Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

możesz wytłumaczyć dlaczego?

 

Bo płycie wygodniej jak sobie leży na podłodze w ciepłym pomieszczeniu,niż zaiwania na suficie w niedogrzanym zimą domu :p

Tak serio, to zależy od warunków w jakich już wiszą płyty. Jak jest na budowie sucho, to płyty nie napuchną. Jak się już mieszka, to dom się wietrzy i utrzymuje się w nim komfort cieplny - przez co i wilgoć w powietrzu jest inna. Nie bardzo się o to dba podczas budowy.

Z drugiej strony szwagier latem miał powieszone sufity w całym domu, na jesień wyszpachlował, a w grudniu lali mu posadzki... i podchodzi do tego tak - najwyżej popęka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego odrzuciłeś dwa grzybki połączone w całość.

 

daj krzyżowca i opuść na wieszakach obrotowych i prętach lub noniuszach (he gdzie noniusze dostać?) 20m² to już dosyć duży sufit i jeśli nad nim jest otwarte poddasze to taki sufit może ssanie wiatru podnosić do góry... trzeba dobrze naprężyć pręty, dobrze zapiąć wieszaki. Wieszaki proponuję zastosować firmowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odrzuciłeś dwa grzybki połączone w całość.

Dwa grzybki połączone w jeden daję tylko gdy już nie mam innej możliwości czyli skos i 20cm wełny... nie ma dostępnych takich długich grzybków - czyli konieczność. Na suficie jest możlwość opuszczenia o dowolną wysokość bo są materiały do tego. Dodatkowo sufit ma 20m² więc mały nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa grzybki połączone w jeden daję tylko gdy już nie mam innej możliwości czyli skos i 20cm wełny... nie ma dostępnych takich długich grzybków - czyli konieczność. Na suficie jest możlwość opuszczenia o dowolną wysokość bo są materiały do tego. Dodatkowo sufit ma 20m² więc mały nie jest.

 

Według cennika Rigips można zamówić wieszak o długości nawet 500mm, ale czy w rzeczywistości takie robią to nie wiem. Jednak cena wieszaka o długości większej niż 180mm jest strasznie wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro bez problemu można dostać wieszaki 27 cm

No własnie tylko 27cm! Jesli wełna ma 20cm + 3cm profil CD + 1cm luzu na niwelację krzywizny dachu (a czasem więcej) to razem wychodzi 24cm (to absolutne minimum) i zostają 3cm na przykręcenie do krokwi czyli dwie dziurki obok siebie! ...nie ma stabilności! ...a jesli na krokwi będzie oflis? Wieszaki 270mm są do wełny 150mm a jesli grubsza to trzeba łączyć-przedłużać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według cennika Rigips można zamówić wieszak o długości nawet 500mm, ale czy w rzeczywistości takie robią to nie wiem. Jednak cena wieszaka o długości większej niż 180mm jest strasznie wysoka.

...muszę sprawdzić. Nic o tym nie wiem. Ale długie wieszaki rigipsa są "walnięte" bo nie można ich równać do sznurka - nie dochodzą do dna profila CD... co prawda poradziłem sobie ale to jednak utrudnienie... no i drogie bo prawie 2zł za sztukę... ja miałem produkowane w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej C i UW i jak ścianka ma być wąska, to wtenczas 50, a profile sufitowe,lepiej pozostawić sufitom.

 

profil cd 60 mam za free w pokaznej ilosci , takze chcialbym go wykorzystac

 

znalazlem system rigipsa 3.21.15 dotyczacy wlasnie cd i esow

konstrukcja bedzie minimalnie odstawiona od sciany( tak by wylapac pion)

 

dodatkowo profile cd dam "gesciej" 4 na szerokosc plyty

Jak myslicie zda egzamin takie cos? sciana wysoka na niecale 2,60m i szeroka na 3,5m

Edytowane przez kocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil cd 60 mam za free w pokaznej ilosci , takze chcialbym go wykorzystac

 

znalazlem system rigipsa 3.21.15 dotyczacy wlasnie cd i esow

konstrukcja bedzie minimalnie odstawiona od sciany( tak by wylapac pion)

 

dodatkowo profile cd dam "gesciej" 4 na szerokosc plyty

Jak myslicie zda egzamin takie cos? sciana wysoka na niecale 2,60m i szeroka na 3,5m

Spokojnie zda egzamin... min 4 ESy na wysokości - mozesz zagęścić niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby jest dobrze zrobione? Prosze o jasne odpowiedzi, więc proszę o to żeby flashback i profi45 nie odpowiadali na moje zdjęcie.http://cdn26.muratordom.smcloud.net/t/photos/a4/94/c1/a494c1129a315342.jpg

 

panie Marcinie ja tylko polecę zmienić ekipę - serio. a w tym wątku znajdzie Pan dużo informacji, jak to powinno być zrobione.

 

tutaj jest źle: ogólnie wszystko

 

wełna jest powtykana jak kto tam se chce, gdzieniegdzie dwie warstwy, gdzieniegdzie jedna, ech

 

stelaż wygląda tak jakby to płyta miała go wzmocnić (a gdzie UD w koszu), a w sumie to płyta powinna trzymać się stelaża

 

tak mniej więcej powinno to wyglądać przed założeniem paroizolacji

http://images44.fotosik.pl/169/bcae961f1eabbe6dm.jpg

 

paroizolacja powinna być z jak najmniejszej ilości kawałków, a przedewszystkim trzeba zadbać i jej maksymalną szczelność

http://images37.fotosik.pl/164/db890e4ece17f3e0m.jpg

 

 

Zdjęcia użyte w wypowiedzi są moją własnością, ( to tak jakby coś było niezgodne z ACTA)

 

Tak jak Rom mówiłeś "odeszli na zimę od betoniarki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał jak zrobić przy płatwi... ja zrobiłem tak:

P1203349 profile.jpg

skos na grzybkach blisko jak sie da płatwi, góra czyli sufit wisi na obrotowych. Nie skończone całe foliowanie, bo dokładam tam wełny na bieżąco, została mi 15cm wiec ja deje i jeszcze 2x10 cm od góry, dopiero ostatni kawałek nałoze wełne, foila i zamknę płytą, nie bedzie tam wejścia. Te jetki pod spodem to tylko na ozdobę, wiec płyty wsuwam po nich i dokrecam do profili, po dokreceniu lekko opuszczam na obrotowym aby nie było szpary miedzy płytą a jętka strugana.

 

A stelaz na skosach zrobiłem tak...,

P1203362stelaz.jpg

udeki skrecone ze sobą w narożnikach, CD do ud, na dole UD pod skosem do CD i w to pionowe CD z jednym Es na środku.

Miałem kłpot z przyklejeniem folii, była taka gruba ze przy 13stC nie chciała sie trzymać taśmy... wrrr, myslałem ze taśma stara albo foila brudna.. ale to nie to, pomagalismy sobie suszarka do włosów - działało, i robilismy tylko jedną scianę zeby nie odpadała. Dokupiłem innej folii tez zółtej... i sie okazała polowe ciensza.. wkurzałem sie ze szajs.. ale za to trzyma sie taśmy i wisi juz od poniedziałku cały pokój zafoliowany i czeka na sobotnie płytowanie.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem.Przy pojawiajacych sie czasem oziebieniach pokazuje mi sie wilgoc na plytach K-G w naroznikach,dodam ze to plyty na skosach na laczeniu ze scianka kolankowa?czyzby kondensacja pary wodnej ktora splywa po foli w narozniki?macie jakies pomysly? jak bedzie zle zerwe skosy na wiosne i poprawie jak cos zle jest zrobione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem.Przy pojawiajacych sie czasem oziebieniach pokazuje mi sie wilgoc na plytach K-G w naroznikach,dodam ze to plyty na skosach na laczeniu ze scianka kolankowa?czyzby kondensacja pary wodnej ktora splywa po foli w narozniki?macie jakies pomysly? jak bedzie zle zerwe skosy na wiosne i poprawie jak cos zle jest zrobione

więcej info... czy dom zamieszkany i ogrzewany, od kiedy, jaka ogólnie wilgotnoąć, bo teraz to tak wróżenie z fusów

 

ale ogólnie stawiam na albo przeciek z dachu albo braki w izolacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie poprawiam:)dom zamieszkany od wrzesnia,budowa rozpoczeta we wrzesniu 2010,ogrzewany od pazdziernika,ocieplony 15cm styr w listopadzie.Bloczek gazobetonowy stropy lane,ok 200m2.Wilgotnosc strasznie plywa w zaleznosci jak mocno wietrze od 50 czasem do 80% prawie ale srednio utrzymuje sie 65.poddasze ocieplone jest do czesci mieszkalnej,znaczy stryszek juz nie i jest tam zimno(ale chyna jakas 15 welne tam poloze.dach powinien byc szczelny jest na pelnym deskowaniu z papa i blachodachowka.Po mojemu to folia gowniano polozona-nie bylo mnie przy tym niestety,gdzies kondensuje sie para i sprywa w narozniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być kondensat ale wtedy woda pojawia się jak jest odwilż bo inaczej na deskach będzie lód. Możliwe że gdzieś na dachu jest przeciek - kominy są od tego by cieknąć- a woda pojawia się daleko od miejsca przecieku... bywa że Inwestor dowie się że miał przeciek jak mu więźba się załamie na dachu. Możliwe że gdzieś jest przedmuch zimnego powietrza - braki w izolacji - i w zimniejszym miejscu woda się kondensuje... trudno wnioskować co jest przyczyną w tym konkretnym przypadku...

 

idą mrozy i jesli plama będzie się powiększała a nie będzie odwilży to braki w izolacji.

jesli w czasie mrozów plama zniknie a pojawi się w czasie odwilży to albo przeciek z dachu lub spływ kondensatu... jesli to kondensat to po wysuszeniu budynku i ustabilizowaniu się warunków wilgotnościowych powinno minąć bo np. Rockwool nawet nie zaleca dawania paroizolacji więc powinno być ok. A jesli to przeciek z dachu to plama pojawi się po deszczach nawet latem... czyli teraz obserwować co i kiedy się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=97698&d=1327613329&thumb=1

 

rozumiem że płyty na suficie są nad jętkami - leżą na nich. Nie jest to dobre rozwiązanie bo jętki nie są równe i będą się jeszcze wypaczać a wtedy powstaną szczeliny ... może to brzydko wygladać. Sufit lepiej jest dać pomiędzy jętkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...