Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Ciężkie" pytanie -dla mnie

 

Czytałem o szczelinie wentylacyjnej już sporo ale pomimo to zapytam. Mam dachówkę ceramiczną DOMINO, łaty, pod nimi folia wysoko paroprzepuszczalna DORKEN MAXX no i dechy. W dechach jak to w dechach szpary prze które widać tą folię. Kładłem wełnę ISOVER 15 w krokwie 16 cm. Bez sznurkowania od spodu a więc szczeliny- naiwnie chyba mniemając, że ew. wilgoć przedostanie się przez te szpary między dechami. Czy radzicie jednak zdjąć wełnę i "nabić" sznurek od spodu czy zostawić?. Czy faktycznie przy foli paroizolacyjnej od wewnątrz pomieszczenia wykrapla sie dużo wilgoci?. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcę ocieplić poddasze w domu letniskowym i zamiast płyt gk zamontować boazerię. Między krokwie zmieści się 10 cm wełny i pytanie: jak zamontować ruszt drewniany, żeby położyć w poprzek przynajmniej 5cm wełny i żeby ograniczyć mostki termiczne na krokwiach. Myślałam o wykorzystaniu ES-ów do zdystansowania łat drewnianych, a może zamiast drewnianych dać pasy płyty OSB o gr. 2,5cm. Poproszę o Wasze sugestie :)

Aha, deski boazerii zamierzam kłaść pionowo.

 

Może ktoś ma pomysł, jak zamontować te poprzeczne łaty.

A może zrobić ruszt metalowy pod boazerię / deska 19mm gr. i 12 cm szer. na pióro wpust/?

Edytowane przez katja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to mało, ale to taki bardziej letni dom. Poza tym zależy mi na każdym centymetrze, bo to niewysokie poddasze /przenoszona chałupa z bali/.

Myślisz, że jaka grubość łaty wystarczy do utrzymania takiej boazerii z jednej strony, a z drugiej, żeby dobrze trzymała się Es-ów?

 

O dzięki gin, o takim czymś myślałam. Tylko jaką minimalną grubość łat można dać?

Na tym zdjęciu wygląda, jakby już nie miało być wełny w tych ES-ach. Taki dystans?

Edytowane przez katja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę mi powiedzieć, czy na poddaszu nieużytkowym gdzie daję wełnę między krokwie tak aby było tam cieplej, powinno być sznurkowanie i szczelina oraz folia?. Na piętrze pod spodem mam pełne ocieplenie skosów i sufitu (jętki i krokwie) i szczelinę (dzięki flashback za ostatnią radę.) Czy na takim poodaszu nieużtkowym mogą być problemy z parowaniem,parą i wilgocią?. Miłej niedzieli. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o radę. Docieplam poddasze z skosem wełną mineralną 15 cm między krokwie i druga warstwa 10 cm. Stelaż na skosach jest wykonany po wypełnieniu wełną miedzy krokwiami wieszakami ES 125 mocowanymi do krokwi i profilami CD, następnie będzie dodana druga warstwa wełny 10 cm pod profile i na to bezpośrednio folia i później już płyta k/g. Jak wykonać stelaż sufitu by zachować podobną konstrukcje jak na skosach a jednocześnie by był on obniżony do poziomu ok 40 cm od krokwi ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzięki za info , chyba czeka mnie faktycznie stelaż krzyżowy na wieszakach obrotowych ; mam jeszcze pytanie , czy na ścianie kolankowej murowanej zastosować również profil ścienny UD 30 , czy go odpowiednio wygiąć zgodnie z skosem by podpierał płytę , czy zastosować inne rozwiązanie. Wiem że może pękać w tym miejscu bo ścianka jest tynkowana, ale jakoś to zaakceptuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzięki za info , chyba czeka mnie faktycznie stelaż krzyżowy na wieszakach obrotowych ; mam jeszcze pytanie , czy na ścianie kolankowej murowanej zastosować również profil ścienny UD 30 , czy go odpowiednio wygiąć zgodnie z skosem by podpierał płytę , czy zastosować inne rozwiązanie. Wiem że może pękać w tym miejscu bo ścianka jest tynkowana, ale jakoś to zaakceptuje.

Pozdrawiam

Rób co chcesz. Przykręć pod kątem UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie, otóż zaczynam wykanczanie domu z poddaszem. Planowalem zabudowac schody i zaczac wykanczanie od dolu zeby tam jak najszybciej zamieszkac i pozniej po przyplywie kasy wziac sie powoli za gore, a poniewaz nie robilem odciecia instalacji wodnej i chcialem zrobic tylko ocieplenie z jednej warstwy waty unimaty 15cm coby to w zimie bylo w miare cieplo i w razie co przy mrozach zeby nie zamarzla ewentualnie woda(ktos mi powiedzial ze nie mam sie o co martwic bo napewno nie zamarznie ale jak postawilem wiadro pod skosami to w ostatnie niewielkie mrozy pojawila sie warstewka lodu) ale teraz przeczytalem na forum ze komus ze wzgledu na ogrzewanie dolu a gory nie, zawilgotniala wata i teraz mam zonka bo nie wiem co robic nie klasc wogole waty (boje sie o instalacje przy mrozach), czy ta jedna warstwa wystarczy czy juz szarpnac sie po kieszeni i konczyc wszystko. Jak by bylo najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...