Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a ja się pochwalę że pierwszy raz robię z V-profilem. Na ściance kolankowej. Do tej pory nie robiłem bo nie miałem zabudowanej murłaty a w powietrzu profil się nie trzyma. Stwierdzam że jeśli mamy murłatę zabudowaną to jest to dobre rozwiązanie i mam nadzieję że po zimie bloczki nadmurówki nie będą wisieć na płycie - oderwane od wieńca ;). Na krawędzi skos-sufit jakoś V mi nie leży... nadal skręcam CDeki... u mnie to zdaje egzamin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moja bajka, chcesz spiac płytę że ścianą to, spinaj.

Dzięki Flash za odpowiedź , tylko że ja nie chcę spniać płyty z ścianą , tylko pytam o taką możliwość po użyciu elastycznego knauf-a .Lubię wiedzieć wcześniej jakie są możliwośći wybieram odpowiednią dla mnie i stosuję.

 

Zastosowanie wieszaki nie maja znaczenia w twoim przypadku.

Dzięki za odpowiedź gin , czyli nie tak jak pisze flash ?

Nie dla idiotów sa niektóre produkty i rozwiązania

A tego nie zrozumiałem , o mnie chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja się pochwalę że pierwszy raz robię z V-profilem. Na ściance kolankowej. Do tej pory nie robiłem bo nie miałem zabudowanej murłaty a w powietrzu profil się nie trzyma. Stwierdzam że jeśli mamy murłatę zabudowaną to jest to dobre rozwiązanie i mam nadzieję że po zimie bloczki nadmurówki nie będą wisieć na płycie - oderwane od wieńca ;). Na krawędzi skos-sufit jakoś V mi nie leży... nadal skręcam CDeki... u mnie to zdaje egzamin...

Witamy w gronie profesjonalistów panie Rom;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem elastyczny z knauf-a na Aledrogo gdyż V nie dostępny u mnie , jedna oferta na aledrogo , ale koszt wysyłki 200 zł :eek:

Co do połączenia nie jestem jeszcze zdecydowny być może zrobię na sztywno , dzięki serdeczne gin za poradę i wyjaśnienie wątpliwych kwesti .

Macie jakieś zalecenia co do elastycznego z knauf-a ? gęsto kołki nabijać ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem elastyczny z knauf-a na Aledrogo gdyż V nie dostępny u mnie , jedna oferta na aledrogo , ale koszt wysyłki 200 zł :eek:

Co do połączenia nie jestem jeszcze zdecydowny być może zrobię na sztywno , dzięki serdeczne gin za poradę i wyjaśnienie wątpliwych kwesti .

Macie jakieś zalecenia co do elastycznego z knauf-a ? gęsto kołki nabijać ?

w hurtowni w Otrębusach mają knaufa... 4zł/mb profila-taśmy a v-profil dostępny jest (już) w lirojku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam krótkie pytanie czy w koszu zew i wew łączymy na stałe (nitami) profile CD z UD - pewnie to już było ale kto to wszystko przeczyta :)

W załączeniu fotki. Proszę także o opinie.

Pozdrawiam Andrzej

[ATTACH=CONFIG]144315[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144316[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144317[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144318[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144319[/ATTACH]

 

...jedni łączą drudzy nie. ja czasem łączę a czasem nie... czasem nituję a czasem pchełkuję (pchełki poszerzone) Wszystko zależy od sytuacji... tu zesztwniłbym całość tzn lukarna (cały trójkąt i skosik) -naroże i UD przy oknie (jeszcze UD nie ma ale pewnie bedą)

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rom za podpowiedź , do najbliższego leroy-a mam 85 km może bym i pojechał ale już zamówiłem na aledrogo elastyczny knauf-a nie wiem jak się sprawuje czy lepszy czy gorszy od V ale cóż musi być to co już zamówiłem .

 

Teraz jeszcze takie pytanie :

 

DSC00016 (2).jpg

 

na zdjęciu wyżej profil cd 60 zostanie zastąpiony profilem elastycznym knauf-a (wszystko dzięki gin-owi za co dziękuję ) tylko teraz obciąć ud na ścianie kolankowej by profil elastyczny knauf był na całej długości ? czy dociąć go od ud do ud ? ma to jakieś znaczenie?

 

Kolejne pytanie , mam takie miejsca gdzie muszę docinać płytę , gdyż 2,6 jest za krótka , będzie to kawałek 40 cm który będzie wisiał tylko na jednym cd 60 i elastycznym, knauf-a może tak być czy ciąć jeszcze krócej o kolejne 40 cm płytę 2,6 by docinany kawałek miał 80 cm i wisiał na 2 cd 60 i elastycznym knauf-a ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rom za podpowiedź , do najbliższego leroy-a mam 85 km może bym i pojechał ale już zamówiłem na aledrogo elastyczny knauf-a nie wiem jak się sprawuje czy lepszy czy gorszy od V ale cóż musi być to co już zamówiłem .

 

Teraz jeszcze takie pytanie :

 

[ATTACH=CONFIG]144409[/ATTACH]

 

na zdjęciu wyżej profil cd 60 zostanie zastąpiony profilem elastycznym knauf-a (wszystko dzięki gin-owi za co dziękuję ) tylko teraz obciąć ud na ścianie kolankowej by profil elastyczny knauf był na całej długości ? czy dociąć go od ud do ud ? ma to jakieś znaczenie?

 

Kolejne pytanie , mam takie miejsca gdzie muszę docinać płytę , gdyż 2,6 jest za krótka , będzie to kawałek 40 cm który będzie wisiał tylko na jednym cd 60 i elastycznym, knauf-a może tak być czy ciąć jeszcze krócej o kolejne 40 cm płytę 2,6 by docinany kawałek miał 80 cm i wisiał na 2 cd 60 i elastycznym knauf-a ?

Elastyk krótszy dasz miedzy UD .Docinki pasowac aby wisiały na 2 CD +-80cm.

Kołki co 40-60cm dla elastyka.

Edytowane przez gin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedni łączą drudzy nie. ja czasem łączę a czasem nie... czasem nituję a czasem pchełkuję (pchełki poszerzone) Wszystko zależy od sytuacji... tu zesztwniłbym całość tzn lukarna (cały trójkąt i skosik) -naroże i UD przy oknie (jeszcze UD nie ma ale pewnie bedą)

 

Rom dziękuję za odpowiedz, trójkąt i skosik już wzmocniony :) Nie jestem pewien czy profile UD z narożnika wew. (ten przy krokwi narożnej -krawężnicy) też łączymy na stałe z CD ? Wiem że na górze tek - widziałem na fotkach, ale czy z pozostałymi profilami CD też (chodzi o element z fotki)

20121026_123602.jpg20121026_123609.jpg20121026_123659.jpg

Dodam jeszcze, na fotkach tego nie widać ale w miejscach gdzie się spotykają profile są wywiercone otwory pod nitkę, może to wyglądać jak nit - na razie są wsunięte na luźno.

Edytowane przez Andew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie jestem pewien czy profile UD z narożnika wew. (ten przy krokwi narożnej -krawężnicy) też łączymy na stałe z CD ? Wiem że na górze tek - widziałem na fotkach, ale czy z pozostałymi profilami CD też (chodzi o element z fotki)

[ATTACH=CONFIG]144685[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144686[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]144687[/ATTACH]

Dodam jeszcze, na fotkach tego nie widać ale w miejscach gdzie się spotykają profile są wywiercone otwory pod nitkę, może to wyglądać jak nit - na razie są wsunięte na luźno.

 

...ja łączę wszystkie CDeki w koszach i narożach z UDekami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja łączę wszystkie CDeki w koszach i narożach z UDekami

 

DZIĘKI ROM !

Masz jakiś sposób na wyjmowanie CD z grzybków, jest to praktycznie nie możliwe, jeżeli grzybek jet blisko profilu UD

Mam jeszcze jedno krótkie pytanie - jaka jest minimalna odległość grzybka od profilu UD, np. profil UD jest oddalony od krokwi o jakieś 80 cm (na której jest zmontowany "ostatni" grzybek czy tak może zostać ? czy należy zastosować dodatkowy grzybek jak najbliżej profila UD ? (akurat następna krokwia wychodzi nad ścianką działową na której jest zamontowany UD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ROM !

Masz jakiś sposób na wyjmowanie CD z grzybków, jest to praktycznie nie możliwe, jeżeli grzybek jet blisko profilu UD

Mam jeszcze jedno krótkie pytanie - jaka jest minimalna odległość grzybka od profilu UD, np. profil UD jest oddalony od krokwi o jakieś 80 cm (na której jest zmontowany "ostatni" grzybek czy tak może zostać ? czy należy zastosować dodatkowy grzybek jak najbliżej profila UD ? (akurat następna krokwia wychodzi nad ścianką działową na której jest zamontowany UD)

Wsuniesz CD do konca UD po stronie 80 cm od krokwi a po drugiej stronie gdzie grzybek jest blisko UD CDek powinien wyjsc z UD. Przy montazu pod krecenie płyty tez tak ustaw CD.Zakładam ze nie ma mozliwosci podwieszenia CD na dodatkowych wieszakach.

Edytowane przez profi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsuniesz CD do konca UD po stronie 80 cm od krokwi a po drugiej stronie gdzie grzybek jest blisko UD CDek powinien wyjsc z UD. Przy montazu pod krecenie płyty tez tak ustaw CD.Zakładam ze nie ma mozliwosci podwieszenia CD na dodatkowych wieszakach.

 

Tak, tak ale co jeżeli nie ma luzu w UD ani po jednej stronie ani po drugiej (CD docięty prawie na zero), jakoś dam radę, bardziej interesuje mnie jaka jest max. odległość podwieszenia (grzybka) od profila UD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszę drażliwy temat

Po dwukrotnym przeczytaniu tego wątku stwierdziłem że "sztywne połączenie" nie jest takie złe , i tu pytanie kto z was na dzień dzisiejszy je stosuje i jest z niego zadowolony ? W których miejscach jest ono wręcz zalecane ? w których miejscach je można zastosować ? jakie zasady panują przy wykonaniu takiego połączenia ?

Pozdrawiam

 

Ze względu że dawniej spoinowano głównie na siatkach z użyciem gipsów które akurat były pod ręką trzeba było dbać o szczegóły. Inaczej spoiny pękały. Dzisiaj gdy mamy do dyspozycji taśmy pełne ("amerykańskie") , narożniki midflex i ultraflex, mocne szpachlowki czy to sypkie czy wiaderkowe a do tego zagęściliśmy profile do 40cm pęknięcia na łączeniach płyt praktycznie są niemożliwe. Nie trzeba ślęczeć nad każdym szczegółem. Sufit może się wybrzuszyć lub wklęsnąć a i tak nie popęka. Gdzie są zalecane połączenia sztywne? na sztywnych podłożach czyli sufity na parterze, zabudowy w łazienkach itp. Z tymi ślizgami "zawsze i wszędzie" mocno przesadzamy - owszem czasem warto jest podmuchać na zimne niż jechać 300km by coś naprawić ...ja stosuje konstrukcję mieszaną - trochę sztywno, trochę na ślizgach. U mnie się to sprawdza...

 

Umnie całe poddasze jest na sztywno na papierze wklejonym na mase Rigipsa, zadnych midflexów....itp. od maja do dziś nie znalazłem pęknięcia..:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do speców od poddaszy - mam pełne deskowanie i papę, między deskami a wełną mam zostawioną szczelinę (2cm) problem jest w tym że nie mam podbitki tylko nadbitkę i ociepliłem styropianem aż po sam dach siatka z klejem zakrywa miejsce gdzie powinny być otwory do tej szczeliny, czy mogę to tak zostawić?? czy ponawiercać malutkie dziurki żeby był przewiew?? Dodam tylko że mam dach dwuspadowy i ocieplone mam tylko skosy i sufit, skosy mają po około 2,5-3m długości więc nie są za dlugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...