Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Hej

A czy jest jakaś różnica w płytach takich producentów jak Lafarge (Nida), Knauff i inni?

Nie wiem, czy mam wybrzydzać, czy brać to co będzie na składzie.

 

Knauf z tego co się zorientowałem na fajne spłaszczane krawędzie, co idzie na plus przy spachlowaniu moim zdaniem.

 

Co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie pytanie,jeśli rozpietość pomieszczenia to 4.6 m,a profile CD maja długość 3 i 4 metry,to jasne jst ze trzeba dwa zesztukować.Pytanie jest takie czy sa jaies systemowe łączniki do profili,czy np. mam je łączyć na styk na którymś z ES-ów ??

 

Pozdrawiam

 

Pamiętaj, aby te łączenia nie były w jednej linii

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś różnica w płytach takich producentów jak Lafarge (Nida), Knauff i inni?

Nie wiem, czy mam wybrzydzać, czy brać to co będzie na składzie.

 

Knauf z tego co się zorientowałem na fajne spłaszczane krawędzie, co idzie na plus przy spachlowaniu moim zdaniem.

 

Co o tym sądzić?

Jakich płyt używaliście w przypadku swoich ścian / sufitów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu co do płyt u moich rodziców użyte były i Knaufa i Nida.Generalnie to te z Nidy były w gorszym stanie tzn. na niektórych papier był pozrywany i takie tam,ale to mogła być wina składu.Knaufa były idealne.Jedne i drugie po kilku latach użytkowania sa w porzadku.Nida jest połozona w łazience,czesc płyt odkryta (tzn. tylko pomalowana,wiec bardziej narazona wilgoc).

 

 

A ja mam takie pytanie (moze dziwne), jak wystartowac z tymi profilami UD,tzn. na jednej sciance przykrecam profil,łapie odległosc od podłogi,przykładam profil,poziomuje i go krece.A jak z drugiej strony czy zaufac posadzkarzom i bazowac na odległości od podłogi czy moze jest inny sposob??

 

A drugie jest takie pod krokwiami bede mial 50 mm wełny,czyli wieszak ES 75 mm nie bedzie łapał całego profilu CD,a w przypadku gdy okaze sie ze wiezba "pływa" to może być lipa,czy np. lepiej użyc 125 mm i je pozaginać??

 

Pozdrawiam

 

PS nie zakładam zbytnich odchyłków wiezby,ale jak przyłożyłem łate 2 metrową to znalazłem pewne niedokładnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jakie uchwyty do profili polecacie??ja mysle o tych doczołowych,tak ze najpierw układam sobie wełne pomiedzy krokiewkami,potem łaczniki i stelaż.

Ja mam mocowane na ESach. Są też grzybkowe. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Teraz chyba bym się zdecydował na grzybki.

Trociu,

duża prośba do Ciebie i do wszystkich innych mających praktyczne doświadczenia dlaczego teraz zdecydowałbyś się na grzybki zamiast ESów

Pozdr

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie (moze dziwne), jak wystartowac z tymi profilami UD,tzn. na jednej sciance przykrecam profil,łapie odległosc od podłogi,przykładam profil,poziomuje i go krece.A jak z drugiej strony czy zaufac posadzkarzom i bazowac na odległości od podłogi czy moze jest inny sposob??
Można użyć poziomicy wodnej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jakie uchwyty do profili polecacie??ja mysle o tych doczołowych,tak ze najpierw układam sobie wełne pomiedzy krokiewkami,potem łaczniki i stelaż.

Ja mam mocowane na ESach. Są też grzybkowe. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Teraz chyba bym się zdecydował na grzybki.

Trociu,

duża prośba do Ciebie i do wszystkich innych mających praktyczne doświadczenia dlaczego teraz zdecydowałbyś się na grzybki zamiast ESów

Pozdr

Piotr

Grzybki mocujesz do krokwi w momencie, gdy nie masz jeszcze nic założonego (głównie chodzi o wełnę). Poziomujesz sobie spokojnie, ustalasz wszelkie wymiary, etc. Na koniec tylko wciskasz profile CD na zamocowane grzybki i po sprawie.

W przypadku ESów poziomujesz i ustalasz odległości z wykorzystaniem profili co moim zdaniem jest mniej dogodne i więcej roboty z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Grzybki mocujesz do krokwi w momencie, gdy nie masz jeszcze nic założonego (głównie chodzi o wełnę). Poziomujesz sobie spokojnie, ustalasz wszelkie wymiary, etc. Na koniec tylko wciskasz profile CD na zamocowane grzybki i po sprawie.

W przypadku ESów poziomujesz i ustalasz odległości z wykorzystaniem profili co moim zdaniem jest mniej dogodne i więcej roboty z tym jest.

 

...nie tylko Twoim zdaniem... moim też :D

 

A co do mocowania przed wełną.... teraz na poddaszu spokojnie jest ze 60*C!!! Lepiej najpierw chociaż trochę odizolować się od tej temperatury ... a grzybki a ściślej: wieszak kotwowy-bezpośredni... fajna nazwa... co nie? :wink: można spokojne mocować po odsunięciu wełny... po przykręceniu wieszaka wełnę się "wycofuje" do pierwotnego położenia... na fotce odsunięcie wełny celowo większe na potrzeby zrobienia zdjęcia...

http://images33.fotosik.pl/301/7d36af4528423f34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... i zarazem żegnam... za pół godzinki wyjeżdżam na robotę (320km) niestety...

 

a co do preferencji... to robię z tego co mi Inwestor kupi... a moje zdanie... pierwszy Knauf ostatni Norgips ale to tylko moje subiektywne odczucie... jeśli mam polecić to wszystko jedno jaki producent ale z krawędzią zaokrągloną...

 

Pozdrawiam i do zobaczenia za 10 dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. Czy robiąc sufit podwieszany 180x180 profil ud należy przykręcić dookoła czy wystarczy po dwóch przeciwnych stronach. Zrobilsmy wersje z dwoma i profil cd60 dosuniety do ścian. "specjalista" od poddaszy powiedział, że ud powinno być dookoła i do tego przykrecić płyte bo wcześniej czy później opadnie. Zaznaczę tylko, że wszystkie profile cd60 oprócz tych przy scianach mamy podwieszone na dwóch wieszakach.

 

dobrze mówi czy zostawić tak jak jest? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witajcie , mam bardzo proste pytanie. Otóż , czy profil U ( grubość 0,5 mm) jest na tyle miękki ,że można go przewiercić wiertłem widiowym fi=6mm ( tak ,żeby od razu mieć też dziurkę w ścianie )?. Jeżeli tak , czy potrzebne jest jakieś specjalne wiertło , czy może specjalna wiertarka ? .Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...