Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Ostatni profil sufitu możesz dać przed płatwią a na skosie możesz dać V-profil. Pod V-profil powinien być dany CD a jesli nie możesz tak blisko płatwi dać CD-eka to V-profil musisz zamocować do płyty za pomocą kołków MOLLY... trochę improwizuję bo nigdy V-profila nie stosowałem ale na forum jest jego producent o nicku Gin -dawno go nie widziałem ale daj zapytanie na PW może coś lepszego wymyśli...

 

Inny sposób zabudowy:

Skos doprowadź do płatwi a sufit pod jętkami lub nawet możesz pomiędzy jętkami tak by jętki wystawały -oczywiście jeśli masz możliwość dania pełnej izolacji termicznej nad jętkami- i doprowadź do płatwi. Płatew jesli oczywiście jest prosta możesz zostawić jako drewno i to samo z jętkami ale możesz również zabudować płytą jako belki... i płatew i również jętki.

 

...a skos odsuwasz od krokwi uwzględniając grubość wełny a nie równasz do płatwi... chociaż czasem przy grubej warstwie izolacji płatew wychodzi na 1,5cm wtedy możesz jeszcze skos odsunąć tak by płyta ślizgnęła się po krawędzi płatwi... tylko wtedy trzeba zobaczyć czy pomiędzy pierwszą a drugą warstwą wełny nie wyszła szczelina - jesli wyszła to najlepiej dodać wełnę np. dodatkowo 5cm ale nie zawsze to wychodzi... alternatywą jest podniesienie wełny na paskach styropianu takiej grubości by zamknąć szczelinę.

 

belkę możesz obrobić tak:

 

http://images8.fotosik.pl/448/d3a1df172de2cbbd.jpg

 

Rom kon czy mogę Cię prosić o jakieś zdjęcie tej zabudowy belki przed płytowaniem.

Jak to wykonać co z czym połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...ta płatew to był metalowy HEB (dwuteownik) i nie mam szczegółów ale pokrótce wytłumaczę. Skos (płyta) dochodziła prawie do belki, sufit też już zrobiony. Teraz wytłumaczę dalej jakbym to zrobił gdybym miał wtedy V-profil ( nie miałem ale poradziłem sobie na UD-ekach) Profil V do skosu i sufitu pasek płyty (dolny - poziomy) i do niego albo na krawędzi przykręcamy V albo UD no i pasek płyty skośny.. teraz co łatwiej albo łączymy te paski na ziemi i takie korytko montujemy do V albo pojedynczo najpierw jedną później drugą i łączymy u góry... jedna osoba to trochę mało - ja pewnie dałbym radę ale to co innego.

 

...ja miałem gorzej bo nie miałem V-profila.... i miałem jeszcze pionową płytę wewnątrz tej zabudowy jako pomocniczą... ale dalo radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens zrobić izolację stryszku?

 

ponieważ już 4 lata położyłem wełnę na suficie poddasza - 30 cm, jednak ma ona lambdę tylko 0,045 - więc dosyć dużą, zastanawiam się nad ociepleniem stryszku isoboosterem - koszt dla domu to jakieś 800 zł.

 

położyłbym tą izolację pod podłogę strychu oraz skosami do wysokości kalenicy.

 

dach - pełne deskowanie i papa.

 

myslę nad isoboosterem ponieważ: jest dużo mniej pracy niz z wełną i mam utrudniony dostęp na stryszek, wiec ciezko by mi było wnieść tam wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie no spoko wodza... jest dobrze i Inwestor będzie zadowolony... rozumiem że jest to pierwsza warstwa profili bo chyba będzie to normalnie krzyżowiec! ...teraz dobrze wyszpachlować najlepiej maszynowo w pierwszej klasie i będzie okij!

 

Flash, przed odbiorem pochowaj łaty, poziomice, wykręć żarówki... po odbiorze zmień numer telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie rozplanowałem układ profili nie wiem czy założenie jest dobre.

Sufit podwieszony do jętek opuszczony o około 25cm .

Chciałbym wykorzystać grzybki Rom-kon (składane z dwóch i nitowane)

Czy powinienem przy większych pomieszczeniach składać ruszt krzyżowy czy będzie dobrze.

bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie folię z aluminiowym odbłyśnikiem - zyskasz to, że zatrzymasz dużo ciepła w środku. Taka folia daje tyle co wełna 5cm.

 

witam , jaka folia da Ci 5 cm wełny, na jakiej podstwie tak twierdzisz??

Ponawiam swoje pytanie jaką najlepiej zastosować folię - bedę miał 18cm wełny pomiedzy krokwie i 10cm na krokwie Rockwool Top Rock!!!Jaka folię najlepiej wybrać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon i dlaczego mówisz że UD nie powinny być połączone z CD

Profile CD luźno wchodzą w UD i mogą się przemieszczać... płyty też nie przykręca się do obwodowych UD... sufit jest praktycznie odizolowany od scian. Chociaż są tacy co skręcają wszystko na sztywno i łączą płyty ze ścinami za pomocą taśm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...