Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie się akurat trzymała. SuperMata 18cm między krokwie, bez sznurków wisiała kilka tygodni i nic się nie działo. Spokojnie zrobiłem sobie sam całe poddasze. Oczywiście, wtedy kiedy wypadało akurat łączenie z dwóch odpadów, to sznurek był konieczny.

mnie też się trzymała - sznurka na całe 270m2 poddasza poszło kilkanascie mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony dodam jeszcze fotkę jak wykończyć ścianę od środka jesli będzie poddasze nieużytkowe...

 

http://images8.fotosik.pl/192/32d4c5d514d586d3med.jpg

 

Nalezy na ścianie od wewnątrz dać styropian... wystarczy 0.5m ponad poziom wełny ...tu akurat jest 1m ocieplenia ściany... zimno już nie wejdzie przez ścianę w dół...

 

Później poszukam fotkę jak właśnie zimno weszło po ścianie w dół i powstał zamróz na ścianie w garażu... na zewnątrz -26*C a w środku w garażu 1*C ocieplenie 30cm wełny ale nie była ściana przykryta i w narożniku wyszedł zamróz...

 

Czy ten styropian normalnie się rozkłada na ścianie szczytowej od wewnątrz bez jakiegoś klejenia go????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Yeti. Wszystkiego Naj w Nowym Roku!

 

Wygląda że wszystko ok. Weź kawałek płyty i przyłóż do dolnego glifu i jeśli wejdzie we felc okna i swobodnie dojdzie do profili to jest tak jak powinno być (pion!). Tak samo z górnym glifem (poziom!) i bocznymi. Przy bocznych uważaj by zrobić o około 0.5cm rozwarcia od kąta 90* na narożnik aluminiowy. Ostatnio widziałem jak otwierając skrzydło okna obcierało o boczny glif!

Konstrukcja wygląda na solidną więc powinno być wszystko dobrze.

 

Pozdrawiam

R.K.

 

ps. sorki że dopiero teraz odpowiadam ale ktoś zatrolił wątek i trzeba było odpowiadać na głupie zaczepki... ale tak to już jest jak przez troli wątek schodzi na psy.

Dzięki za odpowiedź - teraz mnie się przysnęło z reakcją ;), ale to dlatego, że rzadko tu zaglądam, gdy widzę, że cię nie ma. Szkoda czasu na czytanie, bo albo nikt nie odpowie na zadane pytanie, albo lecą przepychanki słowne wszechwiedzących super-fachowców, albo odpowiedzi są tak enigmatycznie konstruowane, że zbyt głupi jestem na zrozumienie ich treści i intencji autorów ;).

 

Teraz przede mną obróbka okien (uszczelnienie pianką). Coś nie mogę się za nie zabrać, mam już gdzie nie gdzie położoną drugą warstwę wełny, a okna nadal czekają:D. Ale piankę mam już nabytą, więc może wkrótce...:rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - teraz mnie się przysnęło z reakcją ;), ale to dlatego, że rzadko tu zaglądam, gdy widzę, że cię nie ma. Szkoda czasu na czytanie, bo albo nikt nie odpowie na zadane pytanie, albo lecą przepychanki słowne wszechwiedzących super-fachowców, albo odpowiedzi są tak enigmatycznie konstruowane, że zbyt głupi jestem na zrozumienie ich treści i intencji autorów ;).

 

Teraz przede mną obróbka okien (uszczelnienie pianką). Coś nie mogę się za nie zabrać, mam już gdzie nie gdzie położoną drugą warstwę wełny, a okna nadal czekają:D. Ale piankę mam już nabytą, więc może wkrótce...:rolleyes::D

Twoje pitolenie trzy po trzy tez cięzko czytać:mad:

i udanego piankowania okien:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem nauczony że dwa na bokach jeden po środku i jeszcze po jednym na środku między środkowym a bochnym w sumie wychodzi 5sztuk. Ale jeśli ktoś chce może dać i 20 szt.

20 wkrętów? aż tyle? ...ja spałem pod płytą co wisiała na łącznie 20 wkrętach! ...zanim coś napiszesz to skontroluj u rigipsa czy knaufa. Odległości są uzależnione od wielu czynników... czy to sufit czy ściana... czy jedna warstwa płyt czy dwie. Ogólnie płyta (cała!) trzyma się jak już wyżej wspomniałem na dwudziestu wkrętach ale chyba niezbyt pewnie.

Przy normalnej-zwykłej zabudowie normą jest 8-9wkrętów na szerokości płyty... 9 wkrętów to jest co 15 cm i tego się trzymajmy... wiadomo że zawsze lepiej jest dać o pięć więcej niż trzy za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jaśnie Oświecony bardzo przepraszam że ośmieliłem się zauważyć niezgodność z wytycznymi producentów systemów... moja wina... nie powinienem podważać autorytetu Jaśnie Oświeconego i Nieomylnego Przywódcy Naszego - Słońca Narodu!

 

 

...a tak spróbuj jeszcze ze dwa wkręty pominąć... też powinno wisieć... zawsze co mniej to mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak w Poznaniu w King Crossie zawiesia dali co prawie dwa mery bo "do tej pory było dobrze i im się trzymało" to w nocy cały sufit przykrył podłogę! No i przestało się trzymać...

Rafał pamiętaj... Flash katalogi ma obcykane - pewnie nocami kuł je na blachę... ja też trochę wiedzy teoretycznej posiadam i zawsze jesli nie mam w głowie to pod ręką karty produktów, katalogowe, szczegółów konstrukcyjnych... mogę w tej chwili nie wiedzieć co ile przy danym systemie i z jakim obciążeniem daje się zawiesia ale wystarczy małe 5 minut by poszukać PDFa w komórce czy na kompie - nie kuję na blachę bo mam inne hobby ale by nie wiedzieć co ile należy dać wkręta i ile wkrętów wypada na płytę? To tak jak być księdzem i nie znać Pater Noster! ...oj cienko Cię widzę na budowie gdzie kierbud jest stałym bywalcem a techniczny lata jak kot z pęcherzem i tylko patrzy gdzie i kogo by tu upier.... za powiedzenie " jak kręciłem 5 i to w zupełności wystarczyło." wyleciałbyś z budowy z gumowcem kierbuda w d...

 

...a Ty posiadasz w swoim telefonie wpis : Doradca Techniczny Suchej Zabudowy Rigips? ...bo ja mam numer do p. Stanisława (rejon Warszawy więc i Legionowa) i się tego nie wstydzę! Nie jestem alfą i omegą a doradcy od tego są by nam-wykonawcom czasem pomóc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho,

zaczyna sie kolejna "fachowa" dyskusja...

...sam chyba przekonałeś się na własnej skórze że nie jestem skory do zaczepek a już nie do publicznego piętnowania czy rozwieszania na krzyżu... chodzi mi o tą nieszczęsną szczelinę... dałem delikatnie do zrozumienia że się chyba mylisz... było sprostowanie i ok. wszystko jest tak jak należy... tu jest też wyraźne odstępstwo od rzemiosła więc podałem stan taki jaki zaleca Rigips... no i zamiast przyznać się że ok. mój błąd to nie Rafał rozdarł japę że z Legionowa aż za Piasecznem było go słychać! Ja tak robię więc tak jest dobrze! ...i co miałem to przemilczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash ja zaczynałem na systemach tyle że wtedy była Nida i Knauf. I wiem jak na tej przestrzeni wieków zmieniała się technologia... np. profile z 60cm zeszły do 40cm... płyty 9mm już się powszechnie nie stosuje. Jeszcze 10lat temu nikt nie myślał o jakiś ślizgach... Vario było tak drogie że na 10 robót tylko jedna była na vario... no i później przyszedł marketing. Okazało się że do tej pory wszystko było robione źle. Tylko dziwnym trafem jak się wykonało wszystko według zaleceń z poprzedniej epoki to jakoś nic nie pękało. Jako że wtedy robiłem wokół przysłowiowego komina więc wiem co się dzieje z tymi poddaszami czy sufitami wykonanymi w poprzedniej epoce. Teraz systemowcy zagęścili profile do 40cm, są super szpachlówki i taśmy że naroznikach z wysokogatunkowej stali nie wspomnę... i tragedia bo pęka! Nie dajmy się manipulować merketingowcom! Skończmy ten marketing bullshit i zejdźmy na ziemię! Ja jestem wstanie zrobić poddasze na profilach z np. metpolu 0.5mm, na wieszakach koelnera ale łączniki i inne wieszaki rigips lub knauf, na spoiny siatka lub paper na szpachlowym doliny nidy i jeśli ja to zrobię to spokojnie mogę dać gwarancję na 10 i więcej lat! Zastanówcie się po co dajecie drogie profile rigipsa UD jeśli one służą tylko do trzymania taśmy do folii!!! Przecież i tak nie kręcicie do nich płyt! Po jakiego ch... one tam mają być takie ekstra? Powiem wam dlaczego one mają tam być! Bo rigips też musi je sprzedać a wam marketingowcy szkoleni przez najlepszych psychologów nakładki szitu w głowy a wy łykacie to jak żaba muł... czujecie się bardziej dowartościowani - lepsi bo jesteście trenty... braki we własnym ego uzupełniacie modnymi i drogimi materiałami i podpieracie się bardzo wysoko specjalistycznymi maszynami o wydajności setek metrów dziennie na budowie gdzie raptem 120m2 płyty i to na miesiąc!

 

...i oczywiście rigips prowadzi program partnerski czyli zbieracie punkciki by wymienić na gadżety czyli firma rigips zatrudniła was za praktycznie zwykły śrubokręt w dziale sprzedaży bezpośredniej czyli wciskacie towar który tylko wam przynosi profity... mnie też chcieli zatrudnić - pewnie za czapeczkę lub może nawet za ogrodniczki! ...oczywiście z dużym napisem rigips!

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie bo nie potrafię sobie tego jakoś wyobrazić a wątek dość rozległy- jeżeli między krokwie damy wełnę 18cm - krokwie mam też 18cm i nie mam pełnego deskowania, a jak zamocować drugą warstwę wełny???chcę dać 12cm, jakie wieszaki czy grzybki mam zastosować i jak tą wełnę przyczepić???Proszę o poradę i najlepiej kilka zdjęć z montażu, czy potem na te wieszaki daje profile U???Co ile powinienem je dawać???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...