Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dzięki temu wątkowi i u mnie zaczyna być widać sufity na poddaszu :D

(wcześniej zrobiłem już podwieszenia parteru na wieszakach obrotowych).

Miałem niezłą zagwozdkę jak zacząć poziomowanie grzybków we fragmencie dachu między ramą stolcową a czubkiem, ale moje przeczucia potwierdzone fachowymi konsultacjami;) dały chyba pozytywny efekt (?).

Macie jakieś uwagi do tego etapu?

Flash, liczę na ciebie, na pewno znajdziesz jakąś moją fuszerkę;):D

 

http://imageshack.us/photo/my-images/685/1007330g.jpg/http://img685.imageshack.us/img685/9396/1007330g.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/6097/1007328.jpg

 

 

przemo33, można profilem V (jeśli cię na niego stać;)), ale można też z powodzeniem łączyć płaszczyzny skosów skręcając pchełkami 2 UDeki i rozwierając je do potrzebnego kąta. Poczytaj wcześniejsze wpisy w tym wątku - było o tym już wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a co to są UDeki??

Profil przyścienny UD30; oprócz niego jest jeszcze profil główny CD60 - dwa podstawowe profile wykorzystywane przy montażu sufitów podwieszanych.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co daje się lub jak się wykonuje miejsce na suficie w którym ma być przykręcony karnisz?? Bo chyba do samych płyt k-g to się nie przykręca!

Pewnie wystarczy dołożyć jeden CD ponad karniszem.

To samo dotyczy mocowania cięższych żyrandoli.

Słyszałem też, że można na płycie GK położyć deskę - łatwo do niej przykręcić żyrandol, a jego ciężar rozłoży się na większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój wykonawca zaproponował wykonie stelażu na poddaszu do płyt GK tak samo jak na sufit, czyli esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD i montaż płyt GK.

Czy to ma sens? Nie będą pękać płyty?

Podobno taka konstrukcja będzie sztywna i wszystko będzie git.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem laikiem w temacie. udało mi się zrobić coś takiego. Proszę o ocenę czy to ma sens. zastanawiam mnie czy można w tai sposób przymocować skosy do profili ściennych. Mam bardzo nierówne ściany.

DSC09873.jpg

 

DSC09874.jpg

 

DSC09875.jpg

 

DSC09870.jpg

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu ukończyłem budowę domu. Wynająłem firmę do ocieplenia poddasza , która mi ociepliła skosy wełną 15 cm+8 cm a na stropie pomiędzy jętki dali wełny 15 cm i na to płyty OSB od strony stryszku nieocieplonego a wewnątrz poddasza płyty k-g. Na stryszku nieocieplonym poszło 15 cm wełny do ocieplenia skosów aż do szczytu. Teraz zauważyłem podczas zimy że ciepło z domu ucieka przez ten stryszek, tzn na dachu widać które miejsca szybciej topnieją ze szronu. Chciałbym teraz docieplić strop i mam pytanie w jaki sposób moge to zrobić - czy zdjąć płyty osb i pomiędzy jętki dołożyć do tej 15-tki - 5 cm wełny? Jak to najlepiej zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu ukończyłem budowę domu. Wynająłem firmę do ocieplenia poddasza , która mi ociepliła skosy wełną 15 cm+8 cm a na stropie pomiędzy jętki dali wełny 15 cm i na to płyty OSB od strony stryszku nieocieplonego a wewnątrz poddasza płyty k-g. Na stryszku nieocieplonym poszło 15 cm wełny do ocieplenia skosów aż do szczytu. Teraz zauważyłem podczas zimy że ciepło z domu ucieka przez ten stryszek, tzn na dachu widać które miejsca szybciej topnieją ze szronu. Chciałbym teraz docieplić strop i mam pytanie w jaki sposób moge to zrobić - czy zdjąć płyty osb i pomiędzy jętki dołożyć do tej 15-tki - 5 cm wełny? Jak to najlepiej zrobić?

Ja jestem przed tym etapem. Moim zdaniem albo dołóż np. 10cm wełny na krokwie na stryszku tak żeby przykryć szczelnie krokwie albo odkręć płyty OSB daj pod nie łaty o wysokości np.6cm prostopadle do jętek i między łaty włóż wełnę a płyty OSB przykręć na łaty. Pierwsze rozwiązanie mniej kłopotliwe ale większa powierzchnia do pokrycia - to drugie chcę zrobić u siebie ale tylko tam gdzie zależy mi na wysokości sufitu (daję 15 między jętki, 5 pod jętki i 5 nad jętki) tam gdzie mam wysoko daję 15 między jętki i 10 pod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu:

fragmentPodlogi.JPG

 

Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile:

a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych

b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki?

c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile?

d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój wykonawca zaproponował wykonie stelażu na poddaszu do płyt GK tak samo jak na sufit, czyli esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD i montaż płyt GK.

Czy to ma sens? Nie będą pękać płyty?

Podobno taka konstrukcja będzie sztywna i wszystko będzie git.

Co o tym myślicie?

 

Może ktoś się wypowie na temat powyższej konstrukcji?

Czy jest uzasadniona taka zabudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem laikiem w temacie. udało mi się zrobić coś takiego. Proszę o ocenę czy to ma sens. zastanawiam mnie czy można w tai sposób przymocować skosy do profili ściennych. Mam bardzo nierówne ściany.

[ATTACH=CONFIG]89753[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]89754[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]89755[/ATTACH

[ATTACH=CONFIG]89756[/ATTACH]

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia i uwagi

 

to nie tak sie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie o montaż profili do podłogi. W kilku miejscach gdzie mam mieć zabudowę ( ścianki działowe, kolankowe ) hydraulicy dość niefortunnie położyli mi dość gęsto podłogówkę przy brzegach. Np na widocznym zdjęciu:

[ATTACH=CONFIG]90390[/ATTACH]

 

Mam około 6cm wylewki i przy zalecanym montażu na kołki do podłogi istnieje ryzyko natrafienia na rurę. Jak mocować profile:

a) Czy może ich wcale nie mocować tylko przykleić taśmę akustyczną a cała konstrukcja będzie się trzymać na bocznych i górnych

b) Czy czymś je przykleić do wylewki? Czym? Co z akustyką takiej ścianki?

c) Czy może wymurować z cegły lub wylać w tym fragmencie podwyższenie i do tego mocować profile?

d) Czy dla widocznej na zdjęciu ścianki kolankowej dać po prostu wzdłuż całej ściany profile CD60 mocowane do ściany uchwytami ES (pierwszy na poziomie podłogi )i do tego mocować płyty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dobrze kombinujesz z ESami,możesz ewentualnie podkleić tego UD na klej montażowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka wątpliwości i proszę o radę tych, co już nie jeden stelaż zrobili, czyli FlashBack'a lub/i RomKon'a:

 

Czym kierujecie się, dobierając odpowiedni stelaż do poddasza?

 

Znalazłem 3 sposoby wykonania stelaża na poddaszu:

1. Esy na krokwie i profil CD wzdłuż krokwi, a na to w poprzek profile CD,

2. Esy na krokwie i profile w poprzek krokwi,

3. Grzybki na krokwie i profile CD w poprzek krokwi.

 

Jakie są zalety i wady opisanych sposobów montażu stelażu? Czy zwracanie uwagę najpierw na wady, aby uniknąć błędów w 'ostatecznym' suficie?

 

Przy dachu mansardowym, który sposób polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...