Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Proszę o jeszcze jedną radę powiedzcie mi jak zamontować schodki/właz do poddasza nieużytkowego(stryszku) I do czego sie montuje, przykręca profil V?? Z góry dziękuje za odpowiedzi

Włazy montuje sie do elementów więzby dachowej najczęściej jętek.

Profil v montuje sie najczęściej na płyte i łączy się go z elementami nośnymi jak profile. http://www.profiltech.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do fachowca, który ma doświadczenie z izolowaniem poddaszy folią termorefleksyjną: czy przerwa na powietrze musi być zarówno od strony wełny jak i płyty gk? I czy jak folia schodzi na poddaszu na podmurówkę poniżej murłaty, to też trzeba ją przyklejać?

fachowcem nie jestem, ale spróbuje odpowiedzieć:

1. przerwa nie jest wymagana

2. przy murłacie, przy murowanych kominach, folie przyklejałem taśmą dwustronną butylową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko troszkę z innej beczki :lol2: gdzie kupić w dobrej cenie wełnę mineralną ISOVER super mata? może macie jakieś internetowe "kontakty" które warto polecić? chętnie się zapoznam. Dodam tylko, że u mnie w okolicy trudno jest taką wełnę dostać a jak już jest to cena za m2 kreuje się w wysokości około 25 zł. (chyba troszkę dużo) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko troszkę z innej beczki :lol2: gdzie kupić w dobrej cenie wełnę mineralną ISOVER super mata? może macie jakieś internetowe "kontakty" które warto polecić? chętnie się zapoznam. Dodam tylko, że u mnie w okolicy trudno jest taką wełnę dostać a jak już jest to cena za m2 kreuje się w wysokości około 25 zł. (chyba troszkę dużo) pozdrawiam

ja kupowalem tutaj - http://www.pph-henko.pl/?promocje,54

warunki cenowe były bardzo atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba źle coś obliczyłeś wychodzi że potrzebujesz (352.8m2 wełny 150mm i 273.6m2 wełny 50mm)

Zawsze drugiej warstwy wychodzi więcej u Ciebie jest odwrotnie.

 

Witam nie mogłem wcześniej odpisać ale mi się wydaje że dobrze obliczyłem. A to dlatego jest więcej 15 cm bo ocieplam tzn. stryszek samą 15-tką no bo po co dawać na przemian jak i tak nikt tam całych dni nie będzie siedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do fachowcow , jak laczyc plyty na skosach ( dach czterospadowy,polączenie skosu ze skosem),chodzi oczywiscie o przygotowanie stelazu, jak to zrobic aby bylo w miare prosto i dobrze. (laczenie dwoch profili U? jak? moze profil V? etc.?)

 

Z gory dzieki.

Edytowane przez przemo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...