Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wielkie za radę,

 

W paru miejsach siadła wełna ( niestety to uni-mata isover'a wiec pewnie to mineralna ).

 

W każdym razie powymieniam zatem te fragmenty wełny, któe najbardziej ucierpiały.

 

Jeszcze raz dzięuje.

wełna szklana i skalna - obie są mieneralne tyle że jedna jest ze szkiała a druga z bazaltu (kamienna) i mają różne właściwości fizyczne. Gdyby to jeszcze była supermata to lepiej by zniosła ale z uni szału nie ma.

 

...tak jak piszesz trzeba przejrzeć jak wygląda i jeśli trzeba to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaką taśmę samoprzylepną polecicie do przyklejenia folii paroizolacyjnej do nieotynkowanej ściany tak aby było szczelnie?

Ściana z silki.

 

Może być zarówno dwustronna jak i jedno nie ma różnicy dla mnie.

 

Nie sil się na doklejanie paroizolacji do ściany. Przyklej taśmą dwustronną np scley do profila UD, dokładnie po całum obwodzie, przyklejając paroizolację zostaw mały naddatek przy ścianie, po płytowaniu nadmiar folii odetnij, tak żeby nie wystawała poniżej lica płyt (tak jakby się miała schować ze 3 mm)

 

Z drugiej strony tak sobie myślę "do nieotynkowanej ściany" - tynkowanie będzie po płytowaniu?W takim razie odradzam, no chyba że ta cegła to już gotowa ściana pod malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sil się na doklejanie paroizolacji do ściany. Przyklej taśmą dwustronną np scley do profila UD, dokładnie po całum obwodzie, przyklejając paroizolację zostaw mały naddatek przy ścianie, po płytowaniu nadmiar folii odetnij, tak żeby nie wystawała poniżej lica płyt (tak jakby się miała schować ze 3 mm)

 

Z drugiej strony tak sobie myślę "do nieotynkowanej ściany" - tynkowanie będzie po płytowaniu?W takim razie odradzam, no chyba że ta cegła to już gotowa ściana pod malowanie.

 

Nie do końca, rzuszt jest zrobiony wełna też jest położona. Żeby wełna nie zawilgotniała chcę położyć samą folię i i dobrze wszystko uszczelnić. Dopiero po tynkowaniu mam zamiar położyć płytę.

 

Nie pytaj dlaczego kłądę wełnę przed tynkowaniem - tak musiałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, rzuszt jest zrobiony wełna też jest położona. Żeby wełna nie zawilgotniała chcę położyć samą folię i i dobrze wszystko uszczelnić. Dopiero po tynkowaniu mam zamiar położyć płytę.

 

Nie pytaj dlaczego kłądę wełnę przed tynkowaniem - tak musiałem:)

...nawet możesz polożyć płyty i jak nie zaspoinujesz to będzie też ok. Jeśli folia ma być do muru to albo taśma butylowa ale ona klei na zasadzie gumy do żucia i lepiej jest ją docisnąć np. listwą - w tym wypadku docisk odpada - lub taśmę coromix ta jak złapie to już nie puści. Szkoda że masz już ruszt i UDeki na ścianie bo mogłeś dać butyl na ścianę pod profil i na to fartuszek folii i docisnąć profilem... fartuch później wywinąć na profile i połączyć z folią na profilach. folię do profili musisz kleić dobrą taśmą bo inaczej będzie się odklejać a najlepiej jeszcze dać paski płyty by przytrzymać ją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę kupić folię paroizolacyjną do ocieplenia poddasz i tu mam pytanie jaką najlepiej użyć folię paroizlacyjną, chciałem dać folię powleczoną aluminium aby odbijała ciepło, alke na necie wyczytałem iż aby spełniła swoje zadanie trzeba zrobić szczelinę pomiędzy folią a płytami k-g. To znowu generuje koszty i jest więcej pracy przy takim rozwiązaniu.

Czy może lepiej dać zwykłą żółtą folię?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet możesz polożyć płyty i jak nie zaspoinujesz to będzie też ok. Jeśli folia ma być do muru to albo taśma butylowa ale ona klei na zasadzie gumy do żucia i lepiej jest ją docisnąć np. listwą - w tym wypadku docisk odpada - lub taśmę coromix ta jak złapie to już nie puści. Szkoda że masz już ruszt i UDeki na ścianie bo mogłeś dać butyl na ścianę pod profil i na to fartuszek folii i docisnąć profilem... fartuch później wywinąć na profile i połączyć z folią na profilach. folię do profili musisz kleić dobrą taśmą bo inaczej będzie się odklejać a najlepiej jeszcze dać paski płyty by przytrzymać ją...

 

Folie kleje na taśmę dwustronną zwykłą, w jednym pokoju gdzie na próbę zrobiłem już miesiąc się trzyma bez problemu.

Z tym butylem pod profil to dobry pomysł niestety za późno. Ale przy następnym domu będę już wiedział :)

 

Co ile UDeki mocować do ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folie kleje na taśmę dwustronną zwykłą, w jednym pokoju gdzie na próbę zrobiłem już miesiąc się trzyma bez problemu.

Z tym butylem pod profil to dobry pomysł niestety za późno. Ale przy następnym domu będę już wiedział :)

 

Co ile UDeki mocować do ściany?

 

Co 60. Pierwszy od ściany max 15cm i ma się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Muszę kupić folię paroizolacyjną do ocieplenia poddasz i tu mam pytanie jaką najlepiej użyć folię paroizlacyjną, chciałem dać folię powleczoną aluminium aby odbijała ciepło, alke na necie wyczytałem iż aby spełniła swoje zadanie trzeba zrobić szczelinę pomiędzy folią a płytami k-g. To znowu generuje koszty i jest więcej pracy przy takim rozwiązaniu.

Czy może lepiej dać zwykłą żółtą folię?

Pozdrawiam

...no własnie ta szczelina. Ale producenci już nie podają jak ten szczegół wykonać... co prawda były jakieś pomysły - również i mój na profilach kapeluszowych - ale i tak to strasznie p[od górkę więc i z tym związane koszta... nikt za rozsądne pieniądze tego nie zrobi.

 

A jesli chodzi o folię paroizolacyjną to chyba najlepsza na rynku jest Isover Stopair a jeśli chodzi o paroregulator to też mogę polecić Isovera Vario Duplex... co prawda nie jestem zwolennikiem żadnej folii paroprzepuszczalnej (paroregulator) ale jeśli chodzi o łatwość montażu to właśnie ta ze wszystkich dotychczasowych jest chyba najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co 60cm raczej się trzymał nie będzie,

...powinno być max co 40cm, chyba że będzie to przemysłówka...

 

Ktoś tu jest taki do przodu, że mu chyba z tyłu brakuje.

 

Kolego czytaj ze zrozumieniem! potem się wypowiedz.

 

Ja 3 metrowy UD mocuje za pomocą 5 kołków 8x60 szybki montaż (przy mocowaniu do ściany z pełnego materiału np. beton komórkowy) i się powiesić na tym można.

 

A rafałowi2011 się nie trzyma... hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziurawkach używa się kołków ze śrubką... taki do wydrążeń... zapętlający się pustce... może być Fisher, może być Wkrętmet lub nawet podróba z casto... trzyma że z cegłą się wyrywa... jedyna wada że montaż wkrętarką a nie młotkiem... ;) Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziurawkach używa się kołków ze śrubką... taki do wydrążeń... zapętlający się pustce... może być Fisher, może być Wkrętmet lub nawet podróba z casto... trzyma że z cegłą się wyrywa... jedyna wada że montaż wkrętarką a nie młotkiem... ;)

Kolego do dziurawki tylko SX fisher jak chcesz cos przymocowac bo reszta do śmieci z praktyki ci powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam rozwiazania dla swojego poddasza ale chyba nic nie znalazłem podobnego chodzi o to ze dach mam kopertowy o róznym koncie nachylenia połaci i różnych wysokościach ścianki kolankowej.

 

opisze może tak orietacyjnie wg kieronkow świata

 

wschód ściana kolankowa 100 cm 35*

południe ściana kolankowa 125 cm 45*

zachodnia i północna ściany działowe

 

chodzi ze nie wiem czy profile powinny zaczynać się na tej samej wysokości ścianek kolankowych czy jak może macie jakieś foto takiej zabudowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...