Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Trociu...sorki że się wtrącam... ale czy w ościeża dałeś profile UA? można również dawać CW ale podwójnie... kiedyś jak nie były UA popularne to się łączyło (wkładało jeden w drugi) profile CW... no i obowiązkowo nad poprzeczką słupek do łączenia płyt nad drzwiami! Łączenie płyt nie może przebiegać po krawędzi otworu!!! Jesli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to albo do kakaowego albo odpowiem za 10 dni... znów znikam z neta :-?

 

ps. mam fajne fotki ze szczegółów przy obróbce poddasza (okna... kosze... naroża...) ale wkleję je dopiero za 10 dni... teraz nie mam już czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trociu...sorki że się wtrącam... ale czy w ościeża dałeś profile UA? można również dawać CW ale podwójnie... kiedyś jak nie były UA popularne to się łączyło (wkładało jeden w drugi) profile CW... no i obowiązkowo nad poprzeczką słupek do łączenia płyt nad drzwiami! Łączenie płyt nie może przebiegać po krawędzi otworu!!! Jesli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to albo do kakaowego albo odpowiem za 10 dni... znów znikam z neta :-?

 

ps. mam fajne fotki ze szczegółów przy obróbce poddasza (okna... kosze... naroża...) ale wkleję je dopiero za 10 dni... teraz nie mam już czasu...

 

Mam przygotowane profile UA. Ciężkie, masywne i drogie bydle, ale co tam - tego elementu poprawiać nie będę później.

 

Za fotki dziękuję. U mnie na szczęście obróbka ograniczyła się do okien połaciowych, a zdjecia realizacji tej części już mamy w wątku. Wiecej udziwnień nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa - w jednym z poradników Rigipsa jest taki oto rysunek, na którym widać, że najpierw została zrobiona zabudowa śkosu a potem dostawiona ścianka kolankowa. Ciekawi mnie jak zamocować profil U (zaznaczony czerwoną obwódką) do tej zabudowy, aby ścianka stała stabilnie.

 

http://autonom.ict.pwr.wroc.pl/~trociu/scianka.jpg

 

Z jednej strony płyta idzie pod kątem. Z drugiej jest pionowo. Nie ma raczej możliwości, aby profile U przymocować do tej płyty idącej pod kątem. Co należy w takim razie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam zapewne jest specjalny profil ud na poddasza ja mam taki i tak samo zrobione

 

rożni sie tym ze z jednej strony jest normalny a z drugiej jakby ponacinana falbanka którą sie dogina na żądany kąt

 

O - i to jest pomysł. Wyciąc w istniejącym profilu tylko kawałki blaszki i je odginać. A już myślałem, że całość profila trzeba będzie wyginać.

 

Z drugiej strony wcześniej się nie spotkałem z takimi profilami o jakich wspominasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jest to mój pierszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumiałość.

Na początku mieliśmy zaprojektowane 15 cm wełny, póżniej zdecydowaliśmy się na 20cm a teraz czytam że 25 to standard ...

Jak powinien wyglądać przekrój od dedkowania do regipsu ?

Ocieplenie wełną 15cm plus 10cm, dach jest deskowany i pokryty jedną warstwą papy a docelowo dwoma. Krokwie mają 18cm.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

czy ma sens dawać folię wysokoparprzepuszczalną pod pełne deskowanie papą z zastosowaniem 3 cm dylatacji?

czy w ogóle żadnej folii nie dawać?

wolę chuchać na zimne i jak najlepiej zabezpieczyć wełnę przez wilgocią z góry.

 

U nas pierwsza ekipa nie dala ani folii, ani pustki, wiec rozstalismy sie.... Druga zrobila pustke z drutu, folii nie dali (tez mamy odeskowany dach), wiec chyba nie trzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

czy ma sens dawać folię wysokoparprzepuszczalną pod pełne deskowanie papą z zastosowaniem 3 cm dylatacji?

czy w ogóle żadnej folii nie dawać?

wolę chuchać na zimne i jak najlepiej zabezpieczyć wełnę przez wilgocią z góry.

 

U nas pierwsza ekipa nie dala ani folii, ani pustki, wiec rozstalismy sie.... Druga zrobila pustke z drutu, folii nie dali (tez mamy odeskowany dach), wiec chyba nie trzeba:)

 

właśnie jestem na etapie ocieplania poddasza przy pełnym deskowaniu i według informacji zdobytych na forum oraz konsultacji z kilkoma forumowiczami przy pełnym deskowaniu trzeba zrobić szczelinę wentylacyjną na to wełna stelaż wełna i dopiero folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was wszystkich zaczynających przygodę na forum - używajcie wyszukiwarki. Jaki jest sens pisać po raz kolejny, że przy pełnym deskowaniu daje się pustkę powietrzną, a przy membranie wysokoparoprzepuszczalnej nie.

 

Niektórym już się nudzi, pisanie, że kolejność jest następująca:

- pełne deskowanie / membrana

- pustka powietrzna dla pełnego deskowania

- wełna między krokwie

- wełna na krokwie

- konstrukcja z profili (budowana razem z drugą warstwą wełny)

- folia paroizolacyjna (tutaj trwa dyskusja czy jest potrzebna i kiedy)

- płyty g-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam zapewne jest specjalny profil ud na poddasza ja mam taki i tak samo zrobione

 

rożni sie tym ze z jednej strony jest normalny a z drugiej jakby ponacinana falbanka którą sie dogina na żądany kont

 

Wg mnie to tam powinny być dwa złączone profile typu chyba CD i UD.

Jeden (CD) jest zamocowany do krokwi wieszakami brzuszkiem do dołu.

Do niego dokręcony jest drugi (UD) brzuszkiem do góry.

 

Prawidłowo?

 

MCB

 

PS

Przed chwilą znalazłem inny przykład. Tam profil pionowy (CD 60x27) jest przytwierdzony profilem narożnikowym przez płytę gipsową skosu do jej profilu.

Rysunek jest w dokumencie firmy Knauff. Opis: D612-SD5/FD1, zeszyt techniczny D61.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam zapewne jest specjalny profil ud na poddasza ja mam taki i tak samo zrobione

 

rożni sie tym ze z jednej strony jest normalny a z drugiej jakby ponacinana falbanka którą sie dogina na żądany kont

 

Wg mnie to tam powinny być dwa złączone profile typu chyba CD i UD.

Jeden (CD) jest zamocowany do krokwi wieszakami brzuszkiem do dołu.

Do niego dokręcony jest drugi (UD) brzuszkiem do góry.

 

Prawidłowo?

Tylko jak skręcić ze sobą dwa profile o kątach prostych na wszystkich swoich rogach pod kątem? Tutaj jest główny problem. Gdyby skos do ścianki kolankowej był pod kątem prostym, to nie byłoby żadnego problemu. Ale tutaj jest kąt ostry

 

Finalnie zrobiłem tak, że profil od ścianki kolankowej ponacinałem w kilku miejscach i odgiąłem do tyłu. Ten odgięty kawałek przykręciłem do skosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tak wygląda:

 

1. Do boku krokwi przykręcamy wieszaki kotwowe skierowane pionowo do dołu.

2. Mocujemy na wieszakach profil typu U.

3. Do spodu profila U przykręcamy drugi profil tylko że "grzbietem" do góry.

3. Na podłodze dajemy profil typu U.

4. Pomiędzy profile U wstawiamy profile typu C.

 

Wydaje mi się jednak, że mocowanie do płyty skosu profilem narożnikowym jest lepsze.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chyba przyjdzie mi samemu wykończyć poddasze(położyc wełne,regipsy).

Mniej wiecej juz wiec co i jak,o tym zeby zachowac dystans od deskowania,pierwsza warstwa miedzy krokwie,druga w poprzek.

Ale tak:

1.jakie uchwyty do profili polecacie??ja mysle o tych doczołowych,tak ze najpierw układam sobie wełne pomiedzy krokiewkami,potem łaczniki i stelaż.

2.druga sprawa jest taka,nie znam nazwy tego profilu,ale wiadomo daje profile w poprzek krokwi,mocowane na wieszakach,czy musze stosować profile przyscienne.Czemu pytam,bo niestety moj elektryk puscil kable po scianie,akurat w miejscach,gdzie powinienem przykrecac profile przyscienne.

moze nie byłoby problemu,gdyby od wewnatrz krokiew była przy scianie,ale niestety jest oddalona o jakies 40 cm,a mysle ze wykonanie sufitu tylko na poprzecznych profilach jest nie za bardzo???

3.Od czego zaczac mocowanie profili,tzn. co sprawdzić,na co zwrócić uwagę.

na mój laika rozum,to najpierw krece skrajne (u dołu skosu i góry) potem sznurek i do niego reszte,czy tak??

 

pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Od czego zaczac mocowanie profili,tzn. co sprawdzić,na co zwrócić uwagę.

na mój laika rozum,to najpierw krece skrajne (u dołu skosu i góry) potem sznurek i do niego reszte,czy tak??

Zwracaj uwagę na przysłowiowy pion-poziom. Żeby profile nie falowały na długości skosu. Potem przykręcona płyta może też falować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec zapoznałem sie z instrukcjami na stronie Rigips i teraz sa tam poszczególne systemy,ja myślę o uchwytach ES z profilami CD.teraz moje pytanie jest takie,tam w opisie i na rysunku nie ma mowy o profilach UD(przysciennych),czyli nie musze ich stosować???

pozdrawiam

Przyjrzyj się jeszcze raz. Otwieram chociażby taki link: http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/ i na zdjęciu z podpisem "Montaż konstrukcji Rigistil " tam gdzie koleś zaczyna montować grzybki widać dookoła zamontowane profile UD. Widać to samo na rysunku z podpisem "Demontaż profili przed układaniem ocieplenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...