Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]149113[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]149114[/ATTACH]

To jest widok dołu okna z zewnątrz jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie.

[ATTACH=CONFIG]149115[/ATTACH]

 

Ogólnie to cieszy mnie, że nie ma wilgoci pod wełną w domu. Natomiast zastanawia skąd jest wilgoć w niektórych miejscach na membranie na dworzu ( tam gdzie będzie podbitka, a właściwie to co zasłoni podbitka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie trzeba nic odslaniac bo juz na 2 z 3 ostatnio przez ciebie dodanych zdjec wszystko widac.

po fachowcach nic nie poprawiaj sam w/g swojego widzi ..... bo to oni odpowiadaja za robote i nie bedzie to usprawiedliwieniem.

rom zawodowo doswiadczony - powodzenia :)

 

Rozwiń proszę myśl, żebym merytorycznie im wyjaśnił co zjeba....

No i czy przejmować się tym, że zacieki są tam gdzie nie ma wełny, czyli na dworzu na membranie?

Edytowane przez Ermua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poproszę o opinię :

 

ocieplenie poddasza: dachówka ceramiczna, papa, pełne deskowanie, szczelina powietrzna 3cm (sznurki + ponabijane listewki) krokwie h=200mm

 

wełna Rockwool - toprock 0,035 chcę dać 160mm miedzy krokwie

a Moje pytanie to ile dać na II warstwę poprzecznie by było ciepło zimą, chłodno latem: 100mm - ? , 120mm - ? 150mm - ?

 

znalazłem również taką opinię z 2011r.: cyt." co do grubości izolacji... no cóż... absolutne minimum dzisiaj to 20cm... optimum to 25cm... a full wypas 30cm" k.cyt.

pytam czy moze coś się zmieniło ?

Edytowane przez maverdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poproszę o opinię :

 

ocieplenie poddasza: dachówka ceramiczna, papa, pełne deskowanie, szczelina powietrzna 3cm (sznurki + ponabijane listewki) krokwie h=200mm

 

wełna Rockwool - toprock 0,035 chcę dać 160mm miedzy krokwie

a Moje pytanie to ile dać na II warstwę poprzecznie by było ciepło zimą, chłodno latem: 100mm - ? , 120mm - ? 150mm - ?

 

znalazłem również taką opinię z 2011r.: cyt." co do grubości izolacji... no cóż... absolutne minimum dzisiaj to 20cm... optimum to 25cm... a full wypas 30cm" k.cyt.

pytam czy moze coś się zmieniło ?

Wydaje mi się że to mój cytat ;) więc zabiorę też głos. Te grubości nadal są aktualne chociaż trzeba wziąć też pod uwagę jaka to ma być wełna, o jakim współczynniku. Ale uśredniając to nadal jest aktualne. 160+100 już jest dobrze (jeśli to bedzie wełna z λ0,033 to jeszcze lepiej!) a wszystko ponad to wypędza teraz grosz z kieszeni ale przy rachunkach za ogrzewanie zwraca - kiedy go zwróci to już trzeba by policzyć i wywróżyć jakie będą stawki za energię do ogrzewania w przyszłości.

 

jeśli chodzi o temperatury na poddaszu to tak jak podał Flash - słońce grzeje... podłoga pod oknem dachowym zamienia się w grzejnik powyżej 1kW mocy! Zastosujesz rolety zewnętrzne, policzysz jak daleko ma sięgać okap by latem zasłonić słońce a zimą nie, optymalnie ustawisz budynek względem stron świata, zastosujesz wentylację mechaniczną z GWC (latem chłodzi) i w budynku da się żyć bez klimy - nawet na poddaszu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem płytę mfp 15mm z tego bdę robił podłogę na pasie dolnym wiązara

czy przykleić przed mocowaniem taśmę akustyczną przed przykręcaniem płyt;może kiedyś będzie użytkowe poddasze]

na tą płytę 15mm położyć jeszczą jedną 15?

 

przecież tam nie masz miejsca:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ścianę kolankową to tak się to robi tyle ze zamiast taśmy butylowej stosuję "gluta" czyli taśmę coromix. Butyl dobrze uszczelnia ale nie klei i folia się nie będzie trzymać. Trzeba wspomóc mocowaniem mechanicznym. Taśmę klei się powyżej krawędzi płyty by nie wyszła spod taśmy - ciężko później szpachlować.

 

Gdzie jeszcze kleisz coromixa ? gdzie go użyć najlepiej ? bo drogie dziadostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeszcze kleisz coromixa ? gdzie go użyć najlepiej ? bo drogie dziadostwo :)

 

Kleję-uszczelniam obwodowo po UDekach i na ściance kolankowej (do ściany lub murłaty), wokół słupów, kominów itp. Również w oknach dachowych wklejam w felcu i na to wywijam folię tak by wyszła spod płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleję-uszczelniam obwodowo po UDekach i na ściance kolankowej (do ściany lub murłaty), wokół słupów, kominów itp. Również w oknach dachowych wklejam w felcu i na to wywijam folię tak by wyszła spod płyty.

Dajesz też na łączenie paroizolacji ?

Szkoda że ma 20 mm mogłaby mieć 12 mm łatwiej by się ją kleiło na ścianę by nie wychodziła spod płyty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...