Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

j231, kombinujesz podobnie jak ja - też chcę zająć się poddaszem po skończeniu dołu.

Moim zdaniem są trzy możliwości:

1. Tak jak radzi wojgoc: docelowa ilość wełny w dach + stelaż + folia paroizolacyjna (KG i gładzie - bezpośrednio przed wykańczaniem poddasza),

2. Wełna na strop (i na rury) do momentu rozpoczęcia prac na poddaszu, później przeniesiesz wełnę w dach.

3. Na razie tylko montaż wieszaków + pierwsza warstwa wełny w krokwie, ale tylko do momentu przeprowadzki. Taki stan mam w tej chwili u siebie (właśnie kończę układanie pierwszej - 15-centymetrowej warstwy wełny). Utrzymuję temperaturę 10*C na dole, u góry mam 6*C (przy obecnych temperaturach na zewnątrz). W czasie zimy pomaluję dół, założę panele itp.

Po przeprowadzce będę musiał podnieść temp. na dole. Wzrośnie wówczas również wilgotność pochodząca z procesów bytowych.

Dlatego przed zamieszkaniem dołożę II warstwę wełny w dach i przykleję folię od spodu stelaża, czyli osiągnę stan z punktu 1;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zakładając rozwiązanie z:

- założeniem docelowej termoizolacji, konstrukcji GK, folii,

- założeniem dodatkowo płyt GK (bez spoinowania)

- odpaleniem ogrzewania i WM coby powietrze złamać

 

jest jakaś szansa, że coś się gorszego stanie z tymi płytami (w sensie powykrzywia je od wilgoci itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie paroizolacja (szczelna!) to nie zamoknie ale jesli zostawi się na etapie wełny w krokwiach i zacznie użytkować parter to para wodna wytworzona podczas normalnego mieszkania (a są to znaczne ilości z kuchni i łazienki a także wilgoć z posadzek i murów w pierwszym sezonie) zacznie się wykraplać w warstwie wełny i bezpośrednio nad nią (deska lub membrana). W efekcie wełna zawilżeje . Jesli będzie to pierwsze odpalenie kotła i to podczas mrozów to z wełny zacznie lać się woda! Tak dokładnie - zacznie się lać!!! Takie zjawisko ja sam zaobserwowalem a i na tym forum też było - z wełny leje się woda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post dotyczący oferty wykonawcy na Allegro i zamieszczenie fotki z mojej pracy jako swojej usunąłem na prośbę zainteresowanego.

 

Sprawa załatwiona polubownie i mam nadzieję że w przyszłości już nie zaistnieje taki incydent. A że chodziło tylko o fakt bezprawnego publikowania zdjęcia a nie jakości oferowanych usług o których nic mi nie wiadomo wiec post usunąłem na zasadzie - a przeszło już mi...

 

Jednoczesnie życzę Zainteresowanemu dużo klientów - rynek usług budowlanych jest tak duży że dla wszystkich znajdzie się miejsce bez zbędnej walki z Konkurencją.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie paroizolacja (szczelna!) to nie zamoknie ale jesli zostawi się na etapie wełny w krokwiach i zacznie użytkować parter to para wodna wytworzona podczas normalnego mieszkania (a są to znaczne ilości z kuchni i łazienki a także wilgoć z posadzek i murów w pierwszym sezonie) zacznie się wykraplać w warstwie wełny i bezpośrednio nad nią (deska lub membrana).

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ja planuję zrobić co najmniej paroizolację; zastanawiam się natomiast czy jest sens przykręcać też płyty. Rozwiązania 'wełna na wierzchu' nawet nie rozważałem (rozumiem że to masz na myśli pisząc 'wełna w krokwiach').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - ja planuję zrobić co najmniej paroizolację; zastanawiam się natomiast czy jest sens przykręcać też płyty. Rozwiązania 'wełna na wierzchu' nawet nie rozważałem (rozumiem że to masz na myśli pisząc 'wełna w krokwiach').

 

jeśli wełna będzie przykryta folią to nie mam zastrzeżeń. Większość Inwestorów zostawia na zimę na etapie pierwszej warstwy welny bez paroizolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wełna będzie przykryta folią to nie mam zastrzeżeń. Większość Inwestorów zostawia na zimę na etapie pierwszej warstwy welny bez paroizolacji.

 

I my ich szanujemy ;). Widziałem też takich, co najpierw ocieplają poddasze, potem tynkują parter - nie wiem, z czego to wynika (jedyna rzecz jaka mi się nasuwa - kosztorys z banku do kredytu? U mnie też ocieplenie poddasza to element SSZ niby - a tynki to wykończeniówka; być może są banki wymagające takiej właśnie kolejności prac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jakiej firmy plyta lepsza knauf czy rigips?? i co potrzebuje kupic do zrobienia stelaza?? profil cd60(jakiej szerokosci} profil cd30 profil V, esy do profili dobrze mysle czy jeszcze czegos zapomnialem prosze o podpowiedz

Płyty obu firm b.dobre. CD 60 = szerokość 60mm,UD 30 =szerokość 30mm. Wełna ,folia,wkręty,profile. Wkręty do płyt,do drewna ,pchełki,kołki szybkiego montzu.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty obu firm b.dobre. CD 60 = szerokość 60mm,UD 30 =szerokość 30mm. Wełna ,folia,wkręty,profile. Wkręty do płyt,do drewna ,pchełki,kołki szybkiego montzu.

jeszcze tasma butylowa do przyklejania folii do stelazy. w zalezności od welny może byc potrzebny sznurek od snopowiązalki

i podstawa to dobra wkretarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz przeczytalem na forum ze komus ze wzgledu na ogrzewanie dolu a gory nie, zawilgotniala wata

U mnie tak sie stalo.

Skosy byly zrobione na gotowo. Gora odizolowana od dolu.

Woda wprawdzie sie nie leje, tzn., nie widac jej lejacej sie, ale sa zacieki na dwoch skosach w jednym pokoju od zachodu.

Nie sa tez mokre. Tylko takie slady posrodku skosow w dol i wzdluz laczenia sciany kolankowej z plyta na skosie.

Czyli cos sie dzieje.

Obecnie ogrzewam caly dom, ale nie mieszkam.

Sprawe odlozylam, niestety, na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bardzo mnie ciekawi czemu uwazacie ze grzybki sa lepsze od esow prosze o wytlumaczenie

Zdania troche są podzielone w tej kwesti.Bardzo wiele przemawia za grzybkiem na skosie jednak w rozwiązaniach sufitu moje odczucie przemawia za esem. Osobiście mam doświadczenie w obydwu wieszakach i z grzybkiem na skosie też nie jest idealnie. Punktem wyjścia są osobiste doświadczenia wykonawcy.

I na dużym pochyleniu skosu wiecej przemawia grzybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...