Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

A co to masz takiego taśma wentylacyjna okapu?

 

Rysunek podałem przykładowy, zresztą z tego wątku, chodziło mi tylko o wykonczenie wełny.

Okap mam z nadbitka do równa z murłata , na tym leży membrana i normalnie kontr-łaty i łaty.

Styropian na szczelnie dołożony do podbitki. Nad podbitka a pod dachówka gdzie leci ostania łata mam przybitą wróblówkę - czyli słynna "taśmę wentylacyjną okapu", żadnych siatek do styro..:)

 

http://dekpol.best.net.pl/images/akcesoria_siatki_2d.jpg

 

Ponawiam pytanie, jak daleko dajecie wieszaki krokwiowe pod profile CD od krokwi gdy układacie 10cm wełnę?

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rysunek podałem przykładowy, zresztą z tego wątku, chodziło mi tylko o wykonczenie wełny.

Okap mam z nadbitka do równa z murłata , na tym leży membrana i normalnie kontr-łaty i łaty.

Styropian na szczelnie dołożony do podbitki. Nad podbitka a pod dachówka gdzie leci ostania łata mam przybitą wróblówkę - czyli słynna "taśmę wentylacyjną okapu", żadnych siatek do styro..:)

 

http://dekpol.best.net.pl/images/akcesoria_siatki_2d.jpg

 

 

 

Ale wróblówka to co innego niż to co pokazujesz na zdjęciu.

 

Ale to chyba nie ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz i masz. pusto lub praktykowane zboczenie w postaci uzywania do tego celu siatki podtynkowej stosowanej w systemach ociepleniowych. polak to zdolna bestia nie lubi przeplacac wiec z igly zrobi widly a z gowna bat :D

rozjasnilo?

 

To się akurat zgadza ale czy na pewno do wentylacji OKAPU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się akurat zgadza ale czy na pewno do wentylacji OKAPU?

 

Okap nie okap, dla mnie wentyluje to przestrzeń nad membramą nie mam zadnych innych wlotów.

Pomimo ze wełna jest ze szczelną 3cm (15cm wełny w 18cm krokwiach) to nie mam tam dopływu powietrza z zewnaątrz, bo styropian zamnknąłem dokłądnie do podbitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno tu nie zaglądałem.

Muszę nadrobić zaległości w mojej "ściągawce z poddaszy"

 

 

>>Zabudowa poddaszy - streszczenie wątku / i nie tylko /

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 welny to 10 wysuniecia wieszaka. ale uwazaj bo czolo, czolu (krokwi ;)) nie rowne.

 

Tego juz doświadczyłem, tylko sznurek prawde ci powie. Dzięki za odpowiedz, myślałem o tym co zrobić zeby profil nie gniótł wełny ale ok.

 

Teraz pokaze jaki mam drugi kłopot, tzn płytuję do samego szcztu, jest to pokój nad garazem, chce zostawić na wierzchu te jętki - które wystrugałem już.

Czy moge przykrecić profile na samym sczycie tak jak na zdjeciu? Tzn nad jętkami profile chce przykrecic na wieszkach do krokiew.

Chodzi mi o to ze chce zakryć belkę w kalenicy, jest skrecona , a pod nią dać kawałek płyty poziomo coś ala sufit pomiedzy jętkami . . Zda to egzamin?

PB072897.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego juz doświadczyłem, tylko sznurek prawde ci powie. Dzięki za odpowiedz, myślałem o tym co zrobić zeby profil nie gniótł wełny ale ok.

 

Teraz pokaze jaki mam drugi kłopot, tzn płytuję do samego szcztu, jest to pokój nad garazem, chce zostawić na wierzchu te jętki - które wystrugałem już.

Czy moge przykrecić profile na samym sczycie tak jak na zdjeciu? Tzn nad jętkami profile chce przykrecic na wieszkach do krokiew.

Chodzi mi o to ze chce zakryć belkę w kalenicy, jest skrecona , a pod nią dać kawałek płyty poziomo coś ala sufit pomiedzy jętkami . . Zda to egzamin?

 

Z powodu pewnych różnic w poziomach jętek pozostaje ci wykonanie odrębnych rusztów pomiędzy jetkami.Na każdą jetke w górnej częsci UD 30.Pomiędzy UD dasz CD o 1cm do 1,5cm krótsze od rozstawu jetek.To małe kawałki płyt i wystarcza 2 wieszaki na ruszcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 18 stronie tego wątku i póki co nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

Zabudowuję ścianę kolankową na poddaszu. Do ziemi przykręcam profil obrysowy, a co do skośnych krokwi aby miało kąt i pomiędzy ziemię a to coś dać CD60.

Póki co to widziałem, że ktoś tam dawał do krokwi wieszak grzybkowy do tego CD60 i od spodu dokręcał profil obrysowy.

Da się jakoś Prościej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 18 stronie tego wątku i póki co nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

Zabudowuję ścianę kolankową na poddaszu. Do ziemi przykręcam profil obrysowy, a co do skośnych krokwi aby miało kąt i pomiędzy ziemię a to coś dać CD60.

Póki co to widziałem, że ktoś tam dawał do krokwi wieszak grzybkowy do tego CD60 i od spodu dokręcał profil obrysowy.

Da się jakoś Prościej??

 

Kolankowe ścianki http://profiltech.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to widziałem, że ktoś tam dawał do krokwi wieszak grzybkowy do tego CD60 i od spodu dokręcał profil obrysowy.

Da się jakoś Prościej??

Obrysowy czyli przyscienny przykręc na esy do krokwi tak zeby był skierowany na dół jak nie chcesz dawać CD.

A jak nie to dajesz profil V jak wyzej zarklamowano lub zginasz przescienny (obrysowy)przykrecony do skośnego CD przez płyte i w niego pionowe CD, jest to wyjaśnione kilka stron wczesniej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jak poradzić sobie z ułożeniem drugiej warstwy isovera?. Mam 15 cm pierwszej warstwy pomiędzy krokwiami i jetkami i widziałem że niektorzy (a może wszyscy) rozwijają drugą warstwę wełny wpoprzek krokwi nabijając ja na wieszaki. W ten spsób powinna sie ona trzymać i nie opadać. I na to jak najszybciej dokręcają stelaż. Czy to jedyny sposób?. Czy tak samo robimy na suficie?. Miłego dnia życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 welny to 10 wysuniecia wieszaka. ale uwazaj bo czolo, czolu (krokwi ;)) nie rowne.

A dlaczego nie 10cm+3cm (grubość profilu)?

W tym momencie we wszystkich miejscach gdzie idą profile wełna będzie ściśnięta i może wypychać warstwę między krokwiami.

Na zdjęciach Rom-Kona widać że wełna leży luźno na profilach, a nie że wypycha się w przestrzeni międzyprofilowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie 10cm+3cm (grubość profilu)?

W tym momencie we wszystkich miejscach gdzie idą profile wełna będzie ściśnięta i może wypychać warstwę między krokwiami.

Na zdjęciach Rom-Kona widać że wełna leży luźno na profilach, a nie że wypycha się w przestrzeni międzyprofilowej.

No dlatego pytałem... i ja daje około 11.5-12cm pod wełnę 10cm, tak ze jest tylko lekko scisnieta.

 

CO do nabijania to na lizaki nie ma kłpotu, jak cośto nacinam nożem gdzy jest blisko krawędzi, lub "macam" gdzie jest wieszak i przesuwajać wełną po grzybku nabijam go, Na esy jest gorzej bo mają ząbkowaną krawędz, wiec tam trzeba nacinać, gdzie można to stosuje lizaki.

 

Co do drugiej warstwy wełny, jak mam krokwie rozstawione około 75-85cm, i krótkie odcinki do upchania np 150cm skosu to ja daje drugą warstwe tak samo wzdłuż, wełna ma 120cm więc nie zdarza sie ze łączenie wyjdzie mi na krokwie. A tnąc z rolki pasy na długosc 150cm unikam dodtakowej dokładki 30cm i kolejnego łaczenia.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj zieloną jak musisz, a jak nie to moze OSB?

 

Sprawdziłem moje jetki ponieważ sa tylko 3 nad garażem, to są równo położone górą, moze środkowa opadnieta ze 3mm, ale to nie przeszkadza,

POstaniowiłem dać na długich lizakach(27cm) dwa CD wzdłuż przylegające do jętek, i pomiedzy jetki przykrece kawałki płyt na sufit beda zachodzić swoją grbością na boki jętek, szceliny wypełnie akrylem, a jak bedzie bardzo pękać to obije takim delikatnym ćwierćwałkiem. Wczeniej zrobie od razu stelaż na sciany skosów i przykrece płyty bo sufit na skosie zajdzie na sciane.

Zastanawiam sie jak zachować dokładne połaczenie w lini proste skos-sufit? Czy to wychodzi w momencie spoinowania odpowiednią taśmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...