Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Ponawiam pytanie.

 

Wstępnie rozplanowałem układ profili nie wiem czy założenie jest dobre.

Sufit podwieszony do jętek opuszczony o około 25cm .

Chciałbym wykorzystać grzybki Rom-kon (składane z dwóch i nitowane)

Czy powinienem przy większych pomieszczeniach składać ruszt krzyżowy czy będzie dobrze ?

[ATTACH=CONFIG]96290[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w tym roku w okresie letnio-jesiennym planuję przykręcić płyty g-k i tak zostaną na przyszłą zimę. Dom będzie nie ogrzewany, ale izolacja zewnętrzna już będzie. roboty mokre (tynki, posadzki) zrobione w 2011r w okresie letnim i już teraz mogę stwierdzić, że wszystko suche. Czy coś zaszkodzi tym płytom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Na rysunku niby jest ok. Co prawda nie analizowałem dogłębnie... najwazniejsze: pierwszy profil sufitu około 10cm od sciany a reszta co 40cm a ostatni na lini skos-sufit. Na skosie pierwszy najniżej jak się da przy samej ściance kolankowej a ostatni tak by się stykał naroznikiem z profilem sufitowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku w okresie letnio-jesiennym planuję przykręcić płyty g-k i tak zostaną na przyszłą zimę. Dom będzie nie ogrzewany, ale izolacja zewnętrzna już będzie. roboty mokre (tynki, posadzki) zrobione w 2011r w okresie letnim i już teraz mogę stwierdzić, że wszystko suche. Czy coś zaszkodzi tym płytom?

spoko jeszcze czas... jakieś 8 miesięcy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zaplanować budżet :) Wydaje mi się, że tym płytom nic nie będzie. Wystarczy spojrzeć jak przechowują te płyty na składach budowlanych. A jakie jest wasze zdanie?

sorry myslałem że to bład :)

płytom nic nie będzie ale trzeba uwaać na spoinowanie... mogą byc problemy ze spoinami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu sam dłubię przy swoim poddaszu i nurtuje mnie jedna sprawa.

Moja ścianka kolankowa ma ok 90cm wysokości i wykonana jest z profili cd w odległości ok 5cm od ściany właściwej. Czy dużym błędem będzie jeśli tą pustkę wypełnię wełną gr.5cm, a następnie obłożę paroizolacją łącznie ze skosem do samej ziemi?

Poddasze jest adoptowane w starym domu gdzie ściana kolankowa wykonana jest z jakiegoś pustaka gr 24cm i w miarę możliwości ocieplona styropianem 12cm od zewnątrz. Były tam gzymsy dlatego docieplenie nie zostało wykonane dokładnie.

Dokładając 5 cm wełny od środka chciałem dodatkowo to wyizolować łącznie z murłatą by nie było tam mostka.

Wyczytałem kiedyś że nie można ocieplać nic od środka, bo przesuwa się się w przegrodzie "punkt rosy" narażając ścianę na zawilgocenie + grzyb.

 

Czy może ktoś stosował podobną izolację od środka w ściance kolankowej?

 

Proszę o opinię :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem ze łącznik krzyżowy montuje się tak żeby blaszki były na górze profila

Rom-Kon możesz zerkać i napisać czy jest on poprawnie zamontowany post nr #6 zdjęcie nr 2

Edytowane przez Krzysiek.A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem ze łącznik krzyżowy montuje się tak żeby blaszki były na górze profila

Rom-Kon możesz zerkać i napisać czy jest on poprawnie zamontowany post nr #6 zdjęcie nr 2

Tak wyglada źle zamontowany łącznik krzyzowy... blaszka jest rodzajem sprężyny. Swoją drogą ciekawe jak zamontowali tą blaszkę pod spód? ...zresztą i tak zamontowany spełni swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wystarczy podwiesić na grzybkach profile na poddaszu sufit wielkości 4 x 5m opuszczony o ok 25cm.

Czy zabudować ruszt krzyżowy bo już sam nie wiem.

daj krzyżowca i opuść na wieszakach obrotowych i prętach lub noniuszach (he gdzie noniusze dostać?) 20m² to już dosyć duży sufit i jeśli nad nim jest otwarte poddasze to taki sufit może ssanie wiatru podnosić do góry... trzeba dobrze naprężyć pręty, dobrze zapiąć wieszaki. Wieszaki proponuję zastosować firmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, zabieram sie za stawianie tzw, przedscianek

 

chce to zrobic z profilow cd60, moje pytanie brzmi co ile montowac te profile?

 

3 na szerokosc plyty wystarczy czy 4? a i ile esow wadac na jeden profil 2.58 cm dlugosci?

 

 

No raczej C i UW i jak ścianka ma być wąska, to wtenczas 50, a profile sufitowe,lepiej pozostawić sufitom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...