Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

jestem na 5 str. lektury wątku i na razie nie natknąłem się na odpowiedź na takie pytanie: czym mocować sznurek do krokwi? Czy zszywki będą odpowiednie? Czy raczej gwoździe?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja mocowałem wszystko zszywkami. Trzymało się i na suficie również utrzymało 20cm wełny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy montaż okna w sposób widoczny na poniższym zdjęciu jest dopuszczalny ?

Chodzi mi o łatę po lewej stronie okna.

Rozstaw pomiędzy krokwiami w tym miejscu mam dość duży (120 cm).

Facet, który montuje mi okna twierdzi, że nie ma potrzeby wstawiania wymianu z krokwi

i przybił po prostu łatę 6x5,5 cm.

Dodam, że okna montowane są w gotowym już pokryciu.

 

http://i33.tinypic.com/29et8wm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Co się stanie gdy ocieple sobie poddasze ... obłoże płytami GK ( bez spoinowania) i pozostawie to na zime bez ogrzewania? 8) ;>

Wydaje mi się, że nic się nie stanie (o ile spoinowanie wykona się przy temp. dodatnich) - akurat u mnie to robią, a na okres zimowy nie będę grzał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na 5 str. lektury wątku i na razie nie natknąłem się na odpowiedź na takie pytanie: czym mocować sznurek do krokwi? Czy zszywki będą odpowiednie? Czy raczej gwoździe?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja mocowałem wszystko zszywkami. Trzymało się i na suficie również utrzymało 20cm wełny

 

mogą być zszywki, moga być gwoździe - papiaki (z szerokimi łbami). Ocynkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Co się stanie gdy ocieple sobie poddasze ... obłoże płytami GK ( bez spoinowania) i pozostawie to na zime bez ogrzewania? 8) ;>

Wydaje mi się, że nic się nie stanie (o ile spoinowanie wykona się przy temp. dodatnich) - akurat u mnie to robią, a na okres zimowy nie będę grzał.

Pozdrawiam.

 

spox, na pewno nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej chwili na moim poddaszu "uwija się" ekipa montująca zabudowę GK.

 

Z informacji uzyskanych na forum oraz materiałów informacyjnych producentów systemów zabudowy wyczytałem, że nie należy łączyć ze sobą profili U i C.

 

U mnie robią tak:

 

1. Na stropie monolitycznym pomiędzy 2 słupami podtrzymującymi konstrukcję dachu (nie wiem jak fachowo nazywa się belka leżąca na słupach, na której opierają się krokwie) kładą na taśmie wygłuszającej profil U.

 

2. Do spodu belki (opisanej wyżej) przykręcają profil U otwarty do dołu.

 

3. Do bocznych słupów (rozstaw ok 3m) przykręcają na taśmie wygłuszającej profile C.

 

4. Pomiędzy profile U wstawiają w rozstawie 60cm profile C i przykręcają je do dolnego i górnego profila U.

 

5. Z tego co wiem płyty gipsowe przykręcają do profili C oraz do profili U (u mnie jeszcze nie ma płyt).

 

 

Czy tak jest prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Do bocznych słupów (rozstaw ok 3m) przykręcają na taśmie wygłuszającej profile C.

Tutaj nie bardzo rozumiem o co kaman :)

 

4. Pomiędzy profile U wstawiają w rozstawie 60cm profile C i przykręcają je do dolnego i górnego profila U.

W tym przypadku trwałe połączenie profili C z profilami U jest błędem.

 

 

5. Z tego co wiem płyty gipsowe przykręcają do profili C oraz do profili U (u mnie jeszcze nie ma płyt).

 

Do profili C owszem, natomiast do profili U płytę przykręca się jedynie w sporadycznych przypadkach (np. przy zabudowie okien dachowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zrozumiałem pomiędzy słupami do stropu przykręcają profil UW wygłuszając go taśmą, do spodu płatwi ( belka leżąca na słupach, na której opierają się krokwie) przykręcają górny profil UW, który również wygłuszają taśmą - do tego momentu jest wszystko jak najbardziej zrozumiałe i zgodne ze sztuką.

 

Jednak nie mogę zrozumieć, w jaki sposób i w ogóle, po co przykręcają profil CW do bocznych słupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie mogę zrozumieć, w jaki sposób i w ogóle, po co przykręcają profil CW do bocznych słupów.

 

Bo "robią tak już 20 lat".

 

W opisach budowy ściany dzielącej np. pokój na dwa mniejsze wszystkie profile brzegowe są przykręcane do podłogi, ścian, stropu. Profile C pomiędzy ścianami ze względu na możliwość ugięcia stropu nie są przykręcane. Dwa skrajne mogą być bo tam strop się nie ugnie. Przynajmniej tak to rozumiem.

 

Jak to przełożyć na budowę ścianki na poddaszu nie wiem.

 

A co gdy nie ma płatwi i nie ma do czego przyczepić profili U czy skrajnego C? Czy można go przykręcić bezpośrednio do krokwi czy też trzeba użyć wieszaków?

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile C pomiędzy ścianami ze względu na możliwość ugięcia stropu nie są przykręcane. Dwa skrajne mogą być bo tam strop się nie ugnie. Przynajmniej tak to rozumiem.

Zrobisz jak uważasz, ja w każdym bądź razie nie przykręcałbym skrajnych profili C do drewnianych słupów,

ponieważ cała konstrukcja dachu "pracuje". Mocowanie do niej na stałe profilu C spowoduje,

że wszystkie przeciążenia przeniesione zostaną na płyty .

A co gdy nie ma płatwi i nie ma do czego przyczepić profili U czy skrajnego C? Czy można go przykręcić bezpośrednio do krokwi czy też trzeba użyć wieszaków?

MCB

Profil U przykręcasz bezpośrednio do krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ocieplenie poddasza może być wykonane w ten sposób:

- Wełna 15 cm pomiędzy krokwie

- sznurki :)

- folia

 

 

NIEEEE! no przecież pozwalasz wtedy na to, żeby ta wełna 5 cm pod folią wilgotniała

 

- profile

- miedzy profile wełna 5 cm

 

5 cm to mało. 10 się daje. 5 cm jest duuużo łatwiej dać niż 10 cm - tak robią tylko ekipy idące na łatwiznę. A ta druga wartstwa jest wazniejsza od tej między krokwiami - krokwie są mostkami cieplnymi i ta własnie druga wartstwa je izoluje...

 

 

- płyty GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...