Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

U ciebie dodatkowym utrudnieniem będzie warstwa wełny - skalna w granulacie to około 40kg/m3! Przelicz to na m2 i dopiero zobacz co ile potrzebujesz zawiesia a wtedy kombinuj co dalej.

Już sobie obmyśliłem, że dam warstwę 20cm wełny albo granulatu, a resztę podwieszę jednak na sznurkach pomiędzy i nad belkami stropowymi, boje się zaryzykować jednak cały ciężar dać na wieszakach.

 

Możesz profile główne i wieszaki zagęścić po szerokości ale po długości już gorzej - jesli wieszaki "rozsuną się" o pare centymetrów to nie ma tragedii...
Jak to "rozsuną" się, znaczy patrząc na sufit to się on "opuści"?

 

Nie odpowiedziałeś mi czy moge wieszać profile główne wzdłuż belek? Według normy będą wtedy one co metr a nośne dam co 40cm. Niestety wtedy

nośne wtedy będą zamocowane co metr do głównego ale według normy to powinno być ok. Mocowanie jakiś łat dodatkowych do stropu to masa kasy i roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hehe to ciekawe jam mi wyjdzie ta moja zabudowa mam:

skalną o gr 35cm (35kg/1m3) co da jakieś 12kg ma m2 ale skoro Rom-kom ma 100kg/0,6m2 (powinno być 100kg/0,012m2) i profile wytrzymały to myślę że i mi wytrzyma,

 

Jakoś w dzienniku kolego nie natknąłem się na zdjęcia z katastrofy

 

???a jak dokonałeś tych wyliczeń? 100kg/0.6m2??? ...bo tyle wieszaków a każdy po 25kg? ...niby prawda ale... no właśnie ale najszłabsze ogniwo to profil a raczej miejsce jego "wiszenia" na wieszaku... i do niego trzeba brać poprawkę... przy jednej płycie 12,5mm + profile 0.6mm to spokojnie można przyjąć że taka zabudowa wytrzyma 50kg/m2(a mniemam że nawet znacznie więcej)... oczywiście jesli wełna będzie wisieć na profilach bo przy granulowanej to obciążenie lezy na płycie.

 

...a katastrofa ze sufitem to nie moja "produkcja"...

 

 

...ale i tak nie rozumiem Twojego posta... jakoś mi się nie sklada...

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie obmyśliłem, że dam warstwę 20cm wełny albo granulatu, a resztę podwieszę jednak na sznurkach pomiędzy i nad belkami stropowymi, boje się zaryzykować jednak cały ciężar dać na wieszakach.

 

Jak to "rozsuną" się, znaczy patrząc na sufit to się on "opuści"?

 

Nie odpowiedziałeś mi czy moge wieszać profile główne wzdłuż belek? Według normy będą wtedy one co metr a nośne dam co 40cm. Niestety wtedy

nośne wtedy będą zamocowane co metr do głównego ale według normy to powinno być ok. Mocowanie jakiś łat dodatkowych do stropu to masa kasy i roboty.

Z wełną to dobry pomysl! Oczywiście jeśli warunki pozwalają!

 

Z tym rozsunięciem wieszaków to taki mój skrót myślowy - niestety widać zrozumiały tylko dla mnie - chodziło mi że jesli według wyliczeń wieszak powinien być co np. 1m a dasz 1.1m to i tak nic się nie stanie bo firmy zawsze dają margines bezpieczeństwa na naszą (wykonawców) "kreatywność" ...no chyba że ta kreatywność wychodzi już poza ten margines...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło o twoją masę na profilu CD

aaaa chyba że... uwiesiłem sie i niestety profil na zaczepie wieszaka się odgiął... ale na jednym wieszku koelnera wisiało prawie 120kg! ...jednego razu mój pracownik chciał przelecieć przez sufit (nie trafił nogą na jętkę) ...wełna na pewno trochę zamortyzowała ale i tak duże dodatkowe obciążenie poszło na sufit... nic się nie stało - nawet płyta nie pękła ani się nie oberwała... ale mając przed oczami fotki naszego forumowego Kolegi i przypadek sufitu w poznańskim King Crossie przy większych obciązeniach dmucham na zimne... zawsze lepiej zrobić sufit na 50kg i powiesić tylko 20kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hehe Rafal długo to mieliłeś. I co na tych fotkach widać? A no że wiszą płyty i nic wiecej! W lokalach użyteczności publicznej są inne normy jakościowe - to co przejdzie w biurze, pubie czy we wychodku Tesco czy McDonalda nie przejdzie u inwestora indywidualnego a tym bardziej jeśli ten inwestor jest z forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalio,

Ja miałem wieszaki obrotowe pod jętkami i nakładałem dwie warstwy wełny . Najpierw kładłem warstwę 10cm, ciałem takie pasy żeby było mi w miarę wygodnie, i nacinałem tylko w miejscach gdzie były wieszaki. Nacięcia były rózne skoro jętki co około 85cm to pas 120cm trza było naciąć np 30cm z jednej na wieszak i z dugiej na 10cm. Czasami długość pasa wełny była dopasowana do rozstawu sufitu - ok 2m. Ale czasem żeby było wygodnie dzieliłem na pół żeby można to było w rękach ogarnąć. Nie ciąłem nigdy 10cm na paski pomiędzy profile. Następnie od razu nakładałem 15cm tylko ze nacięcia robiłem w innym kierunku lub ciołem mniejsze pasy żeby pasowały pomiędzy wieszaki i przykryły nacięcia w dolnej warstwie. I tak szedłem od razu dwoma warstwami.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hehe Rafal długo to mieliłeś. I co na tych fotkach widać? A no że wiszą płyty i nic wiecej! W lokalach użyteczności publicznej są inne normy jakościowe - to co przejdzie w biurze, pubie czy we wychodku Tesco czy McDonalda nie przejdzie u inwestora indywidualnego a tym bardziej jeśli ten inwestor jest z forum.

 

byle bialo bylo!!!

My jak dzialamy na sklepach Rossmann to za gosciem z walkiem juz idzie ekipa skladajaca regaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako druga warstwa polecam wełnę (dotyczy tyko skalnej) w płytach. W rolkach jest popękana poprzez zwijanie - mało elastyczna. I własnie na pęknięciach potrafi się drzeć... płyty są bardziej stabilne i łatwiej je "wciągać" pod profile. Wełnę najlepiej układa się jesli jest ruszt jednopoziomowy na grzybkach a najgorzej przy ESach. Jeśli chciałbyś rozwijać wełnę skalną z rolki i wieszać duże formaty przed profilowaniem to niestety w dwie osoby to raczej niewykonalne. Chociaż jakby dobrze pomyślał z jakimiś podpórkami? Pewnie wszystko się da...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od kilku dni ponownie czytam ten temat by zrozumieć niezrozumiałe dla mnie kwestie a gdy zaginęły posty FlashBack-a trochę stracił na wartości gdyż co nie które pytania pozostały bez odpowiedzi a szkoda.

A mam do was pytanko co sądzicie o jednopoziomowym krzyżowym czy warto ? gdyż u mnie liczy się każdy cm gdzie nie mogę sobie pozwolić na dwupoziomowy krzyżowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny

 

Również po raz kolejny proszę o niewyzywanie mnie że wszystko jest do niczego:) bo robię ten pokój sam, budowlańcem ze szkoły nie jestem

 

Garść pytań. Dla Państwa pewnie łatwych:

Czy byłby ktoś miły i powiedział lub maznął w paincie jak powinny tu przebiegać płyty najlepiej:

http://img851.imageshack.us/img851/1144/18393292.jpg

 

Teraz pewnie głupie pytanie..Jak ma się "spotkać" dolny glif okna ze skosem? Ma pod niego wejść, na niego, czy ma być taki kąt rozwarty z płyt ( jak tak to jak to się wykańcza? ) ?

http://img442.imageshack.us/img442/609/69484389.jpg

 

Pisałem już tu do jednego kolegi z forum na PW, ale postanowiłem że dodam zdjęcia i się spytam ogólnie.

Mam ze skosów dwa takie wyjścia jak na foto. Czy skoro już jestem po ofoliowaniu to już "pies pogrzebany" żebym miał więcej źródłem światła? Nie można "rozgałęzić" z tego co na foto i puścić w peszlach do innych miejsc docelowych nad folią tuż pod płytą?

http://img26.imageshack.us/img26/3492/75113985.jpg

 

 

Parę stron wcześniej miły forumowicz o pseudonimie DoZi napisał odnośnie zdjęcia ( to na niebiesko to wprowadziłem teraz...)Moje pytanie zaczerwieniłem.

http://img259.imageshack.us/img259/6852/75888266.jpg

Teraz napiszę jak ja bym to rozwiązał.

1Zdjął bym UD ze ściany,

2. Dobrze położył paroizolację na skosach i opłytował skosy. (Płyty trochę wyżej niż profil do którego później zamocowałbym UD suficiku.)

3. Po opłytowaniu skosu wywinąłbym paroizolację na płyty (po przykręceniu UD trzeba ją na nie założyć) i przykręciłbym obwodowo UD do skosów, później dał bym CDka od CD na ścianie do CD na przeciwległym skosie.. - ALE SKORO PRZYKRĘCE OBWODOWO TO BĘDĘ MIAL JUŻ SUFIT KRZYŻOWY, A NIE MA TAKIEJ POTRZEBY CHYBA. CZY NIE WYSTARCZY PRZYKRĘCIĆ DO SKOSU NA WPROST ŚCIANY I WŁOŻYĆ PARĘ CD?I CZY NIE CHODZIŁO O PRZYKRĘCENIE UD NA ŚCIANIE I CD DO PRZECIWLEGŁEGO SKOSU DO UD A NIE WSZĘDZIE CD JAK NAPISAŁ DOZI?

4. potem ta wywinietą paroizolację przykleiłbym do profili i przykleiłbym brakujący odcinek folii na suficik ( z zakładką na podwójną taśmę)

5 Po zaizolowaniu folią to już tylko płytowanie - w tym wypadku kręcenie do CD i UD

6 Spoinowanie i łączenie na sztywno.

 

 

Z góry już dziękuję Państwu za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A mam do was pytanko co sądzicie o jednopoziomowym krzyżowym czy warto ? gdyż u mnie liczy się każdy cm gdzie nie mogę sobie pozwolić na dwupoziomowy krzyżowy.

Pytasz o sufity?

Robiłem takie rok temu u siebie i... jeszcze wiszą ;), więc uważam, że są OK. Są nieco bardziej pracochłonne, ale przy dobrym przemyśleniu i rozmierzeniu umożliwiają przykręcenie płyt po całym obwodzie do konstrukcyjnych profili CD. Mam wrażenie, że ruszt jest też trochę sztywniejszy od dwupoziomowego krzyżowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam czemu nie montuje się płyt na sztywno po obwodzie przecież wszystko wisi na stelażu ruchomym, stelaż za pomocą ruchomych elementów jest połączony z pracującą konstrukcja więźby dachowej. Na ścianie kolankowej jest zamontowany V profil przymocowany do tej ściany, płyta skosu i sufitu są również połączone ze sobą na sztywno wiec łącząc płyty z UD i nawet jak te UD będą połączone na sztywno z CD a to wszystko z V powinno tworzyć nam jednorodny szkielet który za pomocą wieszaków (grzybków ) łączymy na pracującym połączeniu z więźbą i tak naprawdę to chyba tylko wieszak za czepiony w CD jest powinien być jedynym pracującym elementem konstrukcji. Inaczej jest na pewno w przypadku mocowania CD na ES, tu ES jest połączony prawie na sztywno z CD (pchełki tak dobrze nie trzymają) i to w tym przypadku pracuje cała więźba przenosząc prace z krokwi aż na płyty.

 

Co o tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie tak zastanawiam czemu nie montuje się płyt na sztywno po obwodzie.....wieszak za czepiony w CD jest powinien być jedynym pracującym elementem konstrukcji. Inaczej jest na pewno w przypadku mocowania CD na ES, tu ES jest połączony prawie na sztywno z CD..Co o tym myślicie ???

 

Też robię u siebie na grzybach i po wizycie kumpla robiącego zabudowy poddaszy, który zapytał czemu nie chcę kręcić na sztywno płyt do obwodowych nasunęła mi się ta sama wątpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jak ma się "spotkać" dolny glif okna ze skosem? Ma pod niego wejść, na niego, czy ma być taki kąt rozwarty z płyt ( jak tak to jak to się wykańcza? ) ?

W stopce postów Rom-Kona jest adres do jego albumu Okna połacowe - ładnie tam widać sposób wykończenia glifów. Ja mu wierzę i tak robię u siebie ;):lol2:(ale może można inaczej) .

(...)Parę stron wcześniej miły forumowicz o pseudonimie DoZi napisał odnośnie zdjęcia ( to na niebiesko to wprowadziłem teraz...)Moje pytanie zaczerwieniłem.

http://img259.imageshack.us/img259/6852/75888266.jpg

Teraz napiszę jak ja bym to rozwiązał.

1Zdjął bym UD ze ściany,

2. Dobrze położył paroizolację na skosach i opłytował skosy. (Płyty trochę wyżej niż profil do którego później zamocowałbym UD suficiku.)

3. Po opłytowaniu skosu wywinąłbym paroizolację na płyty (po przykręceniu UD trzeba ją na nie założyć) i przykręciłbym obwodowo UD do skosów, później dał bym CDka od CD na ścianie do CD na przeciwległym skosie.. - ALE SKORO PRZYKRĘCE OBWODOWO TO BĘDĘ MIAL JUŻ SUFIT KRZYŻOWY, A NIE MA TAKIEJ POTRZEBY CHYBA. CZY NIE WYSTARCZY PRZYKRĘCIĆ DO SKOSU NA WPROST ŚCIANY I WŁOŻYĆ PARĘ CD?I CZY NIE CHODZIŁO O PRZYKRĘCENIE UD NA ŚCIANIE I CD DO PRZECIWLEGŁEGO SKOSU DO UD A NIE WSZĘDZIE CD JAK NAPISAŁ DOZI?

4. potem ta wywinietą paroizolację przykleiłbym do profili i przykleiłbym brakujący odcinek folii na suficik ( z zakładką na podwójną taśmę)

5 Po zaizolowaniu folią to już tylko płytowanie - w tym wypadku kręcenie do CD i UD

6 Spoinowanie i łączenie na sztywno.

- Myślę, że to rzeczywiście przejęzyczenie, powinno być: "przykręciłbym obwodowo UD do skosów, później dał bym CDka od UD na ścianie do CD na przeciwległym skosie".

- UD trzeba przykręcić obwodowo, aby później do nich kręcić płyty (na "sztywno") - pisze o tym dozi w punkcie 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o sufity?

Tak , uzbierałem już pieniążki i zakupiłem profile a ponieważ trochę mi zostało zakupiłem za resztę łączniki poprzeczne jednostronne , więc chcąc je wykorzystać chciałbym właśnie stworzyć krzyżowy jednopoziomowy (wszystko to przez to że walczę o każdy cm) czytam ten temat drugi raz (zaginęło trochę postów) ale jeszcze jakoś za mało na ten temat jest (nie wspomnę że mam niezły mętlik w głowie szczególnie jak się czyta a między czasie dzieciaki wchodzą na głowę żona domaga się...) obecnie jestem na 185 str. więc chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.Jeśli możesz a masz jakieś zdjęcia prosiłbym cię o przesłanie na @ Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...