką na 10cm i zawijam na krawędź... na to elastyczny narożnik PCV do kątów różnych niż 90*.

 

...obróbka przy murłacie lub ściance kolankowej-murowej:

- jeśli płyta wchodzi poza ściankę kolankową i wypełnia się szczelinę na ściance to taśmę daję na ściance i dosuwam do płyty (nie zawijam na płytę!) i wtedy jest to krawędź z kontrolowanym pęknięciem.. w tym narożu daję akryl... pęknięcie wypadnie pod warstwą akrylu.

- jeśli płyta dochodzi do ściany kolankowej (to dotyczy również innych przeszkód lub narożników z murem) i wypełniam szczelinę pomiędzy płytą a murem to taśmę daję na płytę ale też dosuwam do krawędzi i postępuję j.w.

- jeśli trzeba wypełnić i ścianę i płytę to daję siatkę na obie powierzchnie na styk i akryl...

 

...siatkę wywiniętą na ścianę i przyszpachlowaną potrafi wyrwać ze ściany lub płyty... czasem takie poddasze potrafi nieźle pracować... więc nalezy stosować połączenia ślizgowe i strefy kontrolowanych pęknięć... no i przede wszystkim stabilny ruszt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po kolei powinno wygladać wykończenie ułożonych płyt gipsowych i jakich materiałow (dobrych) do tego użyc (jeśli można to prosze o dokładna nazwe). Możecie też z grubsza podpowiedzieć ile tego kupić na około 220 m2 płyt?

z góry dziekuję :wink:

 

Rom-Kon czy gdybym miała w czasie układania tych płyt jakieś pilne pytania to czy można do Ciebie wykonac telefon? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam kilka pytań dotyczących wykonania skosu na zdjęciu

 

http://img232.imageshack.us/img232/7701/dsc00149bmy2.jpg

 

1. Czy na skosie ma sens wykonywanie stelaża w konstrukcji krzyżowej - dwupoziomowej? (skos ma szerokosc 4-5 m wysokość 1,90 m).

Dla płaszczyzny poziomej poddasza robie konstrukcje krzyżową

 

2. Jak wykonać połączenie profili CD z scianką kolankową. Czy wystarczy tylko oprzeć profile CD o ścianke wykonaną z betonu komórkowego? (rys.1) Nie wiem jak zamontować profile UD do scianki kolankowej, by przytrzymywały CD.

 

3. Czy łączniki krzyżowe w konstrukcji dwópoziomowej przykręca sie do profilu CD? czy pozostawia sie luźne?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy na skosie ma sens wykonywanie stelaża w konstrukcji krzyżowej - dwupoziomowej? (skos ma szerokosc 4-5 m wysokość 1,90 m).
Nie robi się takich rzeczy, profil który jest zaczepiony pionowo nie jest sztywny i może się przesuwać.

2. Jak wykonać połączenie profili CD z scianką kolankową. Czy wystarczy tylko oprzeć profile CD o ścianke wykonaną z betonu komórkowego?
Można tak właśnie zrobić, tylko nie wiem co z linią prostą w takim wypadku :D Ściankę najlepiej postawić od nowa, na konstrukcji i opłytować.

3. Czy łączniki krzyżowe w konstrukcji dwópoziomowej przykręca sie do profilu CD? czy pozostawia sie luźne?
Przykręca się. Na rynku jest cała masa łączników z kiepskiej blachy które są miękkie albo wyskakują więc trzeba je koniecznie przykręcać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co do okna to można tez tak...

http://images32.fotosik.pl/159/6aff06d73eaa30b1.jpg

 

http://images27.fotosik.pl/165/4c4dd4b5edc1a76dmed.jpg

w tym przypadku to była konieczność... ale teraz obrabiam tak okna u góry... prostopadła krawędź ma ok. 10cm... więc troszkę docieplenia jest...

 

OOO - dokładnie jak u mnie już na połowie okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się jeszcze pod temat.

Czy przy ściankach działowych profile CW montuje się jakoś do CW? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Czy wystaczy włożyć jedno w drugie? Myślałem o skręceniu na dole obu profili pchełkami, żeby nic się nie poprzesuwało lub nawet nie upadło. Przecież CW daje się krótsze o jakiś 1cm od wysokości kondygnacji.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się jeszcze pod temat.

Czy przy ściankach działowych profile CW montuje się jakoś do CW? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Czy wystaczy włożyć jedno w drugie? Myślałem o skręceniu na dole obu profili pchełkami, żeby nic się nie poprzesuwało lub nawet nie upadło. Przecież CW daje się krótsze o jakiś 1cm od wysokości kondygnacji.

 

Co o tym sądzicie?

Są specjalne kleszcze do zagniatania profili ...najtańsze kosztują ok. 70zł ...ale to już dla zawodowców... by profile się nie przesuwały można je "złapać" zwykłą taśmą np. pakową lub papierową-maskującą. Słupków nie łączy się trwale z profilami UW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Rom-Kon czy gdybym miała w czasie układania tych płyt jakieś pilne pytania to czy można do Ciebie wykonac telefon? :lol:

Oczywiście! Nie ma sprawy! Jak nie odbieram to proszę dzwonić do skutku... czasem nie słychać... czasem nie mogę odebrać... jak to na budowie...

mój nr. 605-498-598

 

ps. mam nadzieję że nie dostanę za to bana tak jak wcześniej... pół roku nie mogłem wysyłać odpowiedzi na PW! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie może głupie i niepotrzebne ale warto zapytac

 

jak zakończyć folie paro izolacyjną przy podłodze na poddaszu

 

pytam dlatego ze jakby sie coś wkropliło to będzie ściekać na podłogę a to dobrze nie wróży a ,skoro pary ma nie przepuszczać to musi sie skroplić na foli i niem gdzie odparować bo na suficie tez folia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie może głupie i niepotrzebne ale warto zapytac

 

jak zakończyć folie paro izolacyjną przy podłodze na poddaszu

 

pytam dlatego ze jakby sie coś wkropliło to będzie ściekać na podłogę a to dobrze nie wróży a ,skoro pary ma nie przepuszczać to musi sie skroplić na foli i niem gdzie odparować bo na suficie tez folia

Na folii paroizolacyjnej nie ma prawa nic się wykraplać... woda po niej nie spływa... więc wystarczy folię wywinąć pod płytą i obciąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

W mojej chałupce na 100 m2 mam do wiązarów dachowych podwieszony stelaż na wieszakach.

Teraz chcę rozłożyć wełnę bezpośrednio na stelażu (zgodnie z radą - w tym temacie - Rom - Kona). W dwóch warstwach. Na mijankę.

 

Przeraża mnie trochę ten "gąszcz" wieszaków i domniemane trudności wykonawcze.

 

Chciałbym prosić o poradę.

 

Po pierwsze nie wiem czy najpierw nie powinno się rozłożyć wełny na stelażu a wieszaki później. Ale nic jest jak jest.

 

Czy mogę docinać pasy wełny (na długość, a potem na szerokość) na dowolne odcinki?

 

Czy mogę robić np. tak: tnę wełnę na 2 m odcinek, mierzę na jakich odległościach są wieszaki na stelażu, później "na ziemi" nacinam odpowiednio wełnę aby wszedł wieszak

Generalnie proszę o pomocne wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne kleszcze do zagniatania profili ...najtańsze kosztują ok. 70zł ...ale to już dla zawodowców... by profile się nie przesuwały można je "złapać" zwykłą taśmą np. pakową lub papierową-maskującą. Słupków nie łączy się trwale z profilami UW.

Hej

Jak to bywa w Casto nic na ten temat nie wiedzieli, a że dopiero niedzielą przeczytałem Twoją odpowiedź postawiłem na taśmę. Co prawda wziąłem power-tape ale wszystko już ładnie stoi i się nie rusza. Dzięki jak zwykle za super wskazówki wykonawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to główne elementy ścianek już stoją. Teraz pytanie - co z otworami na drzwi jak nie wiemy jakie drzwi wybierzemy. Jedyne co na chwilę obecną wiemy, to że będą to drzwi 80tki. No ale jak patrzyłem po katalogach, każda firma ma inny wymiar ościeżnic. I ile tu teraz miejsca zostawić na drzwi, zeby było można zamontować w nie dowolną w zasadzie ościeżnicę?

 

Wysokość sobie na razie podaruję. Chcę postawić główną konstrukcję ścian i pociągnąć w nich instalacje, aby ten etap mieć z bańki. Wtedy rozejrzymy się za drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...