Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Powoli przygotowuje się do wykonania ocieplenia oraz zabudowy poddasza.Czy koś mógłby mi podpowiedzieć:

1. Jak wykonać dobrze zabudowę bocznych ścian lukarny przedstawionej na zdjęciu poniżej

lukarna rysunki.jpg

Odległość między ościeżnicą okna a ścianko to 1-2 cm. Stelaż się nie zmieści a kręcenie płyty k-g bezpośrednio do belek nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.

2. Czy przy sytuacji pokazanej na rysunku poniżej wystarczy jeden grzybek by utrzymać profil cd, czy trzeba wykonać jaką dodatkową konstrukcje?

bok lukarny - rysunek.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden wielki babol ale czyja wina?

wrzuc wycinek projektu z rzutami tej lukarny.

a wieszak w zupelnosci wystarczy jedynie na krokwi (jeden rzad).

 

Wina jest moja bo nie dopatrzyłem. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak "walczyć" z tym co jest żeby uzyskać jakiś zadowalający efekt. Mówiąc o babolu masz na myśli to, że okna są za szerokie i nie ma wystarczającego miejsca na stelaż, czy jest jeszcze coś?

Jedyny rzut z projektu na którym widać konstrukcje lukarny przedstawiony jest na rysunku poniżej.

IMG.jpg

Ściany lukarny są ocieplone z zewnątrz 15 cm styropianu, a pomiędzy belkami jest 2 x płyta osb 12 mm i 10 cm wełny.

Najprostszy do wykonywania byłby chyba drugi sposób przedstawiany przez rafał2011.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze tak zwane "Marki" sa to kawałki płyt które uzyskasz krojąc pasek płyty na kwadraty 10cm*10cm.Marki przykrecasz do OSB i dystansujesz aby uzyskać odległość podkładając ewentualnie co pod ręką karton .sklejke nawet esa .I na to właściwa płyta dokrecona.,Marki stosuje sie równiez używając kleju jako dystansu.

Jak zdecydujesz sie na klej to majac marki masz kontrole że klej ci nie zjedzie ,a jak dasz za dużo to zbierzesz w prosty sposób nadmiar kleju szpachelką. Dokrecisz jak pisał rafał po wyschnieciu kleju marki. Z całą płytą możesz miec problemy bo klej bez przygotowania podłoża na osb spada.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytałem o to w dziale Dachy, ale nikt nic nie powiedział.

Moze to zły dział był.

 

Jest taka koncepcja w nowo budowanym domu, żeby zamiast wełny na poddaszu, włożyć między krokwie styropian - 16 cm.

Pomiędzy styropian a krokwie, wpuścić chcę piankę - myślę raczej o niskorozpręzliwej niż o zwyczajnej.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnymi pomysłami?

Będzie to dobrze?

 

Dzieki

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o ocieplenie na poddaszu miejsca miedzy elewacją (styro) a murłatą, jest tam kilka cm wolnej przestrzeni

niestety jak ocieplali budynek to nie do konca dobrze złączyli styro z wełną i są przedmuchy. teraz na styku wełna murłata wieje chłodem (badałem pirometrem)

no i jak to ocieplić, myslalem żeby wepchnąć tam wełne na całej dł domu tak z 5cm grubości. dodatkowo można by zapiankować tą szczelinę między styro a murem coby zminimalizowac ruchy powietrza. jak sądzicie ? a może zamiast wełny dać styro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w kwesti ocieplenia poddasz...powiedzcie czy tak jak zrobiłem moze byc:

-20 cm welny

-na to dałem folie paraizolacyjna (zółta)

- stelaż

-5 cm wełny miedzy stelaz a folie

- regipsy na wełne

prosze o pomoc, wszedzie gdzie teraz czytam-gazety budowlane to folia jest ostanim punktem ocieplenia przed płytami a ja jeszcze wcisnelem ta 5 cm wełny pomiedzy regipsy a folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w kwesti ocieplenia poddasz...powiedzcie czy tak jak zrobiłem moze byc:

-20 cm welny

-na to dałem folie paraizolacyjna (zółta)

- stelaż

-5 cm wełny miedzy stelaz a folie

- regipsy na wełne

 

prosze o pomoc, wszedzie gdzie teraz czytam-gazety budowlane to folia jest ostanim punktem ocieplenia przed płytami a ja jeszcze wcisnelem ta 5 cm wełny pomiedzy regipsy a folie.

 

Może zostac jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i maja racje bo to opozniacz jest no albo powinienes na 20 zakonczyc.

Czyli jak nie moze byc tak jak mam zrobione?profil45 pisze ze moze zostac...nie chcialbym zakanczac na tych 20 bo mam jeszcze sporo miejsca i zmieszcze te 5 a do tego juz materiał mam kupiony:(czyli jak ekpia mi da teraz ta piatke przed regipsami to bedzie zle....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...