Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Nauka kosztuje ale poprowadze cie od poczatku. Będziesz dobrym uczniem to zostaniesz mistrzem ale to potrwa troche.

Widze ze musze zacząc z toba od podstaw DIY. Kupisz stary młynek do kawy i będziesz mielił FIlZELINE w nim.

Będziemy pracować razem ty będziesz robił co ja ci powiem żebys przystąpił do egzaminu z praktyki:eek:.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim

 

Widzę że niestety na forum coraz więcej raczej złośliwości i dziwnie zawiłych odpowiedzi, ale zaryzykuję pytanie, bo mam problem.

 

Z braku finansów robię wciąż jedno pomieszczenie na poddaszu, ale zrobiłem sobie wczesną wiosną, albo późną zimą przerwę. Wszystko miałem już pięknie wyfoliowane, zresztą wklejałem zdjęcia. A teraz patrzę że prawie wszystko mi sfrunęło :/ Jak przyszły upały folia się odkleiła.Może i dobrze że teraz a nie już po płytowaniu. Kleiłem ją na "placki" z taśmy dwustronnej. Myślę że nie najgorszej ( ale pewnie i nienajlepszej skoro odleciało:) ) . Proszę o poradę jaką taśmę zastosować żeby taka sytuacja się nie powtórzyła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Widzę że niestety na forum coraz więcej raczej złośliwości i dziwnie zawiłych odpowiedzi, ale zaryzykuję pytanie, bo mam problem.

 

Z braku finansów robię wciąż jedno pomieszczenie na poddaszu, ale zrobiłem sobie wczesną wiosną, albo późną zimą przerwę. Wszystko miałem już pięknie wyfoliowane, zresztą wklejałem zdjęcia. A teraz patrzę że prawie wszystko mi sfrunęło :/ Jak przyszły upały folia się odkleiła.Może i dobrze że teraz a nie już po płytowaniu. Kleiłem ją na "placki" z taśmy dwustronnej. Myślę że nie najgorszej ( ale pewnie i nienajlepszej skoro odleciało:) ) . Proszę o poradę jaką taśmę zastosować żeby taka sytuacja się nie powtórzyła.

 

Pozdrawiam

 

...a do czego tą folię kleiłeś? Do profili? Po przyklejeniu folii zaraz się płytuje... przy słabej taśmie to nawet do drugiego dnia nie można czekać. Jeśli chcesz na dłużej to tylko taśmy coromix (wąska 2-stronna) albo rigipsa - też jak coromix ale szeroka na 50mm. Dobrym sposobem jest przytrzymanie folii kawałkami płyty - przykręcasz kawałki do profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej /taśmy butylowe/ i to na krótką metę bo różnice ciśnień spowodują oderwanie od profili 'żagla' jakim jest arkusz paroizolacji.

Jak nie masz płyty ani pasków to może masz jakieś kawałki cienkich kantówek drewnianych i złapiesz folie do profiliCD .

Jak ci zostały jakieś CD profile obracasz je i grzbietam mocujesz do CD na suficie czymkolwie pchełki Fsy.

Jak nie masz nic to kup podkładki metalowe Duzy rozmiar zewnętrzny 15-20mm iz małym otworem pod wkrety j,w i połap w miejscach podklejenia taśmą dwustronna.

Kupiłes młynek do kawy jak pisałem ?

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz płyty ani pasków to może masz jakieś kawałki cienkich kantówek drewnianych i złapiesz folie do profiliCD .

Jak ci zostały jakieś CD profile obracasz je i grzbietam mocujesz do CD na suficie czymkolwie pchełki Fsy.

Jak nie masz nic to kup podkładki metalowe Duzy rozmiar zewnętrzny 15-20mm iz małym otworem pod wkrety j,w i połap w miejscach podklejenia taśmą dwustronna.

Kupiłes młynek do kawy jak pisałem ?

Zbanowali cie widać:) nie pekaj damy rade pajacom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kolega Diy to co bedziemy dylatować i dlaczego ? określimy forumowiczom funkcje dylatacji i wyjaśnimy zasadnośc zastosowania połączeń OK ? uwzględnimy kąty pochyleń i i przejścia w dach mansardowy ! złapiemy punkt zmiany konstrukcji z zastosowami polączeń ok? Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kolega Diy to co bedziemy dylatować i dlaczego ? określimy forumowiczom funkcje dylatacji i wyjaśnimy zasadnośc zastosowania połączeń OK ? uwzględnimy kąty pochyleń i i przejścia w dach mansardowy ! złapiemy punkt zmiany konstrukcji z zastosowami polączeń ok?

o'k. Zastanawiająca jest ta cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sobie poradzić z sytuacją, kiedy nie ma do czego przymocować wieszaków? Rozstaw wiązarów mam co 80cm, ale tak wypadło w kilku miejscach, że belka jest dokładnie nad ścianką działową.

Dzięki i pzdr

Jesli musisz dać wieszak w miejscu gdzie nie ma belki to wtedy musisz tak belkę sam wstawić... możesz wstawić poprzecznie pomiędzy krokwiami-wiązarami. Możesz użyć łat lub jakiś innych belek. Nawet deska postawiona na sztorc jest bardzo wytrzymała. Do łączenia używaj łączników ciesielskich (kątowniki i inne "blachy") - sam musisz dobrać co najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kręcimy do profila przyściennego ;). Pendroxowi chodzi o wieszaki a jak wiadomo wieszaki mocowane są ( w konstr. krzyzowej) do profila głównego a ten może byc najdalej oddalony od ściany o 45 cm.

Pendrox. Weź jakies łaty albo porządny profil CD -> 0,6mm i przykręć go miedzy krokwiami i do tego wieszak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom krótkie pytanie do ciebie ? "piszesz ze mozna skrzywic cos tak aby było prosto" mam problem ,

bo u mnie albo jest pion i jest prosto albo go nie ma i jest krzywo. Prosze cie podpowiedz mi jak to jest u ciebie że nie ma pionu a ty twierdzisz ze jest pion i jest prosto ? bo ja mam takie same problemy z poziomami i kątami a ty ich nie masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...