Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

u mnie podobnie.. w peszlach pod jętkami, potem doszedł jeszcze sufit podwieszany w którym te kable są ukryte

 

Ja pod jetkami chce dac od razu sufit. Czyli jesli profil ma 3 cm, 2 cm peszel to folia miedzy nad czy pod peszlem? Nie moge dac pod jetkami 10 cm wełny bo wtedy obnize pomieszczenia do 200 a chce mieć ok 260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak dla mnie to może być tak profil, folia i peszel albo peszel i folia - jak wygodniej, zalezy jak ten kabel/peszel biegnie

btw a nie można by opuścić tego sufitu o jakieś 3cm, wtedy ten peszel zmieści sie bez problemu między profilem a jentką?!

a sufit i tak bedzie miał te ok 257cm czy coś koło tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Rom - Kon .

Co myślisz o takim rozwiązaniu sufit -skos.

Dwa profile skręcone ze sobą.

 

[ATTACH=CONFIG]110761[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]110762[/ATTACH]

 

Jeżeli coś takiego wchodzi w grę to co lepsze płyta do płyty i na sztywno czy może ślizg.

Czy lepiej nie zawracać sobie głowy i zrobić tak jak pisałeś wcześniej płyta skosu ponad sufit.

...sorki że tak późno ale coś Forum przestało mi przysyłać powiadomienia - dostałem bana??? ...jesli tak to mogli mnie chociaż zawiadomić ;)

 

Jeśli chodzi o fotki... to ja własnie teraz na tej budowie tak robię... chociaż ten UDek ze sufitu za daleko wysunięty - niepotrzebnie będzie "przewodził zimno". Takie połączenie jest całkowicie sztywne wiec teraz dalej na sztywno. Normalnie płyty przykręcane do profili UD i CD... jedna z płyt fazowana (ze skosu) i po zagruntowaniu wypełnienie Vario. Na to taśma narożnikowa Midflex lub Ultraflex albo też na Vario lub na gotową mieszankę z wiaderka. Narożnik wklejam po spoinowaniu płaszczyzn płyt!

 

...uprzedzam dalsze pytania (innych Forumowiczów) dotyczące braku wełny w miejscu drewna - taka masa ( w sensie grubość) drewna też ma swoją izolacyjność tym bardziej że nad tym drewnem (płatwią) jest pierwsza warstwa wełny a płatew jest w miejsce drugiej... oczywiście jest w tym miejscu gorsza izolacyjność ale bez przesady - zamrozy nie wyjdą! A w budynku nawet energooszczędnym trzeba jeszcze "swobodnie" mieszkać - chodzi o wysokość.

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka, nie chodzi o krokwie (wiercenie ich to faktycznie bez sensu) a o jętki.

Jeśli ma iść pod folią w peszlu... to ok ale jednoczesnie trudno zachować by było daleko od sufitu. Daleko od sufitu bedzie gdy schowamy w jętkach ... ale wtedy jka wsuwac wełne pomiedzy jętki???

 

Poprzedni post zedytowałem - teraz jest jaśniej. Chodziło o to by na ścianach kable nie szły w miejscu przewidywanego montażu profili UD! ...poprzednio wyszło masło maślane... sorki.

 

Kable daj normalnie pod jętkami wtedy swobodnie wełna pójdzie pomiędzy jętki (kable nie będą przeszkadzać) i jeśli wełna pójdzie również pod jętkami to też nie będzie kolidować z kablami... kable pójdą pomiędzy warstwami wełny - dodatkowa ochrona p.poż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sorki że tak późno ale coś Forum przestało mi przysyłać powiadomienia - dostałem bana??? ...jesli tak to mogli mnie chociaż zawiadomić ;)

 

Jeśli chodzi o fotki... to ja własnie tak robię... chociaż ten UDek ze sufitu za daleko wysunięty - niepotrzebnie będzie "przewodził zimno". Takie połączenie jest całkowicie sztywne wiec teraz dalej na sztywno. Normalnie płyty przykręcane do profili UD i CD... jedna z płyt fazowana (ze skosu) i po zagruntowaniu wypełnienie Vario. Na to taśma narożnikowa Midflex lub Ultraflex albo też na Vario lub na gotową mieszankę z wiaderka. Narożnik wklejam po spoinowaniu płaszczyzn płyt!

 

...uprzedzam dalsze pytania (innych Forumowiczów) dotyczące braku wełny w miejscu drewna - taka masa ( w sensie grubość) drewna też ma swoją izolacyjność tym bardziej że nad tym drewnem (płatwią) jest pierwsza warstwa wełny a płatew jest w miejsce drugiej... oczywiście jest w tym miejscu gorsza izolacyjność ale bez przesady - zamrozy nie wyjdą! A w budynku nawet energooszczędnym trzeba jeszcze "swobodnie" mieszkać - chodzi o wysokość.

Jak wy ludzie to poskręcacie ? zastanówcie sie obaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rom-Kon tak właśnie robię .

Tego udeka przytnę.

Czy płyty kręcić do udeków przy suficie (po obwodzie) czy tylko skos - sufit.

 

Nad płatwią jest 15 cm wełny ,a płatew ma 27cm x 27cm więc kawał drewna.

 

"profi45" już to poskręcałem.

Edytowane przez Mateuszsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post zedytowałem - teraz jest jaśniej. Chodziło o to by na ścianach kable nie szły w miejscu przewidywanego montażu profili UD! ...poprzednio wyszło masło maślane... sorki.

 

Kable daj normalnie pod jętkami wtedy swobodnie wełna pójdzie pomiędzy jętki (kable nie będą przeszkadzać) i jeśli wełna pójdzie również pod jętkami to też nie będzie kolidować z kablami... kable pójdą pomiędzy warstwami wełny - dodatkowa ochrona p.poż.

 

 

A folia idzie pod peszel, czy miedzy peszel a wełne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rom - odnośnie obróbki okna dachowego mam pytanie - patrząc na foto 2, 3, 4 z twojego albumu - czy ten UD od glifu przykręcasz do krokwi ?

i czy tego ud skręcasz z ud skosu (foto 6) tam na dole (i na górze też)?

Tak. UD przykręcam do krokwi a jesli ta krokiew jest za daleko to podkładam kawałek łaty. Łatę przykręcam do krokwi a UD do łaty. Dół tego UDeka przykręcam do UDeka bocznego glifu - tego który zamyka profile CD na skosie. Na fotkach widać jeszcze wkręty pomocnicze łączące profil UD i CD (CD ten od "progu" okna) po związaniu pianki usuwam je - są to zwykłe wkręty do płyt. Nie jest to konieczne.... ale ładniej wygląda bez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, jak widać sposobów jest wiele :)

a jak rozumiem płyty boczne glifu wsuwa sie w ramę okna i przykręca tylko do ud-ka skosu, bez pośrednich elementów jak góra i dół glifu ?!

Tak przykręcamy tylko do bocznych UD skosu i pasujemy po wsunięciu w miare bez luzu w oknie. Płytowanie okna połaciowego wykonujemy po płytowaniu skosu.

Płyta dodatkowo podparta jest na CD dolnego glifu okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.

 

W jaki sposób jesteście w stanie odwzorować kąt pod którym trzeba przyciąć płytę ?

Jeżeli docinam pod kątem prostym, to wszystko jest cacy.Ale jezeli mam dopasować płytę po innym kącie (np. przy łączeniu płyt w koszu) to jest już gorzej.

Aby szczelina pomiędzy płytami była mniejsza niż 0,5cm muszę tracić masę czasu na docinki i ścieranie tarnikiem, itp.

 

Pewnie macie jakieś sposoby albo narzędzia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.

 

W jaki sposób jesteście w stanie odwzorować kąt pod którym trzeba przyciąć płytę ?

Jeżeli docinam pod kątem prostym, to wszystko jest cacy.Ale jezeli mam dopasować płytę po innym kącie (np. przy łączeniu płyt w koszu) to jest już gorzej.

Aby szczelina pomiędzy płytami była mniejsza niż 0,5cm muszę tracić masę czasu na docinki i ścieranie tarnikiem, itp.

 

Pewnie macie jakieś sposoby albo narzędzia....

Trójkąty lub trapezy. Musisz dokładnie przenieść wysokośc i długość na płyte i łączysz wierzchołki i masz trzeci bok trójkąta cała filozofia. Trapez wyznacz czworobok i dodasz trójkąt. Ale jeżeli ciągle wychodzi ci 5mm więcej to podczas cięcia płyt utnij 5mm mniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

mniej pracochlonne bo metoda pozbawiona koniecznosci wczesniejszego docinania plyt do swiatla okna.

 

Trochę mnie to nie przekonuje... obojętnie kiedy położę płyty skosu i tak muszę wyciąć "światło" a dla mnie gorzej się przycina górny i dolny glif do płaszczyzny jak nie ma płyt na skosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...