Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

no właśnie zabrałem się za kładzenie wełny, mam już położoną 1 warstwę na połowie dachu - bo mam czas i spokojnie mogę sam teraz to robić

 

pytanie czy wylewka wylana przy np + 5 jak będzie wolno schła ? będzie chyba znacznie mniej wilgoci w powietrzu jeśli nie będę w domu grzał i będzie tylko naturalna temperatura wnętrza przy SSZ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

al;e ja pisałem że w zamkniętym domu będę miał + 5 stopni ! nie będzie mrozu w środku nawet w nocy

wg mnie przy zabezpieczonej folią paroizolacyjną wełną, wzmocnioną paskami regisu by nie spadła, warunki idealne do wylewek i tynków.

Prze pierwsze 2-4dni po wylewkach proponuje krótkie wietrzenie chaty 3-4xdziennie po 20-30min prze otwarcie samych drzwi wejsciowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperMata ISOVERA.

 

A co sądzicie o wełnie URSA Platinum? Cena i parametry (przynajmniej na papierze) lepsze niż SuperMata. Miał ktoś styczność jednym i drugim materiałem, żeby obiektywnie porównać.

 

Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje w stanach w budowlance i powiedział, że nie spotkał się aby tam ktoś tam robił tzw. połączenia ślizgowe na styku sufit-ściana. Tam podobno wszędzie dają taśmy papierowe ('zwykłe' lub z wkładką z jakiegoś tworzywa). Czy ktoś z was praktyków stosował taśmę zamiast połączenia ślizgowego? Czy jednak nie warto się zastanawiać i zrobić tak jak większość tu radzi, czyli połączenie ślizgowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wełnie URSA Platinum? Cena i parametry (przynajmniej na papierze) lepsze niż SuperMata. Miał ktoś styczność jednym i drugim materiałem, żeby obiektywnie porównać.

 

Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje w stanach w budowlance i powiedział, że nie spotkał się aby tam ktoś tam robił tzw. połączenia ślizgowe na styku sufit-ściana. Tam podobno wszędzie dają taśmy papierowe ('zwykłe' lub z wkładką z jakiegoś tworzywa). Czy ktoś z was praktyków stosował taśmę zamiast połączenia ślizgowego? Czy jednak nie warto się zastanawiać i zrobić tak jak większość tu radzi, czyli połączenie ślizgowe.

Kolego tak trochę jesteś nie w tremacie bo tu są tacy co stosują ślizgi wszędzie gdzie się da ale również tacy co robią wszystko na sztywno... a ja stosuję po części i jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o wełnie URSA Platinum? Cena i parametry (przynajmniej na papierze) lepsze niż SuperMata. Miał ktoś styczność jednym i drugim materiałem, żeby obiektywnie porównać.

ja rozwazalem jedna i drugą, lecz to był poczatek Ursa Platinium i cena była kosmiczna.

staneło na SuperMacie i jestem zadowolony z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie co do foli alu./ zwykłej paroizolacyjnej

Chodzi mi o wykończenie przy ścianach. Czy należy ją jakimś silikonem do ścian przyklejać, czy wystarczy, że płyta G-k dociśnie tą folie do ściany?

...taśmą 2-stronną Coromix bezpośrednio do profila UD. Płyta dociśnie i połączenie szczelne... jeśli jeszcze chcesz bardziej doszczelnić to pod profil UD możesz dać taśmę akustyczną lub nawet też coromix lub butyl - ale to już przerost formy nad treścią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

jak się mają wylewki robione przy temperaturze max +5 do wilgoci i wełny

 

wełnę trzzeba całkowicie odizolować! Szczelna paroizolacja... najlepiej wełna w krokwie, wełna druga warstwa, stelaż no i folia... tylko że folia na profilach nie zawsze się dobrze trzyma więc lepiej jeszcze płyty. Płyty taki napór wilgoci wytrzymają ale raczej nie spoinować ich. Takie rozwiązanie robisz na własną rękę bo żaden producent płyt takiej kolejności nie przewiduje...z mojej praktyki wynika że można tak zrobić i jeśli płyty będą podparte co 40cm to się nic nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnosnie latwosci montazu welny przy uzyciu roznego typu: Opcja 1: Isover SuperMata m-dzy krokwie 15cm i na krokwie 15cm, Opcja 2: Rockwool Toprock 15cm m-dzy krokwie i na to Rockwool Superrock 15cm.

...zalezy od dachu. Jeśli mocno "udziwniony" ze wskazaniem na opcję 1. jeśli prosty - bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest naturalna temperatura dla wylewki?

teraz mamy temp jak we wrzesniu/październiku a to najlepszy okres na tego typu roboty - nie ma szybkiego odparowywania wody, wylewka stopniowo nabiera swojej wytrzymałości

...dopuki jest tak jak teraz to ok. ale za chwilę może być -20*C no i kicha

 

edit: doczytałem następny post... no to okij.

 

...znów wątek się rozlazł na boki. Rafał istnieje coś takiego jak PW - prywatne wiadomości!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i chciałbym spotkać się z tym panem co mu w reklamie ta wełna w krokwiach się trzyma bez sznurkowania - ale pewnie teraz występuje w reklamie jogurtu ni nie będzie miał czasu.

 

Mnie się akurat trzymała. SuperMata 18cm między krokwie, bez sznurków wisiała kilka tygodni i nic się nie działo. Spokojnie zrobiłem sobie sam całe poddasze. Oczywiście, wtedy kiedy wypadało akurat łączenie z dwóch odpadów, to sznurek był konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

...znów wątek się rozlazł na boki. Rafał istnieje coś takiego jak PW - prywatne wiadomości!

 

Nie denerwuj się bo się spocisz. Jak ktoś chce coś znaleść to znajdzie!

Trol! http://emoty.blox.pl/resource/ban.gif

 

...jak już wycinasz to bez nawiasów kwadratowych bo później muszę odtwarzać a w html-u nie jestem zbyt oblatany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...