Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

wybaczcie jesli pytam o coć co już było omawiane ale nie mam siły przebijać się przez cały temat , więc bardzo proszę o krótką odpowiedź - czy ktoś z Was ma doświadczenie z płytami Fermacell łączonymi na brzegach specjalnym klejem do tych płyt, dzięki czemu spoinowania sięnie wykonuje (tylko dla wyrównania) a całość jest sztywna i dochodzi do pęknięć na styku płyt? Czy faktycznie łączenie klejem jest trwałe i pęknięć nie ma?

 

Dylatujesz płyty 5mm i szczeline wypełniasz klejem.Spoina jest bardzo wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję najpierw zrobić sufit płaski na najwyższym poziomie jaki się da... sufit 2-poziomowy, krzyżowy na długich prętach mocowanych do krokwi (to co nazywasz krokwiami to są płatwie a krokwie to te skośne belki) na zdjęciu przykład takiego sufitu...

 

http://images31.fotosik.pl/314/db58a3425a4286d7.jpg

 

...potem do sufitu i ściany zamocować skośnie kawałek płyty... będzie to o niebo lepiej wyglądać... dwa równe skosiki... takie jak na tej fotce...

 

 

 

http://images25.fotosik.pl/243/ed985143406aa3dc.jpg

 

Witam,

 

mam pytanko. Jak ocieplić takie poddasze. Przeleciałem już prawie pół tematu i zauważyłem sprzeczność.

 

Na tym zdjęciu wełna jest między krokwiami, na szkielecie sufitu też pewnie będzie, ale co z dodatkową przestrzenią do ogrzewania i akustyką pomieszczenia (będzie ta dodatkowa przestrzeń).

 

Jak to się ma do teorii że wełnę należy w takiej sytuacji układać na szkielecie sufitu. Mam bardzo podobny przypadek u siebie i mam dylemat. Jak to powinno wyglądać w idealnym rozwiązaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images8.fotosik.pl/1756/cf57220000de9fb5.jpg

 

możesz podejrzeć fotki na fotosiku - użytkownik rom-kon

 

Jak w tym przypadku zakryć murłatę. Trzeba by było jeszcze opuścić sufit żeby płyta łapała ściany kolankowej.

A co jeśli nie chcemy opuszczać sufitu a ściany są już otynkowane na gotowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym przypadku zakryć murłatę. Trzeba by było jeszcze opuścić sufit żeby płyta łapała ściany kolankowej.

A co jeśli nie chcemy opuszczać sufitu a ściany są już otynkowane na gotowo?

 

No właśnie - u mnie dali styropian, siatkę, klej i tynk na wierzch - czy w ten sposób jest to zrobione prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare postów wcześniej wałkowaliśmy identyczny problem.

 

Ależ czytam na bieżąco. Proponowałeś coś takiego:

Nie dostawiaj płyty do murłaty.

Trzeba zbic troche tynku i dokleic pasek płyty GKF aby sie zlicowało ze starym tynkiem. Dac pare kołków .Na to siatka elewacyjna i szpachla .Lub rapica zbicie tynku i tynkowanie.

rozwiązania te różnią się styropianem na murłacie. Może pytanie powinno brzmiec Dlaczego uważasz, że to prowizorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czytam na bieżąco. Proponowałeś coś takiego:

 

rozwiązania te różnią się styropianem na murłacie. Może pytanie powinno brzmiec Dlaczego uważasz, że to prowizorka?

 

Rozwiązania prowizoryczne bo to prowizorki z płyta lepsza bez gorsza .W każdym wydaniu miejsce łączenia będzie słabe, dodatkowo miejsce styku z płyta skosu.

Najlepiej byłoby zastosowac płyty gipsowo- włoknowe w wersji klejonej.Moze u ciebie da sie dostawić pare bloczków .

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowizorka? jedynie co mozna powiedziec to, ze zastosowanie styropianu ma swoje ograniczenia.

 

Lepienie ,plombowanie z różnych rodzaji materiału i łączenie jest i będzie prowizorka i ja mam odwage powiedzieć że tak też robiłem jak nie było innego wyjścia.

I nie mów mi flash że to robota na medal ,tylko żeby wziąśc pieniądze i zejśc z roboty.Jak nie wierzysz to walnij z ręki w takie sklejanie i sam zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy taka konstukcja na sciance kolankowek z łat drewnianych zda egzamin?

 

kolankowa_1.jpgKolankowa schemat.jpg

 

Scianka nie wysoka, zaledwie na dwa pustaki polotherm (zdjecie jest przykładowe). Pytam bo zostały mi piekne strugane proste łaty i chciałbym je wykorzystać. Przykrecił bym to go krokwi, i na dole do wylewki. Jest to prawie przy samej murłacie wiec nie powinno sie nic uginac, daszek jestr niewysoki w tym pomieszczeniu bo to kopertówka nad garazem(6x5.5 wys około 3.2 na środku)

 

Druga kwestia, czy taką konstrukcję scianki możmy postawić jeśli nie mamy kolankowej i na poddaszu chce odciać na wysokość np 80cm?

 

 

Jaka jest przewaga krecenia przyściennego na płytę na skosie i w to pozniej konstrukcja z CD jak ma Ron-kon w swoim albumie???

 

http://images39.fotosik.pl/190/1f28391aa02ac23cm.jpg

 

 

Dzieki z góry za odpowiedz

Kolankowa schemat.jpg

Edytowane przez Akrimka
zmiana rozmiaru zdjeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tuż przed rozpoczęciem prac ze stelażami i czytając i przeglądając ten wątek mam pytanie czy sposób w jaki planuje zrobić ściankę kolankową w połączeniu z oknem jest prawidłowy? Która z lini będzie bardziej poprawna - wyjaśniam, że ściana kolankowa będzie na stelażu odsunięta od pierwotnej ściany kolankowej stąd też wątpliwości czy ona może zejść pionowo w dół?

 

Dzięki z góry za odpowiedź!

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Akrimka opisany przez ciebie sposob z latami jest o'k gdy mocujemy late na stropie, nie z posadzka.

okładzina kolankowej do ok.1,2m wysokości (przedścianki nie obciążanej np. grzejnikami) można ją zbudować z luźnych cd prowadzonych przez poziome UD mocowane do okladziny skosu i posadzki.

 

Zapomnieałem ze na dwóch sciankach pod okanami będą grzejniki.... wiec muszę to zrobić solidnie, albo odpuszcze ocieplanie kolankowej i dam płyte na placki, ale wolałbym to docieplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieałem ze na dwóch sciankach pod okanami będą grzejniki.... wiec muszę to zrobić solidnie, albo odpuszcze ocieplanie kolankowej i dam płyte na placki, ale wolałbym to docieplić.

 

Docieplenie kolankowej której powierzchnia jest stosunkowo niewielka dużo nie da.Na parterze masz te same ściany nie docieplone od wewnatrz zatem parametry masz takie same jak na kolankowej. Spokojnie daj płyte na klej i kołki.Fajne deseczki mozna wykorzystac do wielu innych rzeczy na ogrodzie lub w domu ale z dystansem od regipsów. Tylko zacznij od kolankowej bo wielu próbowało płyty doklejac na końcu do skosu i nie pytaj co im wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzedze twoje aluzje - tak jestem umoczony w knaufa, nide i rigipsa mam nawet za paznokciami sheetrocka jakies 3 tys m^.

drogi kolego budownictwo w 100% sklada sie z odpowiednio wykonanych dylatacji czego, nie zmienisz a twoj idol raczej nie rozumie.

co dziwne *nie znalazlem dokumentu. norgips jako dystrybutor nie dolaczyl profilu V do proby dla atki a jedynie po fakcie zaaprobowal jego stosowanie mala notka na koncu. szanowny horst skrzętnie ukryl atke na V podaje nr i nawet wojek nie moze jej znalezc.

 

Nadszedł czas aby wyjaśnic pare zagadnień .Ponieważ i ja mam odmienne zdanie w poruszanych kwestiach .Ciesze sie Flash że znalazłem partnera do dyskusji.

Zatem do dzieła. Pana horsta zostawimy w spokoju i reszte wątku na koniec dyskusji.Drogi kolego zgadzam sie z toba w 100% że budownictwo składa sie w 100% z odpowiednio wykonanych dylatacji. Dlatego wyjasnij mi prosze jak ty rozumiesz słowo dylatacja w suchej zabudowie poddasza?

Co znaczy połączenie na sztywno ? Co znaczy połączenie ślizgowe i kiedy sie je powinno stosowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images8.fotosik.pl/1756/cf57220000de9fb5.jpg

http://images31.fotosik.pl/314/db58a3425a4286d7.jpg

masz odpowiedz

 

Flash A jak powinno sie to robić ?

Gdzie są twoje dylatacje ?, nie zasłaniaj sie romem. Pokaż mi choć jedno swoje zdjęcie rusztu jak to ma być zrobione.

Co znaczy na sztywno pytałem ciebie ? gdzie twoje połączenia slizgowe sie znajdują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...