Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

co prawda knauf produkował taśmy metalowe z perforacją ale praktycznie niedostępne no i cena kosmiczna!

 

Z tą cena to bym nie przesadzał, kupowałem 2 może 3 tygodnie temu materiał na poddasze i porównując cenę 2 profili UD z profilem narożnikowy Knauf'a to profil Knaufa wychodzi taniej.

 

Profil UD Ultrastil 4m 8,40zł (2M 4,20)

Profil narożnikowy 50m 191zł (1M 3,80).

 

Wiadomo, że można kupić tańsze profile ale i tak różnica nie będzie jakaś duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tą cena to bym nie przesadzał, kupowałem 2 może 3 tygodnie temu materiał na poddasze i porównując cenę 2 profili UD z profilem narożnikowy Knauf'a to profil Knaufa wychodzi taniej.

 

Profil UD Ultrastil 4m 8,40zł (2M 4,20)

Profil narożnikowy 50m 191zł (1M 3,80).

 

Wiadomo, że można kupić tańsze profile ale i tak różnica nie będzie jakaś duża.

Cena praktycznie się nie zmieniła od 10 lat więc wtedy zabijała... Spoinówka Vario wtedy kosztowała 20zł/5kg a dziś 25zł/5kg wiec też była droga a dziś ogólnie dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam taki problem

 

krokiew narożna mam jeden skos drugi skos do kolankowej V profil przymocowany w poziomie i jak prawidłowo wyznaczyć linie narożna bo albo mi się rozjeżdża róg - brak kata prostego albo zaczyna brakować wieszaka.

 

wykonanie Więźby nie jest najlepszych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz powiedzieć w którym roku wymyśliłeś to łączenie ud w koszach?

znajdę może jakiegoś posta na forum z tym tematem?

Poszukaj postów z ubiegłego wieku... bo tyle czasu już to stosuję. Połączenie CDeków trochę później bo dopiero jak z ESów przeszedłem na grzybki. Zresztą grzybki i taśmy midflex i TT też ja rozpropagowałem na tym forum tak samo obróbkę okien z "progiem".

 

...i małe pytanie do Ciebie-stosowacza ESów: dlaczego chociaż UDeki już skręcałem dawno to dopiero jak przeszedłem na grzybki zacząłem skręcać dwa CDeki skos-sufit? Wcześniej takie połączenie robiłem na "zakładkę" (płyty) ...chyba dwa razy próbowałem tam zrobić połączenie ślizgowe a że mi się ten narożnik się nie podobał więc pozostałem przy połączeni "sztywnym". W czasach przed Midflexem używałem papierowej z wkładkami aluminiowymi (Rigips) ale by jej nie rozerwało (w samym narożniku) dawałem pod spód siatkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam taki problem

 

krokiew narożna mam jeden skos drugi skos do kolankowej V profil przymocowany w poziomie i jak prawidłowo wyznaczyć linie narożna bo albo mi się rozjeżdża róg - brak kata prostego albo zaczyna brakować wieszaka.

 

wykonanie Więźby nie jest najlepszych lotów.

Więźbę zostaw- nic do nie równaj bo zawsze jest krzywa. Naroże łapiesz od punktu na kolankowei do punktu na suficie. Najpierw musisz zrobić sufit.

Zaraz poszukam fotek - może będzie ten szczegół.

 

Dolny punkt podparcia UDeków:

http://images8.fotosik.pl/1755/40a070b21af81307.jpg

 

Niestety na fotosiku nie mam fotki naroża i górnego punktu na suficie ale mam od kosza... naroże jest prawie takie samo tyle że sufit "idzie w drugą stronę"

 

http://images47.fotosik.pl/185/09bd1b919c92526d.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/180/6af89b985220580d.jpg

 

...musisz wyobrazić sobie że ten kosz idzie w drugą stronę. Jak znajdę fotki naroża to wrzucę na fotosika i wkleję.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźbę zostaw- nic do nie równaj bo zawsze jest krzywa. Naroże łapiesz od punktu na kolankowei do punktu na suficie. Najpierw musisz zrobić sufit.

Zaraz poszukam fotek - może będzie ten szczegół.

 

Dolny punkt podparcia UDeków:

http://images8.fotosik.pl/1755/40a070b21af81307.jpg

Rom ta twoja dżida do podpierania to na wojne sie nadaje do strzelania z łuku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam taki problem

 

krokiew narożna mam jeden skos drugi skos do kolankowej V profil przymocowany w poziomie i jak prawidłowo wyznaczyć linie narożna bo albo mi się rozjeżdża róg - brak kata prostego albo zaczyna brakować wieszaka.

 

wykonanie Więźby nie jest najlepszych lotów.

Zetniesz tyłki w 2UD aby sie przednie scianki weszły w schodzące sie profile v i złapiesz pchełkami .Na suficie wyznaczysz wierzchołek i wkrecisz wkręta pomiedzy 2UD.

Na suficie tez możesz powyćinać 2UD jak trzeba.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można przybijać sznurek podtrzymujący wełnę zszywarką elektryczną? Nie poprzecina sznurków? Ma ktoś powiększenie takiego sznurka bo wiem, ze może być od snopowiązałki ale ja widziałem u dziadka za dziecka tylko takie białe grube i te się raczej nie nadają ;-)

 

I to właśnie taki jest tylko że teraz robią trochę cieńszy niż kiedyś (kryzys) za to dwa razy mocniejszy (marketing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzida wyznacza tylko punkt na kolankowej a że tu nie jest jeszcze nadmurowana przy murłacie więc w powietrzu raczej tego punktu nie wyznaczę. UDeki nie spadają bo są jeszcze podwieszone. Pomiędzy UDeki jest wciśnięty albo grzybek albo ES i przykręcony do belki narożnej. Podwieszenie służy do "wyliniowania" tego narożnika - bez tego długie UDeki się obwieszą. Po zamontowaniu CDeków wieszaki są usuwane.

 

...jesli murłata jest nadmurowana wtedy dzidy nie ma - UDeki wiszą na wieszakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszywacz elektryczny raczej się nie nadaje - za słaby przez to małe zszywki. Lepszy jest pneumatyczny i długie zszywki. Ale poręczniejsze są jednak papiaki - długie na 4cm by oszczędzić palce ;). Jesli masz wełnę skalną (ciężką) i duży rozstaw krokwi to zszywaczem sam nie zasznurujesz a na papiakach spokojnie.

 

Sznurek rolniczy czyli "Typowe Polipropylenowe Wiązadło Dowełnowe Typu Poddaszowego" jak sama nazwa wskazuje służy do poddaszy i występuje w dwóch rodzajach. TEX 1000 czyli 1kg/1000m cieńszy ale wystarczająco wytrzymały do podtrzymania wełny, dobrze owija się na papiakach. TEX 2000 czyli 2kg/1000m czyli grubszy ale sztywniejszy i gorzej się zawija na papiakach. Przy sznurkowaniu szczeliny cieńszy lepiej się naciąga (młotkiem poprzez dobijanie skobli) ale potrafi pęknąć lub młotkiem mozna przeciąć za to grubszy ciężko jest wstępnie (ręcznie) naciągnąć. Ja wolę używać cieńszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź na Twoje pytanie.

Teraz ja chciałbym zadać małe pytanko: W miejscu gdzie masz przymocowaną tzw. dzidę, (przypuśćmy że nie będzie na ściankach kolankowych kąta prostego)

Czy wpływa na poddasze brak kąta i jakie są tego skutki?

Nie wpływa bo czubek dzidy trzyma poziom wyznaczony na skosie z lewej i z prawej strony... Może być kąt różny od prostego. Linia poziomu idzie poniżej murłaty i właśnie od niej wyznaczam już właściwą linię skosu. Dzida jest tylko dlatego że nie mam nadmurowanej ścianki - byłaby ścianka to byłaby linia przebiegu płyty a jeśli stosowałbym profil V to właśnie do tej lini on by był wyrównany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa bo linia płyty z prawej i z lewej musi być na tym samym poziomie czyli w skrócie tyle samo od podłogi do płyty musi być z prawej, z lewej i w środku czyli tam gdzie dzida. Od podłogi to taki skrót myślowy bo ja nigdy nie biorę wymiaru od podłogi - sam ustalam swój poziom w na całym piętrze (wszędzie ten sam) oczywiście oczywiście poziomicą wężową i od niego robię zabudowy... właściwie to robię dwa poziomy - jeden dla sufitów a drugi na wszystkich ściankach kolankowych.

 

...a teraz po śniadaniu dalej do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje nie mam więcej pytań.

 

Jak dojdziesz dlaczego kąt ma znaczenie w przełożeniu na poddasze, wtedy będziemy mogli porozmawiać.

 

"Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz"

 

Wiem o co Ci chodzi i myślę że próbujesz złapać rom-koma za słówka :)

Jak kolankowe nie są pod kąnteme prostym to i skosy nie bedą do siebie pod kontem prostym i jesli sufit zrobi sie w wielokacie w którym każdy kąt bedzie kątem prostym to kąt nachylenia skosu do kolankowej będzie różny. aby zachować idealny kat nachylenia na całej długości taki sam to sufit musi być tak samo zwichrowany jak i ściany kolankowe.

 

A to mój problem

DSCI0081.JPG

DSCI0080.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...