Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

zamierzam ocieplić poddasze i mam parę pytań:

1. Czy można układać wełnę zimą? Choć wciąż mamy temperatury na plusie :)

2. Tynkowanie zakończyłem na początku listopada a wylewki 2 grudnia, od tygodnia wygrzewam podłogówki, można już układać wełnę?

3. Czy przy pełnym deskowaniu, stosując szczelinę wentylacyjną mam oddzielić wełnę od desek jeszcze jakąś folią? Podobnie przy murłącie, nie mam ocieplonych ścian ani podbitki. Chronić wełnę czymś przed "świeżym powietrzem"?

4. Na poddaszu ponad garażem, chcę dać wełnę ponad jętkami oraz pomiędzy jętki. Wykończyć chcę boazerią. Można ją dokręcić bezpośrednio do jętek, czy trzeba budować stelaż?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie tak uprzejmy i napisze mi jakie symbole mają profile, które:

1. Biegną na obrysach (obwodzie) pokoju na ścianach. Te w które wprowadza się profile biegnące w poprzek krokwi ( ściana) i w poprzek jętek (sufit). Mnie mistrz kazał kupić CW 75, CD 60 i UD. Stelaż będzie mocowany na tzw. lizaki.

2. Te które biegną pomiędzy tymi w pkt. 1 -w poprzek jętek i w poprzek krokwi.

Z góry dziękuję, pytam na skróty bo jutro muszę zamówić profile co by mistrz miał na czym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie tak uprzejmy i napisze mi jakie symbole mają profile, które:

1. Biegną na obrysach (obwodzie) pokoju na ścianach. Te w które wprowadza się profile biegnące w poprzek krokwi ( ściana) i w poprzek jętek (sufit). Mnie mistrz kazał kupić CW 75, CD 60 i UD. Stelaż będzie mocowany na tzw. lizaki.

2. Te które biegną pomiędzy tymi w pkt. 1 -w poprzek jętek i w poprzek krokwi.

Z góry dziękuję, pytam na skróty bo jutro muszę zamówić profile co by mistrz miał na czym pracować.

 

1. Te na ścianach to najczęściej UD30

2. Te co w nie wchodzą to CD60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony dodam jeszcze fotkę jak wykończyć ścianę od środka jesli będzie poddasze nieużytkowe...

 

http://images8.fotosik.pl/192/32d4c5d514d586d3med.jpg

 

Nalezy na ścianie od wewnątrz dać styropian... wystarczy 0.5m ponad poziom wełny ...tu akurat jest 1m ocieplenia ściany... zimno już nie wejdzie przez ścianę w dół...

 

Później poszukam fotkę jak właśnie zimno weszło po ścianie w dół i powstał zamróz na ścianie w garażu... na zewnątrz -26*C a w środku w garażu 1*C ocieplenie 30cm wełny ale nie była ściana przykryta i w narożniku wyszedł zamróz...

 

ROM-KON ten styropian kleiny na zaprawę i kołtki czy tylko go układamy???Czekam na informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wspomnianej na początku tej strony super-maty to mam kłopot z położeniem drugiej wartwy wełny, pierwsza to 15 cm wzdłuż krokwi

a druga to 18cm w poprzek i tutaj pojawił się problem, mianowicie wieszaki grzybkowe które powinny przebić wełnę nie robią tego bo ta wełna chyba jest za gruba i za dobra

czy jedynym rozwiązaniem jest cięcie pasków po 40cm (taki rozstaw wieszaków) i szczelne układanie czy jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobi033

Ja zo prawda z 10cm radziłem sobie tak, ze jak nas było dwóch o rozciągnęlismy wełnę na grzybkach, to w miejscach gdzie miało być przebicie nacinałem nozem.

Ale ostanio jak byłem sam swwierdziłem ze nie muszę dawać drugiej warstwy w poprzek bo.... bo przeciez łaczenia i tak sie nie pokrywają z pierwszą warstwa ani z krokwami - jest inny rozstaw. Poardziłem sobie tak ze miałem około 320cm po skosie, ciąłem wiec takie długie odcinki. Miałem pozapinane tylko dolny środkowy i górny profil, wsuwałem wiec wełne pod nie, rozciągałem ja sobie - środkowy mi ją trzymał zeby nie opadała, na środkowym oraz górnym i dolnym wykonywałem nacięcia na grzybki (w jak najbliższym miejscu do krawędzi wełny i rozkąłdałem ja), pozniej nabijałem wełnę na pozostałe grzybki. I tak kolejny pas pionowo jeden koło drugiego. Jak były skosy koło kosza, to czasami ciąłem tylko trójkąt do połowy i łaczenie wykonywałem tylko na środkowym profilu. Po połozeniu wełny zapinałem reszte profili.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam ocieplić poddasze i mam parę pytań:

1. Czy można układać wełnę zimą? Choć wciąż mamy temperatury na plusie :)

2. Tynkowanie zakończyłem na początku listopada a wylewki 2 grudnia, od tygodnia wygrzewam podłogówki, można już układać wełnę?

3. Czy przy pełnym deskowaniu, stosując szczelinę wentylacyjną mam oddzielić wełnę od desek jeszcze jakąś folią? Podobnie przy murłącie, nie mam ocieplonych ścian ani podbitki. Chronić wełnę czymś przed "świeżym powietrzem"?

4. Na poddaszu ponad garażem, chcę dać wełnę ponad jętkami oraz pomiędzy jętki. Wykończyć chcę boazerią. Można ją dokręcić bezpośrednio do jętek, czy trzeba budować stelaż?

Z góry dziękuję.

 

Witam, ponownie czy ktoś kto ma doświadczenie mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam dodatkowe pytanie jesli chodzi o wełnę, wiadomo że ta SuperMata ISOVERA ma najniższy współczynnik ale jest bardzo droga a co powiedzie na zwykłą wełnę Isover Uni Mata - ona ma współczynnik 0,039???Drugie pytanie dlaczego wełna o grubości 18cm jest nieraz droższa od 20cm???

Kolejna pytanie - chcę zrobić wzmocnioną konstrukcje strychu -poddasza juz nieużytecznego z pozostałych kantówek drewnianych, jednak po tych deszczach zalewających nas ostatnio są one jednak trochę mokre. Czy istnieje ryzyko, jeśli potem upcham pomiędzy te kantówki wełnę to ona zawilgotnieje i będzie niebardzo???Prosze o porady jak Wy robicie konstrukcje stychu na poddaszu użytecznych. Pozdrawiam

 

Witam, ponawiam moje pytanie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam ocieplić poddasze i mam parę pytań:

1. Czy można układać wełnę zimą? Choć wciąż mamy temperatury na plusie :)

2. Tynkowanie zakończyłem na początku listopada a wylewki 2 grudnia, od tygodnia wygrzewam podłogówki, można już układać wełnę?

3. Czy przy pełnym deskowaniu, stosując szczelinę wentylacyjną mam oddzielić wełnę od desek jeszcze jakąś folią? Podobnie przy murłącie, nie mam ocieplonych ścian ani podbitki. Chronić wełnę czymś przed "świeżym powietrzem"?

4. Na poddaszu ponad garażem, chcę dać wełnę ponad jętkami oraz pomiędzy jętki. Wykończyć chcę boazerią. Można ją dokręcić bezpośrednio do jętek, czy trzeba budować stelaż?

Z góry dziękuję.

 

ad1. ...ja nie jestem na bezrobociu więc chyba można ;)

 

ad2 nie wiem jak wygrzewasz ale sądzę że główna woda już poszła ale to trzeba sprawdzić - fragment posadzki nakryj folią i jeśli woda wykropli się na tej folii to niestety jest jeszcze dużo wody a wtedy trzeba uważać.

 

ad3 szczelina jest wymagana ale nie trzeba jej foliować... w większości wypadków szczelina robi się sama pod wpływem grawitacji a jesli zachodzi obawa że może się zamknąć to daje się sznurek - poczytaj wątek to zrozumiesz o co chodzi

 

ad4. teoretycznie można ale jętki mogą być zbyt rzadko rozmieszczone i boazeria (drewno czy PCV) może a raczej napewno obwiśnie... więc trzeba dać listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...