Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mowil cos o srebrnej, ale ta welna knauffa to chyba dolna polka wydaje mi sie.

dobrze Ci sie wydaje

grubość 1 warstwy wełny dostosuj do grubosci krokwi - w przypadku np. superMaty nie potrzebujesz robic przerwy miedzy deskowaniem a wełną.

Osobiscie proponuje SuperMate Isovera.

A folie Eurovent 110 lub 140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma do was pytanie.

Na wstępie zaznaczę, że zdaje sobie sprawę że kolejność prac jakie wykonałem do końca nie jest poprawna, ale sytuacja "zmusiła" mnie by tak to zrobić.

Chodzi mi o taką sytuację, mam dach ocieplony tzn. zrobiona konstrukcja i położona wełna, brakuje foli i płyt kartonowo-gipsowych. Nie mam jeszcze otynkowanych wszystkich ścian w pomieszczeniach na poddaszu (35% otynkowanych ścian, tynk cem-wap)) i teraz mam pytanie czy najpierw otynkować te pozostałe ściany i dopiero wtedy folie i karton-gips? czy na odwrót dać folie i karton, a później tynkować? Zaznaczę że w obu sytuacjach zabezpieczę czarną folią czy to płyte gk czy wełnę by nie zabrudzić tynkiem.

Dodam, że dom jest już ogrzewany i właśnie by ciepło nie szło w niebo najpierw ociepliłem dach, a nie tynkowałem.

pozdrawiam

czyli parter tynkowaleś bez zabezpieczonej wełny?

sprawdx czy juz nie masz zawilgoconej wełny i dopiero calość zabezpiecz folią - koniecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze Ci sie wydaje

grubość 1 warstwy wełny dostosuj do grubosci krokwi - w przypadku np. superMaty nie potrzebujesz robic przerwy miedzy deskowaniem a wełną.

Osobiscie proponuje SuperMate Isovera.

A folie Eurovent 110 lub 140

wojgoc a co ma marka wełny do tego czy należy zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem, czy nie...? to jak rockwool to już trzeba robić "przerwę"..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc a co ma marka wełny do tego czy należy zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy deskowaniem, czy nie...? to jak rockwool to już trzeba robić "przerwę"..?

ano ma - nie każdą wełne mozna klaść bez szczeliny

poza tym czytaj uwaznie co kto pisze - ja wyraźnie zaznaczylem, ze np. SuperMata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyjaśnij dokładniej, co to za parametry ma supermata, że nie trzeba zostawiać szczeliny wentylacyjnej przy pełnym deskowaniu z papą..?

nie jestem przestawicielem Isovera, tylko zwykłym Inwestorem, co na etapie poddasza zglebial temat izolacji - ja zdecydowalem sie na SuperMate bo miała w tamtym czasie najniższy wsp. lambda, nie potrzebowała sznurkowania ani przerwy dylatacyjnej, był mila w dotyku i w miare bezzapachowa - tak, jak podawała karta produktu.

jesli uwazasz, ze jest inaczej ot nie mam zamiaru polemizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szczelina (tak lub nie) uzależniona jest od konstrukcji dachu a nie od jakości wełny.

 

...a ta OSB to tak w razie Niemca? Do niczego innego nie jest potrzebna a wręcz szkodliwa.

 

...no i chciałbym spotkać się z tym panem co mu w reklamie ta wełna w krokwiach się trzyma bez sznurkowania - ale pewnie teraz występuje w reklamie jogurtu ni nie będzie miał czasu.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przestawicielem Isovera, tylko zwykłym Inwestorem, co na etapie poddasza zglebial temat izolacji - ja zdecydowalem sie na SuperMate bo miała w tamtym czasie najniższy wsp. lambda, nie potrzebowała sznurkowania ani przerwy dylatacyjnej, był mila w dotyku i w miare bezzapachowa - tak, jak podawała karta produktu.

jesli uwazasz, ze jest inaczej ot nie mam zamiaru polemizować.

nie polemizuje na temat jakości, faktycznie supermata jest jedną z najcieplejszych na rynku, ale założenia są proste:

- jeśli krycie wstępne dachu to membrana wysokoparoprzepuszczalna to wełnę możemy dać na całej grubości krokwi (może stykać się z membraną)

- jeśli mamy deskowanie, to niezależenie od rodzaju wełny (skalna czy szklana) zostawiamy szczelinę wentylacyjną między deskowaniem a izolacją...

 

a Twoja uwaga, że stosując SuperMatę przy deskowaniu, możemy nie zostawiać szczeliny wentylacyjnej wprowadza innych w błąd...

i tyle tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Twoja uwaga, że stosując SuperMatę przy deskowaniu, możemy nie zostawiać szczeliny wentylacyjnej wprowadza innych w błąd...

i tyle tylko...

masz rację

za co przepraszam - sam sie wkurzam, jak ktos pisze bez zastanowienia.

ja nie mam pelnego deskowania i temu moze z rozpedu napisalem, bez sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli parter tynkowaleś bez zabezpieczonej wełny?

sprawdx czy juz nie masz zawilgoconej wełny i dopiero calość zabezpiecz folią - koniecznie!!!

 

Te ściany czy na górze, czy na dole były tynkowane przed położeniem wełny, właściwie to na dole mam otynkowaną jedną ścianę.

Czyli rozumie, że teraz dać folie paroizolacyjną, otynkować, poczekać jak podeschnie i dopiero kręcić płyty g-k?

Czy czy dać folie paroizolacyjną, kręcić płyty g-k, zabezpieczyć w pobliżu tynkowania zwykłą czarną folią i dopiero tynkować?

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dodatkowe pytanie jesli chodzi o wełnę, wiadomo że ta SuperMata ISOVERA ma najniższy współczynnik ale jest bardzo droga a co powiedzie na zwykłą wełnę Isover Uni Mata - ona ma współczynnik 0,039???Drugie pytanie dlaczego wełna o grubości 18cm jest nieraz droższa od 20cm???

Kolejna pytanie - chcę zrobić wzmocnioną konstrukcje strychu -poddasza juz nieużytecznego z pozostałych kantówek drewnianych, jednak po tych deszczach zalewających nas ostatnio są one jednak trochę mokre. Czy istnieje ryzyko, jeśli potem upcham pomiędzy te kantówki wełnę to ona zawilgotnieje i będzie niebardzo???Prosze o porady jak Wy robicie konstrukcje stychu na poddaszu użytecznych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze 18 cm to wełna niestandardowa i dlatego jej cena może być porównywalna z 20cm.

A co do unimaty i supermaty to w takiej samej rolce wełny o grubości 15cm unimaty jest 6,9m2 a supermaty 4,2m2. Widać która jest bardziej zbita. Ja miałem obie do porównania i przy supermacie nie potrzeba sznurkować. Ale wybór zależy od zasobności portfela i możliwości jaką grubość możemy zastosować.

Ja chcąc oszczędzić 5 cm wysokości pomieszczeń wybrałem supermate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...