Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może jakieś małe uzasadnienie?

 

Jak masz folię pod płytą to wdmuchnięcie nie będzie miało swojej zasadności, a właściwie to paroizolacja nie będzie miała wtedy już swojego zastosowania a jak wiadomo jest potrzebna i się przydaję :)

 

Prawdę powiedziawszy to moim zdaniem nie uzyskasz wielkich skutków po przyklejeniu folii na płyty, nie będzie to specjalnie dużo dawało ci ciepla.

To moje zdanie może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zatrzymalem sie na stronie 137 i widze, ze przed pazdziernikiem ( dalszy ciag prac), przeczytac nie zdaze calego watku ( aczkolwiek bede sie staral w miare mozliwosci). Wykonalem z tesciem stelaz, juz wiem, ze jest pare rzeczy do poprawki, mysle ze moze byc wiecej, wiec prosze o konstruktywna krytyke.

 

Zdjecie nr 1 Pralnia

 

padziernik+146.jpg

 

Profile CW pozsuwane, bo utrudniaja poruszanie sie. Zakonczenia profili CD wokol schodow beda spiete UD-kiem. Sufit poziomowalem laserem, skosy - prz\y scianie wyznaczone UD-ki, w srodku lapalem laserem, na biezaco weryfikowane lata 2.5m wzdluz i po przekatnej, dlugosc skosu nie przekracza 2.6m. Na sciance kolankowej plyty beda krecone do profili ruchomych. Scianka kolankowa lapana do krokwi poprzez spiety profil V+UW

 

Zdjecie nr 2,3,4 Lazienka

 

 

 

padziernik+153.jpg

 

padziernik+175.jpg

 

padziernik+177.jpg

 

Niestety okno jest pochylone, gorna krawedz nie trzyma poziomu, roznica ok 1cm miedzy lewym i prawym rogiem. Prosze o podpowiedz , ktore krawedzie trzymac poziomo/pionowo, a ktore mozna 'naciagnac' zeby wizualnie bylo prosto. Rozwniez malo miejsca na docieplenie bokow krokwi, bedzie wiec pianka, moze tez przesune boczne UD-ki o 3 cm do srodka, zeby zrobic wiecej miejsca na pianke. Pionowy glif niestety wyszedl ukosny a nie pionowy, ze wzgledu na odsunieta scianke kolankowa.

 

Zdjecie 5 Sypialnia SW

 

padziernik+152.jpg

 

Przy jednej scianie celowo nie dalem UD-ka, inaczej jak wypiac profil z grzybkow, gdy po dwoch stronach profil CD jest wpiety w UD ? Taki dylemat mam w pralni i garderobie.

 

Zdjecie 6,7,8 Sypialnia SE

 

 

padziernik+149.jpg

 

padziernik+150.jpg

 

padziernik+151.jpg

 

Tu byla masakra z koszem, troche zawalilem i bedzie poprawka, tak zeby mozna docieplic wszystkie elementy wiezby ( szczegolnie z boku), dalej mam watpliwosci czy to dobrze wyjdzie

 

Zdjecie 9 Sypialnia E

 

padziernik+148.jpg

padziernik+154.jpg

 

Oczywiscie kable pojda w peszlach.

 

W pazdzierniku chcialbym polozyc welne w dwoch warstwach, folie i przykrecic plyty, szpachlowanie zostawie zobie na pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zostawianie szczeliny szczególnie ciętej ma sens. Gdyż w szczelinę można dobrze upchnąć szpachlówkę która jednak spełnia swoje zadanie. Bez szczeliny to fizelina prawie na niczym się nie trzyma. Może się mylę, ale sprawdza mi się rozwiązanie z zostawianiem lekkiej przerwy ( przy krawędziach ciętych ) i nie mam pęknięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ocieplenie poddasza Megarock 18cm+10cm czy 12cm oraz strych z przeznaczeniem składowania wszystkiego brak podpiwniczenia 15cm miedzy krokiew, czy 10cm plus 5cm na zakładkę. Gdzie się stosuje folię metalizowaną na strop, czy na całe ocieplenie dachu. Z góry dziękuję za informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie ocieplenie poddasza Megarock 18cm+10cm czy 12cm oraz strych z przeznaczeniem składowania wszystkiego brak podpiwniczenia 15cm miedzy krokiew, czy 10cm plus 5cm na zakładkę. Gdzie się stosuje folię metalizowaną na strop, czy na całe ocieplenie dachu. Z góry dziękuję za informacje

 

Dudi, ja tu cierpliwie czekam na odpowiedz na moje pytanie, wiec w miedzy czasie odpowiem na twoje.

Im wiecej dasz welny pod spod tym lepiej ( drozej), w praktyce dasz to co bedziesz mial dostepne w hurtowni. Czasem zamiast slabej 12stki lepiej dac lepsza 10-tke, wiecej tlenu bedzie w sypialni.

Ze strychem to ludzie pisza tak, jak ogrzewany to ocieplasz normalnie, jak nieogrzewany to szkoda kasy na welne. Ja mam nieogrzewany strych wiec dam tylko miedzy krokwie, bo mi chyba zostanie sporo welny ( przeliczylem sie).

Folia metalizowana, moze dziala za grzejnikiem o temp 70-90 st., natomiast na poddaszu proponuja ta folie glownie jej sprzedawcy, ja taka bede mial bo kupilem przy okazji zakupu innych folii budowlanych, ale wtedy sie na tym nie zastanawialem i mialem jeszcze duzo kasy ( znaczy sie poczatek budowy:). Teraz bym dal zwykla zolta folie na zaklad i polepil tasma. Oczywiscie stosuje sie szczelnie na cale ocieplenie dachu.

 

Mam nadzieje ze pomoglem i Wszechmogacy mi to wynagrodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieje ze pomoglem i Wszechmogacy mi to wynagrodzi :)

 

Dziękuję. Mam możliwość kupienia Megarocka w dobrej cenie, tzn taniej niż Isowera i Urse. co sądzisz? Wiem że im grubiej tym lepiej. U mnie nastąpił własnie moment w którym zacząłem się zastanawiać i analizować czy warto dopłacać czy nie. Nie chcę wprowadzić się za 5lat. Chciałem zapytać o ocieplenie stropu jedną warstwę daje się pod jętki, kolejną między jętki? Chciałem zrobić sobie podłogę z OSB, czyli płyty montuję do jętek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile masz tego megarocka ?

Strop/sufit na poddaszu ocieplasz tak jak skos, I warstwa miedzy jetki/krokwie, II warstwa pod.

Ja bym przemyslal tylko te plyte OSB, ze wskazaniem na zwykle deski calowki. Mialem ich sporo po deskowaniu stropu Ackermana i tym wybilem stryszek, ponad 60m2. Plyte musialbys dac min 18 jak nie 22-25mm ( tak jak deska calowa), a to droga plyta. Deska z tartaku nieheblowana wyjdzie taniej, ma te zalete ze ma sporo szczelin w przeciwienstwie to OSB. Byly przypadki ze ludziom te plyty zaatakowal grzyb, plyta zimna+jakas wilgoc= skroplina=grzyb. Deska jest lzejsza, plyte trzeba targac na gore i z docinaniem tez ciezej. Czy to plyta czy deska, ja krecilem bezposrednio do jetki

Edytowane przez devileczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wogole, a w szczegole?

Co zlego z wieszakami?

Ocieplenia i plyt jeszcze nie ma, wiec nie wiem co komentujesz, zupelnie nie w temacie. Jeśli juz to prosze odnies sie do fotek, wykonanego stelaza,etc. Wymieniles tylko elementy poddasza i jaka z tego rada dla mnie? Żadna, dalej nie Wiem co jest zle. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...