Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Zacząłem tą nierówną walkę z regipsami na moim poddaszu i mam kilka pytań:

 

1. Ocieplenie pomiędzy krokwiami mam położone do samych szczytów, czym je zabezpieczyć/okleić na strychu? Ktoś tu gdzieś wspominał o geowłókninie ale paraizolacja wychodzi taniej.

2. Jak oświetlenie będę miał w suficie to jak zabezpieczyć paraizolacje przed rozdarciem? Podobny problem będę miał przy anemostatach od rekuperatora. Czy w obu przypadkach wszystko starannie obklejać taśmą, czy jest to przerost formy nad treścią?

3. Połączenie sufit-skos chciałem zrobić "na sztywno" połączone za pomocą taśmy mid-flex. Sufit mam o wymiarach 2.2m szeroki, 5.2m długi wiec chyba nie powinno być z tym problemu? Poniżej załączniki. Na czerwono ruszt, na zielone krokwie i kleszcze. Zastanawiam się czy mogę zrobić połączenie na sztywno ze skosem jeżeli płyty na suficie będą ułożone prostopadle do tych na skosie?

 

4 Jeszcze jedno dodatkowe pytanie mi się przypomniało, czy na suficie tuż przy skosie mam wcisnąć profil UD i tak luzem wcisnąć do niego wszystkie prostopadłe CDki?

 

reg.jpg20120729_190619.jpg

(stelaż na skosie na razie położony tak na przymiarkę)

Edytowane przez DukeNukem
Dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za podpowiedzi w sprawie akustyki i przedścianki. Z pewnością murowana ścianka byłaby najlepszym rozwiązaniem, ale niestety już było trochę za późno na takie rozwiązanie (strop, wylewki). Problem został rozwiązany przy pomocy mocowania słupków do wieńca i pokryciu płytami osb. Efekt wyszedł całkiem zadowalający.

 

Mam inne pytanie. Czy spoiny w narożach (skos-sufit i ze ścianami) wypełniane akrylem mają szanse przetrwać, czy też może pękanie będzie nieuniknione?

Wykonawca twierdzi, że nie będzie pękać. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, ktoś mi doradzi ?

Zastanawiam się czy jednak tego rusztu krzyżowego na suficie nie zamienić. Na wieszakach dać nośne wzdłuż jętek, a w poprzek (wzdłuż pomieszczenia) dać co 40cm i tu przykręcić płyty.

Czyli to co zrobiłem musiałbym opuścić i wcisnąć w UDeki, a nad nimi w poprzek podwiesić na wieszakach. Pytanie czy tak można zrobić jeżeli jętki/kleszcze są oddalone od siebie o 80cm.

 

Wdzięczny będę za sugestie bo jestem w kropce i nie wiem jak będzie bardziej prawidłowo.

20120731_175655.jpg

Edytowane przez DukeNukem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja mam pytanie niestety:

 

wykonawca dawał krótkie fragmenty profili na łączeniach płyt (widoczne na zdjęciu). Po zdjęciu wełny od góry (nie ważne w jakim celu) zauważyłem, że wkręty napinają folię paroizolacyjną i dziurawią ją. Taki sam sposób łączenia płyt jest również w łazience. Płyty są przykręcone i zaszpachlowane. Moje pytanie jest takie czy warto zrywać płyty, usuwać profile i łatać paroizolację. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam, robert. Sprawa dość pilna.

 

http://images47.fotosik.pl/1484/c887418154ccd686.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie bo mam już mętlik w głowie, jestem na etapie profilowania poddasza i mam dwóch fachowców i dwie opinie, jeden radzi żeby profilować normalnie sufit i ściany pojedyncza warstwa co 40cm, a drugi ze wszystko mam robić krzyżowo najpierw główne co 80cm a później na to krzyżowo co 40cm.

Jak robiliście u siebie i jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja mam pytanie niestety:

 

wykonawca dawał krótkie fragmenty profili na łączeniach płyt (widoczne na zdjęciu). Po zdjęciu wełny od góry (nie ważne w jakim celu) zauważyłem, że wkręty napinają folię paroizolacyjną i dziurawią ją. Taki sam sposób łączenia płyt jest również w łazience. Płyty są przykręcone i zaszpachlowane. Moje pytanie jest takie czy warto zrywać płyty, usuwać profile i łatać paroizolację. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam, robert. Sprawa dość pilna.

 

http://images47.fotosik.pl/1484/c887418154ccd686.jpg

...jeśli nie masz ortodoksyjnego nastawienia do paroizolacji to nie jest to jakieś duże uchybienie. Ile tej wilgoci przejdzie przez tą dziurkę? Inna sprawa dotyczy rozmieszczenia (rozmierzenia) płyt że trzeba było zastosować takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety buduję po raz pierwszy a z racji tego wszelkie odstępstwa od "ideału" wyolbrzymiam do tragedii ;) dzięki Rom za opinię. Ortodoksem na pewno nie jestem. Płyty na oko laika są bardzo ładnie położone, wyszpachlowane itp itp. Wieszaki pod profile akurat w łazience sam kręciłem, odstęp co 40 cm. Trochę dolny profil skosa mi uciekł i różnica jest koło 2 cm na jakichś 3,5 metra ale to mogę mieć pretensje tylko do siebie (wykonawca jak najbardziej sygnalizował). mam w takim razie nadzieję, że wilgoć mi wełny nie utopi ;)

 

pozdrawiam

 

...jeśli nie masz ortodoksyjnego nastawienia do paroizolacji to nie jest to jakieś duże uchybienie. Ile tej wilgoci przejdzie przez tą dziurkę? Inna sprawa dotyczy rozmieszczenia (rozmierzenia) płyt że trzeba było zastosować takie rozwiązanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

wlasnie, ze nie.

 

masz coś konkretnego do napisania, to proszę bardzo...

 

.

"zadowalajacy efekt" ;)

 

chyba jednak nie masz, bo nawet nie wiesz co komentujesz...

 

.

na co? pytasz o twoj brak zrozumienia slow wykonawcy :D

 

no cóż... czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką.

 

Flash - masz coś konkretnego do napisania, to pisz. Jak nie masz, to się nie wpi....j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak najlepiej zabudować ten słupek/całą wnękę (jakie profile itp)? Czy mogę do ściany po lewej przykleić bezpośrednio płytę?

 

Drugie pytanko. Potrzebuje w pomieszczeniu na poddaszu "wybudować" garderobę, jak przymocować profile do podłogi jeżeli posadzki są już wylane, a podłogówka położona gęsto co 10cm?

Cały dom wybudowałem z Ytonga energo i tak się zastanawiam czy na tą posadzkę mogę najpierw nakleić wąskiego Ytonga, a dopiero potem przykręcać profile i "budować" ściany z KG? Ytonga przykleiłbym na oryginalną zaprawę Ytong, która jest bardzo mocna.

Jakby co murowanie ścianki odpada bo strop również mam wykonany w technologii Ytonga i nie chciałbym go specjalnie dociążać, szczególnie że ściana musiałaby być wzdłuż płyt.

20120805_170836.jpg

20120805_170844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak najlepiej zabudować ten słupek/całą wnękę (jakie profile itp)? Czy mogę do ściany po lewej przykleić bezpośrednio płytę?

 

Drugie pytanko. Potrzebuje w pomieszczeniu na poddaszu "wybudować" garderobę, jak przymocować profile do podłogi jeżeli posadzki są już wylane, a podłogówka położona gęsto co 10cm?

Cały dom wybudowałem z Ytonga energo i tak się zastanawiam czy na tą posadzkę mogę najpierw nakleić wąskiego Ytonga, a dopiero potem przykręcać profile i "budować" ściany z KG? Ytonga przykleiłbym na oryginalną zaprawę Ytong, która jest bardzo mocna.

Jakby co murowanie ścianki odpada bo strop również mam wykonany w technologii Ytonga i nie chciałbym go specjalnie dociążać, szczególnie że ściana musiałaby być wzdłuż płyt.

 

Jeśli chodzi o zabudowę słupa to możesz metodą kombinowaną... czyli trochę na klej a trochę na profile. W tym przypadku dałbym profile UD i CD bo miejsca mało. Taką .ściankę trzeba wzmocnić kawałkiem płyty z jednej strony zamocowanej do ściany za pomocą UD a z drugiej do profila słupkowego CD - taki trawers.

 

Jesli chodzi o ściankę do garderoby to własnie robi się taki "fundament" klejony do posadzki. Klej dowolny byle mocny - może być do płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie bo mam już mętlik w głowie, jestem na etapie profilowania poddasza i mam dwóch fachowców i dwie opinie, jeden radzi żeby profilować normalnie sufit i ściany pojedyncza warstwa co 40cm, a drugi ze wszystko mam robić krzyżowo najpierw główne co 80cm a później na to krzyżowo co 40cm.

Jak robiliście u siebie i jak to się sprawdza?

wszystko się sprawdza... i ruszt pojedynczy i krzyżowy... ma jak się spieprzy to ani jeden ani drugi nie wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zabudowę słupa to możesz metodą kombinowaną... czyli trochę na klej a trochę na profile. W tym przypadku dałbym profile UD i CD bo miejsca mało. Taką .ściankę trzeba wzmocnić kawałkiem płyty z jednej strony zamocowanej do ściany za pomocą UD a z drugiej do profila słupkowego CD - taki trawers.

 

Jesli chodzi o ściankę do garderoby to własnie robi się taki "fundament" klejony do posadzki. Klej dowolny byle mocny - może być do płytek.

 

Dzięki Wodzu za odpowiedz, o ile UDka do ściany przy drzwiach mogę przekręcić o tyle pomysłu z CDkami (trawers) nie rozumiem. Skręcić dwa do siebie?

 

Jeszcze jedna sprawa, jak tą ścianę od garderoby przymocować do jętek i skosu. Ścianka bedzię w kształcie litery "L". Najpierw wzdłuż pomieszczenia, równolegle z płaszczyzną dachu a potem zakręci (90stopni) na skos (na krokiew).

Edytowane przez DukeNukem
dodatkowe pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zabudowę słupa to możesz metodą kombinowaną... czyli trochę na klej a trochę na profile. W tym przypadku dałbym profile UD i CD bo miejsca mało. Taką .ściankę trzeba wzmocnić kawałkiem płyty z jednej strony zamocowanej do ściany za pomocą UD a z drugiej do profila słupkowego CD - taki trawers.

 

Jesli chodzi o ściankę do garderoby to własnie robi się taki "fundament" klejony do posadzki. Klej dowolny byle mocny - może być do płytek.

O bedziemy krecic płyte do UD:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacht sprawę załatwi, ścianke postaw już po zabudowie poddasza klejac profil podlogowy klejem beton,drewno,stal . Klej w kartuszach.

 

Szacht ?

W sumie jutro muszę to jakoś zrobić. Zaopatrzyłem się w najwęższy CW/UW 50 ale i tak będę musiał "drzwi" przestawić bo miejsca zabraknie i słup idzie minimalnie krzywo :(. Nie wiem tylko jak te profile zamocować do góry? ten sam problem z garderobą, co zrobić z UW na górze? Do czego to się montuje aby usztywnić konstrukcję?

 

a z tym klejem tak na poważnie ? w sumie najpierw chciałem to zabudować, a potem a potem zrobić ruszt krzyżowy na suficie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacht ?

W sumie jutro muszę to jakoś zrobić. Zaopatrzyłem się w najwęższy CW/UW 50 ale i tak będę musiał "drzwi" przestawić bo miejsca zabraknie i słup idzie minimalnie krzywo :(. Nie wiem tylko jak te profile zamocować do góry? ten sam problem z garderobą, co zrobić z UW na górze? Do czego to się montuje aby usztywnić konstrukcję?

 

a z tym klejem tak na poważnie ? w sumie najpierw chciałem to zabudować, a potem a potem zrobić ruszt krzyżowy na suficie.

Jezeli drzwi masz dobrze osadzone to je tak zostaw . Jak cw 50 jest za gruby dasz tam CD 60. Przy obudowach słupów mocowania u góry sa mało istotne gdyz płyte i CD trzymac bedzie twój UD . Na koncu zamkniesz sie sufitem i wtedy UD wzmocni ci to wszystko. Oczywiscie UD sufitowy na płyte przyjdzie;)

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z zabudowa i nie wiem od czego zacząć, belki widoczne na zdjęciu mają być przegroda między dwoma pomieszczeniami pytanie tylko jak je teraz zabudować czy z każdej strony zrobić ścianki z cw 50 a w środek między belki watę czy obudować je cd 60 na wieszakach zamocowanych do nich? Na środku mają być drzwi. Drugie pytanie o ścianę widoczną w tyle, chcę ja ocieplić wełna 15cm i zabudować. Puścić ściankę na całej długości z cw/uw? Wiem że trochę zamotałem ale to moje pierwsze doświadczenia z zabudowa g/k 2012-07-22 11.28.14.jpgIMG_20120808_155045.jpg

 

Najpierw ścianki później skosy i sufit czy w innej kolejności to zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...