Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

co pozegnales fachowcow od poddasza czy to pytanie pomocnicze wpomagajace kontrole.

jezeli wlozysz welne w krokwie to pozostaje jedynie montaz uchwytow elastycznych (ES), dla takiej konstrukcji druga welna wkladana jest paskami pomiedzy profile nosne rusztu. pomocny bedzie ten krotki instruktaz

http://www.youtube.com/watch?v=lFjZtEOwyrE

Panie Janie Skała po pierwsze szpilki ! dociągamy i obcinamy ! reszty nie chce mi sie komentować

Zawodnicy Motopylnik Cigacice?

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ja też zaczynałem pod okiem nidy (mniej tylko z reklamówek i instruktarzy) i kanufa (ten był prężniejszy) i ci nasi szkoleniowcy - nie niemieccy to byli chyba mocno niedouczeni! O taśmach papierowych to tylko wspomnieli że takie istnieją a technologia przeidywała siatki... zresztą jesli siatki są takie be to dlaczego nida, knauf i rigips je produkują! I do tego są dużo droższe (czasem nwet o 100%) od siatek innych producentów np. norips? ...wiem norgips jest marką a nie producentem tak samo jak inne marki np. rigips... no własnie taki dobry rigips a właśnie przed chwilą kląłem własnie siatkę że ma słaby klej siatka skley się trzyma...

 

...poruszyłeś systemy ogniowe.... to się zgadzam. ale nie chodziło o ogniowe tylko zwykłe i na zwykłych płytach czasem na płytach 9mm - Ty ich nie możesz pamiętać bo pewnie w niemcach ich nie było a ja kilometry kwadratowe ich położyłem na sufitach! Na profilach co 50cm! bo taka wtedy była technologia!!! ...a gdzie dziś są płyty 9mm? tylko w liroju... i nie chodzi mi o flaksy tylko zwykłe dziewiątki.

 

...a co do gwarancji na nidę... to chyba Cę zaproszę do mnie (na mój koszt) i pokarzę ci poddasze około 150m2 robione przeszło 10lat temu i właśnie spoinowane i szpachlowane nidą! Wszystkie tynki z płyt. i też nida.. i jak znajdziesz choć jedno pęknięcie to możesz obsmarować mnie g... ale jesli nie będzie żadnego to kopnę ciebie w d... tak że z gumowcem cały tydzień będziesz chodził! ...chociaż sufit w salonie niestety mi popękał bo wylewkarze od posadzek zalali mi go wodą! Woda przeciekła i zalała mi płyty - około 60% spoin strzeliło! ...po naprawie już było ok. i jest do dziś. ...i po tym incydencie doradzam że jeśli chcecie pospieszyć się z płytami a później robić tynki czy posadzxki to owszem - płyty wytrzymają ale nie spoinować ich... najpierw wysuszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie Skała a co z tymi kawałkami wełny? Bo płyta ma 60cm szerokości a pomiędzy profilami jest 34cm... czyli odpad jest 26cm... gdzie je optyknąć? Panie Janie a nie lepiej profile odsunąć jeszcze o 3cm czyli grubość profila CD i wełnę włożyć pod profil? chyba będą mniejsze mostki bo mniej cięcia wełny... tak mi się zdaje...

 

No i właśnie Flash i Rafał! To są oficjalne instruktarze! No chyba nie zaprzeczycie. My tu na forum możemy pleść bzdury ale oni? Ci co nas uczą? No właśnie nasi nauczyciele tylko nas ukierunkowują a resztę zdobywamy przez lata praktyki... czasem i błędów naszych czy innych... ale najważniejsze by się stale uczyć nawet na błędach i podchodzić do wszelkich instruktarzy nie jak do wyroczni tylko jak do wskazówki - resztę sami wymyślimy.

 

Profi odpuść bo to nie instruktaż kładzenia płyt tylko wełny... no i tu też zmienia się nam technologia... jeszcze wczoraj wełnę można było dosunąć do membrany a dziś należy zostawić 1-2cm szczeliny... no no jak ta technologia idzie do przodu...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Rom Kona i innych - jaką najleszą folię paroizolacyjną polecanie????FOLIA ALUMINIOWA ZBROJONA DORKEN REFLEX czy na jest rzeczywiście taka dobra???czy pozwala oszczędzić energię cieplną???prosze o porady jakie Wy stosujecie i czy jesteście zadowoleni???pozdrawiam

Ja stosuję wszystko to co Inwestor sobie życzy. A czy są zadowoleni? A czym zmierzyć to zadowolenie? W jaki sposób? Na czym ma to polegać?

 

Najlepszą folią jest folia szczelna! W moim przekonaniu wszystkie paroregulatory to nieporozumienie. Nie nalezy zawilgacać wełny przepuszczając parę przez membranę (taka nazwa dziurawej folii). A ile odbija tego ciepła ta napylona warstwa aluminium? Tego jeszcze nikt nie zbadał! Nie ma obiektywnych i miarodajnych badań... są tylko deklaracje albo lepiej pobożne życzenia samych producentów. Czy ta warstwa aluminium jest warta swojej ceny? Jak się w to wierzy to pewnie tak. Inna sprawa to zbrojenie... a na co to komu to zbrojenie pod płytą??? ...no dobra nie czepiam się - jest droga więc musi być dobra.

 

...dla mnie najlepszą folią (zwykłą) jest Stopair Isovera... gruba, sztywna, mocna i robiona z "pierwszego" surowca a nie z recyklingu a przez to paroszczelna. Zresztą wystarczy wziąć ją do ręki i wszystko jasne. ...no i produkowana w Szwajcarii :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam folie z ekranem aluminiowym Eurovent 110 i wg mnie jest ok - u mnie latem chłodniej jak u sąsiada co ma zwykłą folię o 5st, więc opłaca się.

Mówimy o pomieszczeniach o tym samym stopniu nasłonecznienia, w domkach stojących obok siebie

...ale pytanie na ile pomogło to alu a na ile wełna i porządne wykonanie... tego nie da się ocenić organoleptycznie... no i jesli sąsiad nie ma identycznego domu to tez nie jest miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grubości warstwy wełny decyduje do ok. 16-18cm prawo budowlane (by zachować nakazany współczynnik) a o każdym następnym centymetrze decyduje Inwestor. Ogólnie rzecz ujmując absolutne minimum to 20cm wełny... standardem dziś jest 25cm... domy energooszczędne i "upasywnione" nie mniej niż 30cm wełny... oczywiście dochodzi jeszcze czynnik jakościowy tej welny ( lambda wełny λd - im mniejszy współczynnik tym lepsza wełna) czyli sam musisz określić grubość wełny...

 

moja rada: jesli krokwie mają 19cm i membrana wysokoparoprzepuszczalna to spokojnie można w pierwszej warstwie dać 18cm wełny ( standardowe grubości welny to 5-10-15-18cm wszystko inne wiąże się z dodatkowymi kosztami!) jeśli druga warstwa to 5cm to profile odsunąć na 8-9cm od krokwi i wełnę dać pod profile - takie rozwiązanie jest chyba najlepszym bo minimalizuje powstawanie mostków termicznych na cięciach wełny - im mniej cięć tym lepiej. Przy wełnie 10cm profil odsunąć na 13-14cm a przy 15cm wełny profile odsunąć aż o 18-19cm!

 

Rezygnując z rusztu krzyżowego na skosach ( o wadach i zaletach krzyżowca na skosach już pisałem -polecam forumową szukaczkę lub wujaszka Googla ;)) zyskujesz aż 3cm! Dobrze wykonany ruszt pojedynczy jest też dobry a jesli będzie coś źle wykonane to nawet krzyżak nie pomoże!

 

...i jeszcze jedno... na poddasze wydasz powiedzmy 50 000pln a zastanawiasz się nad oszczędnościami max. 900pln??? Niespełna 2% inwestycji! Rozsądny Inwestor potrafi dorzucić 2000pln np. na lepsze taśmy by później spać spokojnie! ...no chyba że to deweloperka to ok.

 

Pytanie, jeśli chcę dać jako drugą warstwę wełnę o grubości 12 cm to na ile mam wysunąć grzybki i czy lepiej jest przekłuwać wełnę grzybkami i potem dopiero dawać profile i folię??pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem na etapie ocieplania stropu w moim domku i chciałbym zasięgnąć porady póki jeszcze nie położyłem płyt czy nie popełniłem gdzieś jakiegoś błędu a mianowicie między krokwie stropowe mam położoną 20 wełny od spody miedzy profile, co 60 cm wełna 10 i profil na łączeniu krzyżowym, co 40 cm proszę o wszelkie uwagi.

 

DSC00156.jpgDSC00157.jpgDSC00608.jpgDSC00144.jpgDSC00146.jpg

 

więcej zdjęć na http://www.seba1.mojabudowa.pl/?page=1#i_71844

Edytowane przez seba2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem na etapie ocieplania stropu w moim domku i chciałbym zasięgnąć porady póki jeszcze nie położyłem płyt czy nie popełniłem gdzieś jakiegoś błędu a mianowicie między krokwie stropowe mam położoną 20 wełny od spody miedzy profile, co 60 cm wełna 10 i profil na łączeniu krzyżowym, co 40 cm proszę o wszelkie uwagi.

 

[ATTACH=CONFIG]95848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95849[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95850[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95851[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95852[/ATTACH]

 

więcej zdjęć na http://www.seba1.mojabudowa.pl/?page=1#i_71844

 

chyba zbędne to przykręcanie CD do UD (np zdjecie 2)

ogólnie na pierwszy rzut ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem tylko zwykłej makity bez podajnika, a jeśli bym miał zamiar kupić to wybrałbym makite i na sznurku nie aku

 

w temacie Makita to mam 6 sztuk

protool to taki Biały Kruk wkręcania na chwile obecna.

Problem jest taki ze nie każdy go ma na stanie ,tylko na zamówienie.

A przed kupnem chciałbym to do reki wziasc i najchętniej wysłuchać jeszcze kilka opini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Jak poradzić sobie z taką sytuacją.

Chciałbym żeby wysokość zabudowy pod płotwią była jak naj mniejsza (do wylewki 2,48 cm).

Jakiś profil V czy dokręcić coś do płotwi ?

Ostateczni zrobię zabudowe po płotwią ale dużo stracę na wysokości.

Nawet myślałem żeby ją wystrugać omalować i zostawić poza zabudową

 

bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...