Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

profi45 co z tego że ściany nie miały kąta? Pomiedzy płytą a ścianą mogła być japa na 2cm i jeśli nie było separacji szpachlówki spoinowej od ściany (taśma ślizgowa) i było źle zazbrojone (taśma siateczkowa) to szpachlówka wypełniajaca złapała ściany i oderwała się od płyty a siateczka w tym wypadku nic nie dała. I o żadnym przesztywnieniu tu nie rozmawiamy bo to jest nieistotne - brak związku.

 

A wystarczyło dać taśmę separacyjną by szpachlówka nie przywarła do ściany i obwodowo wkleić pełną taśmę - papierową lub flizelinę. Pęknięcie wyszłoby równiuteńko w narożniku i akryl dałby radę.

 

...ale z drugiej strony:

 

Rygibs zafsze penka

:D

 

 

...a tak swoją drogą. Profi45 skąd wiesz że to był regipsiarz a nie np.knaufiarz albo inny norgipsiarz lub lafragipsiarz??? ;)

 

Rom można jak piszesz i można na pare innych sposobów tez .Regipsiarz to ogólne odniesienie i mogło dotyczyć wszystkich.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie. Proszę spojrzeć na zdjęcia i powiedzieć czy ocieplilibyście państwo tylko pomieszczenie użytkowe a stryszek pozostawili tak jak jest to zanczy bez ocieplenia, czy może pociągnęlibyście izolację na stryszek i ocieplili go pozostawiając podłogę (płyty OSB) bez ocieplenia. Waham się bo: 1. Jętki na których leży płyta OSB to 17 cm i musiałbym nadbijać je od spodu, żeby dać pożądną izolację 2. Płyty GK na takiej izolacji obniżą pomieszczenie 3. Materiału nie pójdzie znacznie więcej jak zdecyduję się na ocieplenie stryszku i pozostawienie podłogi bez ocieplenia 4. Nie chciałbym mieć w domu pomieszczenia dość dużego -stryszku, w którym byłoby w zimie zimno jak na zewnątrz a ja czasami sięgał bym tam po np. narzędzia. ?? Prosze o opinie i życze miłego budowania.

DSC06682.jpg

DSC06683.JPG

DSC06691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

mam taki problem/ na korytarzu na piętrze chce zamontować światła ledowe punktowe w suficie. Po rozmowie z elektrykiem zasugerował, aby ocieplenie było oddzielone od żarówek. Mianowicie miałoby to wygladac tak od góry do dołu:

- 15 cm wełny miedzy jetkami

- 10 cm wełny

- płyta kg lub osb

- przerwa około 5 cm

- płyta kg

 

dodam że sufit ma być w jednej płaszczyźnie,

 

jak to zrobić, jakieś pomysły? bo mi do głowy nic nie przychodzi?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack, stelaż mam prawie zrobiony, mały problem z sufitem który jest rozpiętości 4 metry i 4 cm. Czyli 4 metrowa szyna jest ciut za krótka.

Stosować krótszą i przedłużać czy nie przejmować się tym brakiem zaczepu w profilu przyściennym i zastosować na przemienne przesunięcie profili głównych tak aby co drugi miał zaczep w jednej ścianie i co drugi w przeciwnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack, stelaż mam prawie zrobiony, mały problem z sufitem który jest rozpiętości 4 metry i 4 cm. Czyli 4 metrowa szyna jest ciut za krótka.

Stosować krótszą i przedłużać czy nie przejmować się tym brakiem zaczepu w profilu przyściennym i zastosować na przemienne przesunięcie profili głównych tak aby co drugi miał zaczep w jednej ścianie i co drugi w przeciwnej ?

 

Łącznik wzdłużny do CD wstaw z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można opierać płytę na murłacie? Jak prawidłowo wykończyć folię na murłacie ( czy też ma wychodzć i być zakończona na kolankowej) ? Profil U wzmacniający przy oknie kręcić pchełkami do każdego profila CD w który jest wpięty czy tylko do skrajnych? Czy znają Państwo jakąs stronę gdzie jest pokazana obróbka okna firmy ROTO? Dziękuję z gory jak ktos odpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można opierać płytę na murłacie? Jak prawidłowo wykończyć folię na murłacie ( czy też ma wychodzć i być zakończona na kolankowej) ? Profil U wzmacniający przy oknie kręcić pchełkami do każdego profila CD w który jest wpięty czy tylko do skrajnych? Czy znają Państwo jakąs stronę gdzie jest pokazana obróbka okna firmy ROTO? Dziękuję z gory jak ktos odpowie.

 

Podobnie obrabia sie wszystkie marki okien połaciowych .Jaka płyte opierać na murłacie ?Co ty tam robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę gk chyba mozna opuścić i dosunać do murłaty?czy nie?

 

W tym miejscu jest taka możliwość przecież

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/9b2b5ebe.jpg' alt='9b2b5ebe.jpg'>

 

Profilu v nie zastosuje bo mam kolankową murowaną.

 

Proszę o poradę jak się wykańcza tą część bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum

Edytowane przez marcinkornacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę gk chyba mozna opuścić i dosunać do murłaty?czy nie?

 

W tym miejscu jest taka możliwość przecież

<a href=http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-10/9b2b5ebe.jpg' alt='9b2b5ebe.jpg'>

Profilu v nie zastosuje bo mam kolankową murowaną.

 

Proszę o poradę jak się wykańcza tą część bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum

Nie dostawiaj płyty do murłaty.

Trzeba zbic troche tynku i dokleic pasek płyty GKF aby sie zlicowało ze starym tynkiem. Dac pare kołków .Na to siatka elewacyjna i szpachla .Lub rapica zbicie tynku i tynkowanie. Od tego sie zaczyna tam robote a nie kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasajgonowanie tak zwane.Spotkałem mądrego projektanta który wspólpracuje z wykonawca i projektuje murłate przesunięta i zlicowaną z wieńcem od zewnętrznej strony.Jedni widac myśla inni tylko robia takie czasy. Swoja droga czy zamiast częsciowego tynkowania nie lepiej było tam dac całe płyty na klej wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam ten wątek, jestem gdzieś w połowie, ale czas mnie nagli, powiedzcie o czym nie zapomnieć na początku pracy:

moje wylewki maja około m-ca, zamierzam położyć pierwsza warstwę wełny między krokwie i zacząć wygrzewać jastrych, czy może jeszcze odczekać zanim trochę odparują przy grzaniu i dopiero później okładać wełnę?

kolejne to czy może tak być że miedzy krokwie cieplejsza warstwa (profit-mata 15cm) a pod krokwie 10 cm uni maty?

i mam jeszcze pytanie, czy wszystkie rury np od wentylacji, mogę ułożyć w tej 2 warstwie uni maty, będą się robić przez to mostki termiczne, no ale gdzieś musze je upchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam jeszcze pytanie, czy wszystkie rury np od wentylacji, mogę ułożyć w tej 2 warstwie uni maty, będą się robić przez to mostki termiczne, no ale gdzieś musze je upchać?

 

Ja tak zrobiłem, wcześniej między krokwie dałem w tych miejsach najcieplejszą wełnę jaka była dostępna (super-mata). Rury prowadzone w drugiej warstwie zawsze mniej więcej po środku między krokwiami (nie po krokwiach chociaż tak łatwiej mocować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo czasu temu istnialy dwa odrebne watki o poddaszu i nie wiem w ktorym nasz wodz od poddaszy pokazywal fotke w jakis sposob to realizuje. w kazdym razie na zdjeciu pokazal, ze ta powstala szczeline skos/kolankowa wypelnia pianka.

 

No cóż nasz Wodz zabłądził. Gdyby sam błądził szukając odpowiedzi nie byłoby problemu.Wielu wiernych zabłądziło razem z wodzem.Rom jesteś jak my tylko człowiekiem i masz prawo sie pomylic ale nie mozna sie mylic w nieskończoność.

Połaczenie skos-kolankowa wykonane na ślizgu mało by sens wtedy i tylko wtedy gdy spełnia funkcje rozpręzenia sie konstrukcji.W żadnym przypadku taka funkcja tam nie wystepuje a juz zupełnie z zastosowaniem wieszaków grzybkowych.Jedyna bierną funkcja nie wykorzystana ,bedzie rozpreżenie wzdłuz wieńca ,które zagwarantuja nam przesuwające sie wzdłuz wieszaki grzybkowe w profilach CD ,a obciazone beda wrecz podnosic płyte ,całe szczescie w tym że usytuawane połączenie jest blisko murłaty.Funkcje rozpreżne maja sens i należy je stosowac gdy częśc konstrukcji poddana jest zmiennym naprężeniom.i po ustaniu napręzenia konstrukcja powróci do stanu przed napręzeniowego. Sytuacja taka wystepuje na sufitach wzdłuz profili sufitowych UD usytuowanych na ścianach szczytowych w dachu dwuspadowym ,a w czterospadowym juz nie.Dodatkowy aspekt uzyskania rozpreżenia w dachu dwuspadowym bedzie miał jedynie sens gdy nie bedzie podzielony sciankami działowymi, które sparalizują w wielu przypadkach swobodne przesuwanie sie konstrukcji.Zatem połaczenia ślizgowe powinno sie stosowac gdy zachodzi koniecznosc oddzielenia konstrukcji w uzasadnionych przypadkach.Napewno takie połączenie nie ma uzasadnionego znaczenia w połączeniu skos -kolankowa.Nie pytam już co zrobi forumowicz z mostkami termicznymi stosując twoja technologie .

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko dach byl gotowy to, do wysokosci sufitu.

FLASHBACK, sorry że Cię molestuję z tym pytaniem, ale co rozumiesz w swojej odpowiedzi, "gdyby tylko dach był gotowy"?. Dach jest gotowy, rozumiem, że Ty nie ocieplałbyś poddasza nieużtkowego, tylko ocieplił skosy w użytkowym i sufit tj. płytę OSBod spodu?. Czy tak?. Co za tym przemwia, bo ja biję się z myślami i nie mogę się zdecydować?. Z góry Ci dziękuję za krótkie wyjaśnienie.

Edytowane przez orasje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlashBack, muszę Ci odpowiedzieć, choć Twoja odpowiedź to nadal zlepek jakiejś urażonej dumy moim pytaniem i lekceważeniem tych co wiedzą mniej od Ciebie. Dach nie jest 100% szczelny bo między dechami są szpary tak jak zapewne wiesz (dechy nigdy nie są szczelne). Pod dachówką jest folia Dorkena przepuszczelna a dach budowała firma, która postawiła dachy w setkach domów jak mniemam w różnych województwach z uwagi na zasięg działania. No ale wnioskuję z Twojej odpowiedzi, że nie ocieplałbyś poddasza bo wg. Ciebie za szczelne?!. Dzięki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co tam komu zawracam :p jakby nie było wątpliwości, to nie zadałabym pytania

fakt, że chciało Ci się zajrzeć do dziennika - zdumiewający ;)

podłoga stryszku u nas będzie dopiero robiona, poza tym mamy świetlik dachowy od którego będzie prowadził tunel flex do podłogi stryszku, która będzie sufitem nad holem górnym

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie jesli pytam o coć co już było omawiane ale nie mam siły przebijać się przez cały temat , więc bardzo proszę o krótką odpowiedź - czy ktoś z Was ma doświadczenie z płytami Fermacell łączonymi na brzegach specjalnym klejem do tych płyt, dzięki czemu spoinowania sięnie wykonuje (tylko dla wyrównania) a całość jest sztywna i dochodzi do pęknięć na styku płyt? Czy faktycznie łączenie klejem jest trwałe i pęknięć nie ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...