Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

może dlatego chcesz kupić cos innego tez ją miałem tylko była nie używana na robocie ciężka i nie stabilna choć profesjonalna, ja używałem 6821

 

konczac temat Ja nie widze dla Siebie innej alternatywy jak 6822 sieciowa, i nie chce jej zmieniać odstawiać -porostu zaczynam doceniać sprzęt akumulatorowy min Protool o ktorego pytam.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do wykonawcow- Kto z Was uzywa

http://www.protool.pl/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=7587&ID_O_PRODUCT=376649

ewen to

http://www.protool.pl/mediandoweb/index.cfm?ID_O_TREE_GROUP=7587&ID_O_PRODUCT=376651

wielkie dzieki za podpowiedzi. Na chwile obecna biore jeszcze pod uwage Hilti

 

Ja używam (co prawda nie do poddaszy a rozdzielni elektrycznych) Hilti SF 22 (wcześniej używaliśmy SF 121A) i naprawdę polecam. Narzędzi Protool nie używałem więc nie mogę nic na ich temat napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zabuduj płatew jak normalnie belkę i ze skosem wyjdź wyżej... szkoda wysokości... a z profliem V nie pomogę bo ja go nie stosuję... mam trochę inny na to patent ale ogólnie profil V jest ok.

 

Jeżeli zdecyduję się dać sufit poniżej płotwi to jak poprawnie w tym miejscu go podwiesic jeżeli płotew ma ok 20 cm.

Przymocować uchwyt do płotwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecyduję się dać sufit poniżej płotwi to jak poprawnie w tym miejscu go podwiesic jeżeli płotew ma ok 20 cm.

Przymocować uchwyt do płotwi ?

Ostatni profil sufitu możesz dać przed płatwią a na skosie możesz dać V-profil. Pod V-profil powinien być dany CD a jesli nie możesz tak blisko płatwi dać CD-eka to V-profil musisz zamocować do płyty za pomocą kołków MOLLY... trochę improwizuję bo nigdy V-profila nie stosowałem ale na forum jest jego producent o nicku Gin -dawno go nie widziałem ale daj zapytanie na PW może coś lepszego wymyśli...

 

Inny sposób zabudowy:

Skos doprowadź do płatwi a sufit pod jętkami lub nawet możesz pomiędzy jętkami tak by jętki wystawały -oczywiście jeśli masz możliwość dania pełnej izolacji termicznej nad jętkami- i doprowadź do płatwi. Płatew jesli oczywiście jest prosta możesz zostawić jako drewno i to samo z jętkami ale możesz również zabudować płytą jako belki... i płatew i również jętki.

 

...a skos odsuwasz od krokwi uwzględniając grubość wełny a nie równasz do płatwi... chociaż czasem przy grubej warstwie izolacji płatew wychodzi na 1,5cm wtedy możesz jeszcze skos odsunąć tak by płyta ślizgnęła się po krawędzi płatwi... tylko wtedy trzeba zobaczyć czy pomiędzy pierwszą a drugą warstwą wełny nie wyszła szczelina - jesli wyszła to najlepiej dodać wełnę np. dodatkowo 5cm ale nie zawsze to wychodzi... alternatywą jest podniesienie wełny na paskach styropianu takiej grubości by zamknąć szczelinę.

 

belkę możesz obrobić tak:

 

http://images8.fotosik.pl/448/d3a1df172de2cbbd.jpg

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli płatew jest prosta i w poziomie to mozesz użyć jej zamiast ostatniego profila na suficie.

(...)

Walni ty się porządnie w ten kanciaty łeb ale tak by albo ci się naddało albo już do końca pogorszyło! Jak możesz proponować by użyć pracującego elementu więźby jako elementu do mocowania płyty! Nie dość że jest to drewno które samo z siebie pracuje to jeszcze jest to element który pracuje pod naporem (zmiennym!) wiatru czy śniegu! Więźba stale się rusza - kiedyś Flash to fajnie ujął że dach jest codziennie w innym miejscu - i dlatego stosujemy elastyczne łączniki tj. grzybki albo ESy, dajemy połączenia ślizgowe, separujemy płyty od ścian a to wszystko po to by ewentualny ruch więźby nie wprowadził naprężeń na płyty - by ewentualną szkodą było tylko zerwanie akrylu w narożniku... a ten ciołek proponuje kręcić płytę do płatwi! Noż k... mać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam pytanko.

Wnęka na polana - muszę się tam dostać :( pogrzebac przy pewnym zaworze. (rozciekł się)

http://images46.fotosik.pl/1274/c7218610862b1c04med.jpg

jak mam odnalezć srubki aby zbytnich strat nie spowodować ?

zauważyłem ze po namoczeniu dolne srubki się pokazały

http://images38.fotosik.pl/1306/3035a2d27d442948med.jpg

Jest na to jakś metoda czy demolka ?

pozdrawiam radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem mam pytanko.

Wnęka na polana - muszę się tam dostać :( pogrzebac przy pewnym zaworze. (rozciekł się)

http://images46.fotosik.pl/1274/c7218610862b1c04med.jpg

jak mam odnalezć srubki aby zbytnich strat nie spowodować ?

zauważyłem ze po namoczeniu dolne srubki się pokazały

http://images38.fotosik.pl/1306/3035a2d27d442948med.jpg

Jest na to jakś metoda czy demolka ?

pozdrawiam radek

Możesz spróbować wyciąć otwór rewizyjny pomiędzy profilami i jęśli dojdziesz to ok. a później w otwór zamknąć płyta i zaszpachlować... jesli nie uda się to niestety demolka... wkręty mogą pokazać się jesli płytę spryskasz wodą... ale to nie jest pewne... obstawiam demolkę ale inteligentną tak by nie rozwalić całości.

 

...zaworów nie zamyka się na amen... ale to już pewnie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyciąć otwór rewizyjny pomiędzy profilami i jęśli dojdziesz to ok. a później w otwór zamknąć płyta i zaszpachlować... jesli nie uda się to niestety demolka... wkręty mogą pokazać się jesli płytę spryskasz wodą... ale to nie jest pewne... obstawiam demolkę ale inteligentną tak by nie rozwalić całości.

 

...zaworów nie zamyka się na amen... ale to już pewnie wiesz...

 

zawor bezpieczenstwa nawalił (podobno te tak mają) i ForestNatura z kominków kazał przydzwonic w Ów,

co uczyniłem a że mam troszkę pary w łapach to udupcyłem rurki :) zdaża się .(pociekło)

rewizję do zaworu mam z tyłu wiec technologicznie jest OK.

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z takim może troche gupim pytaniem....przykleiłem pierwszą folię paroszczelną na powierzchni około 5 m2. Nie miałem czasu na więcej. Ale dopiero po przyklejeniu zacząłem sie zastanawiać czy jest różnica którą stroną naklei się folię. Folia isover stopair i napisy od strony wełny. Czy tak może zostać czy muszę zrywać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z takim może troche gupim pytaniem....przykleiłem pierwszą folię paroszczelną na powierzchni około 5 m2. Nie miałem czasu na więcej. Ale dopiero po przyklejeniu zacząłem sie zastanawiać czy jest różnica którą stroną naklei się folię. Folia isover stopair i napisy od strony wełny. Czy tak może zostać czy muszę zrywać??

przy tego rodzaju foliach nie ma znaczenia... a przed kładzeniem folii dobrze jest już nakleić taśmy separacyjne na ściany - później jest gorsze dojście. Stopair jest folią bardzo gładką i cięzko się klei do taśm i również słabo się trzyma więc po naklejeniu zaraz płytuj bo odpadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95889&d=1326803391

ocieplac, nie ocieplac a jezeli ocieplac to jak? od czego zaczac? tak by mialo to rece i nogi.

oczywiscie dach kpl. tynki i posadzki wykonane. okna sa :D

...ściana szczytowa jest zbyt wysoko nadmurowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie jestem na etapie ocieplania stropu w moim domku i chciałbym zasięgnąć porady póki jeszcze nie położyłem płyt czy nie popełniłem gdzieś jakiegoś błędu a mianowicie między krokwie stropowe mam położoną 20 wełny od spody miedzy profile, co 60 cm wełna 10 i profil na łączeniu krzyżowym, co 40 cm proszę o wszelkie uwagi.

 

[ATTACH=CONFIG]95848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95849[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95850[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95851[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]95852[/ATTACH]

 

więcej zdjęć na http://www.seba1.mojabudowa.pl/?page=1#i_71844

 

Powinieneś pierwszy profil wpiąć około 10cm od ściany - no chyba że robisz na sztywno tj. płytę przykręcasz do UD - ja nie przykręcam do UD. Profile UD i CD są połączone pchełkami... nie powinny być - wykręć pchełki. Masz 20cm wełny to trochę mało... mogleś dać jeszcze min. 5cm pod lub nad jętkami bo rozumiem że na górze jest poddasze zimne - nieużytkowe. Druga warstwa by się przydała do nakrycia drewna (jętek) bo to mostki termiczne. Jeśli poziomy dobre i jak przyłożysz łatę to pies z budą nie przeleci przez szczelinę to będzie ok. teraz tylko przyklej taśmę separacyjną do ściany, taśmę np. coromix obleć UD-eki na CD-eki naklej paski taśmy 2-stronnej, folia i płytowanie.

 

edit: dolne profile dałeś co 40cm?

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...