Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie używałem ale widziałem w akcji... no i nie używam nadal i jakoś daję radę

Masz wprawę :) ja się zastanawiam nad kupnem myślę że nie jest to głupie urządzenie :)

Jest jakaś metoda żeby zrobić to samemu ? Czy zostaje metoda na : jeden trzyma , drugi wiąże ?

Też robiłem sam , nabiłem papiaki , dociąłem wełnę, zawsze te 2 cm więcej nie za dużo bo ją będzie wypychać , przywiązałem sznurek do pierwszego papiaka jedną ręką trzymałem , czasami jak Rom pisze głową , a drugą sznurek w dłoń i przeplatanka idzie tylko nie jedz za dużo :) ja jej sporo zjadłem bo nie lubię namordnika w oczach też sporo miałem bo nie używałem okularów , ale z pewnością sobie poradzisz , w dwójkę zawsze lepiej , jak ja robię sam wszystko od wełny , profile i lada dzień płyty to ty też dasz rade :) Wełna zawsze wypada chyba że kupisz taką po 50 zł za m2 to ta już się trochę trzyma , ładnie się też trzyma 5cm w płytach z tym że jej nie lubię bo moja z Rockwool-a się strasznie sypie i bardziej gryzie , 20 cm ursa była milsza i lepsza w smaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info , "namordniki", grzybki jak i wełna już zamówione :D Wziołem w końcu rockwoola jak pomacałem inne wełny rockwool wygląda jak "materac" a reszta (szczególnie) szklane jakbym rozpruł kołdrę ... (nie wzbudziły mojego zaufania).

 

Gryzę się jeszcze z warstwą spodnią ale to wyjdzie w praniu jak włożę warstwę między krokwie to przetestuję styro vs wełna pod krokwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Mogęliczyc na jakąś pomoc odnośnie pytań z poprzedniej strony.

Kolego, odpowiedzi na Twoje pytania to cały ten temat! Szczegółowy instruktaż step by step. Jak poczytasz ten temat tak dosyć gruntownie a nie parę stron na wyrywki to wszystkiego się dowiesz. Teraz tylko napiszę że zaczyna się od wyznaczenia przebiegu profila przyściennego UD (sufit i skosy na ścianach), później robisz sufit i dopiero dalej skosy. Lukarna to już wyższa szkoła jazdy... ogólnie to nie wiem czy nie porywasz się bo dach wielospadowy z lukarnami... teraz siedzę na robocie gdzie mam (już za sobą!) najtrudniejsze pomieszczenie w mojej karierze zawodowej. Pralnia i suszarnia... myślałem i kombinowałem jeden dzień, zacząłem profilowanie i następnego dnia rozebrałem to wszystko... nawet szybko mi poszło to rozbieranie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Namordnik" to podstawa. Używam tego modelu z wentylem:

 

http://bhpdistribution.pl/include/user_file/maski_półmaski/półmaska_przeciwpyłowa_z_zaworkiem_masfffp1v.jpg

 

cena w sklepach BHP to około 2.20-2.60zł a w hurtowniach i sklepach internetowych około 1,50zł

 

...a na głowę założona ...koszulka T-shirt. Kołnierzykiem na głowę - nad czoło a reszta "spływa" na ramiona jak francuskie kepi... chroni głowę i kark... wygląda się jak talib... suicide bomber :D ale skutecznie chroni przed wełną skalną... leci to za kołnierz... latem.... wrrrrr....

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Nie chodzi mi tutaj o instruktarz krok po kroku, bo tu masz racje mogę to wyczytać i wyczytałem. Chodzi mi tutaj o to jakich profili i łączników użyć do obrobienia połączenia skosu ze ścianką kolankową. Po przeczytaniu kilunastu stron zauważyłem tylko spór o wyższość metody "skrzynkowej" z metodą "elastyczną" i podawania wyryfkowych info przez ludzi którzy siedzą w temacie. Dla laika może byc trudne wychwycenie informacji. Nie mam też czasu na przestudiowanie materiału ze przeszło 350 stron i pieciu lat istnienia całego pustu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z membraną dachową. W dwóch miejscach pojawiają mi się takie wykwity, jak jest po deszczu ale również jak jest wilgotno. Np. teraz są, zdjęcia zrobione przed chwilą, a nie padało od około tygodnia. Cóż to jest? Macałem wełnę i teoretycznie jest sucha ( nie mam akurat w tych miejscach gdzie są wikwity, nic poza położoną 15 - isovera między krokwiami ) . Bardzo proszę o wskazówkę, czy to reklamować? Pozdrawiam

 

Zdjęcie 3 przedstawia miejsca gdzie jest ok. W szczególności nad wejściem do domu jest tak dramatycznie.

S7301244.jpgS7301242.jpgS7301243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom musi być folia srebrna czy może być żółta?

Jakby nie były ledy to od spodu wieczko z gk a na to folia i mogę spokojnie spać??

Dzięki, fajny patent

 

Jak jest z tymi profilami UD, skręca się płytę z profilem startowym czy nie ?? U Ciebie widzę że nie skręciłeś, nie będzie pękał akryl na na tym wełnę położę ??

 

Jesli chodzi o łączenie skosu, nie skręcasz przy pomocy profilów V ??

Czy łączysz ze sobą profile CD ( łączenie w skosie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z membraną dachową. W dwóch miejscach pojawiają mi się takie wykwity, jak jest po deszczu ale również jak jest wilgotno. Np. teraz są, zdjęcia zrobione przed chwilą, a nie padało od około tygodnia. Cóż to jest? Macałem wełnę i teoretycznie jest sucha ( nie mam akurat w tych miejscach gdzie są wikwity, nic poza położoną 15 - isovera między krokwiami ) . Bardzo proszę o wskazówkę, czy to reklamować? Pozdrawiam

 

Zdjęcie 3 przedstawia miejsca gdzie jest ok. W szczególności nad wejściem do domu jest tak dramatycznie.

[ATTACH=CONFIG]148613[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]148614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]148615[/ATTACH]

Jeśli mokre jest od środka (od strony domu) to wykrapla się para wodna - wentylować, usuwać nadmiar wilgoci.

 

Jeśli mokre od zewnątrz to:

lecą skropliny - zjawisko normalne i po to jest ta membrana

przecieka dach i to już nie jest normalne

 

jeśli są to wykwity to znaczy że jest membrana wilgotna i hodujesz grzyba - mało prawdopodobne ale możliwe. Bardziej prawdopodobne że poleciał z wodą kurz i pył od cięcia dachówek i "się został" jako zaciek. Ze zdjęć trudno coś wywnioskować....musisz sam dojść do tego co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom musi być folia srebrna czy może być żółta?

Jakby nie były ledy to od spodu wieczko z gk a na to folia i mogę spokojnie spać??

...ma być szczelne i tyle! A jeśli ma być zwykły halogen to lepiej jednak wieczko z g-k... wstawić w środek i złapać po bokach wkrętami, okleić folią i taśmą lub nawet wieczko z góry (większe) i owinąć też folią i taśmą... nie musi to być piękne ma być wiecznie szczelne - dobre taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ma być szczelne i tyle! A jeśli ma być zwykły halogen to lepiej jednak wieczko z g-k... wstawić w środek i złapać po bokach wkrętami, okleić folią i taśmą lub nawet wieczko z góry (większe) i owinąć też folią i taśmą... nie musi to być piękne ma być wiecznie szczelne - dobre taśmy.

 

Zrobie i wstawie fotki ocenisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przepadam za przeciagami tyle, ze tymi po plecach, nogach :-)

 

Napisz proszę bez przenośni.

 

Wiesz to poddasze to narazie nic ciekawego bo tam jest tylko między krokwiowo położona 15cm wełny i nic więcej.

 

Wrzucam zdjęcia w razie jakby coś się miało wyjaśnić:

Przy oknie to jest tak optkane byle jak narazie ( tacy fachowcy mi się trafili, sam to poprawiam, a do tego pokoju jeszcze nie doszedłem z robotą )

S7301247.jpgS7301246.jpg

Tu jak widać z membraną jest wszystko ok pod wełną od strony poddasza

S7301254.jpgS7301255.jpgS7301249.jpg

Jednak coś co zobaczyłem i mnie zaniepokoiło. Dzieło "fachowców"

Jak to naprawić polecacie? Tylko nie proszę o sformułowania " wszystko zerwać"

Czy to może być przyczyna zawilgocenia? Tylko że w okolicach dziur nie ma tego zawilgocenia, jak wspominałem wcześniej jest na dole pod podbitką

Edytowane przez Ermua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się czy wszystko jak opiszę niżej będzie dobrze chodzi mi szczególnie o to żeby w przyszłości nie pojawił jakiś grzyb na suficie czy coś takiego.

 

Więc będzie to tak od dołu

1. Płyta Gk

2.Fola paroizolacyjna

3.Ruszt

4.Wełna 10 Megrock

5.Wełna 15 Megarock

6.Jetki 15

7Płyta OSB 22mm na to jako podłoga

Izolacja dojdzie po skosie do jętek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...