Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a na koniec i tak nie trzyma

Dobre :)

Prośba o poradę.

Jakie mocowania profili zastosować ES czy WP (grzybki)

Podobno ES nie stanowia mostków termicznych, z Kolei na WP pracuje się podpbno szybciej lepiej ? jak to jest ...

Też miałem podobny dylemat ale dla mnie grzybek okazał się szybszy i łatwiejszy w poziomowaniu ;)

 

A ja mam pytanie , łazienka , suficik wychodzi 2 m na 35 cm pozostała część sufitu to skos 2 m na 3 m czy przy ścianie dawać na tym małym suficie profil obwodowy ud czy wystraczy dosunąć cd do samej ściany co zalecacie ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd odsunięty tak by swobodnie go wpiac.

Tutaj nie mam problemu z wieszakami ;)

jest wełna na konstrukcji,

To pytanie ? Jeśli tak to :

20 cm pomiędzy krokwiami podwiązane sznurkiem , 5 cm na stelażu dosunięta do drugiej wełny i samych krokwi i jętek (wysokość nie pozwoliła mi opuszczać sufitu bym mógł układać wełnę na stelażu , walczyłem o każdy cm) boczne ściany zamontowane ud w które wchodzą profile cd , kolankowa profil V , ściana przeciwna do kolankowej jak na razie brak ud z ww powodu , i nie wiem czy montować tam ud czy nie ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sufit, czy poddasze ,zawsze ud-na tym się bazujemy.

Na bocznych ścianach są ud nie ma tylko ud na ścianie na przeciwko kolankowej na małym suficiku który ma , dokładnie zmierzyłem teraz , 33 cm gdzie 12 cm zajmują 2 profile cd jak wepcham tam jeszcze ud to matkooo będzie tam ciasno więc czy jest sens ? Zamontować ud i wepchać cd w ud czy odsunąć go właśnie ile jak jest tam tak ciasno ?Jak nie wepchnę cd w ud to w sumie 15 cm zajmą profile i zostanie 18 cm przestrzeni . Jak sądzicie ? To dopiero rebus napisałem , może ktoś zrozumie:)

 

Zdjęcie słabej jakości ale lepszego aparatu nie mam , tak by było jaśniej

PICT0007.jpg pchać na ścianie po lewej jeszcze ud ? .

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szpachlował na sztywno lepszy jest ud na ścianie niż cd wiszący, co innego na ślizgach.

O i tu mi zabiłeś klina bo nie zdecydowałem czy na sztywno czy ślizg w tym miejscu zrobić.

 

Drugie pytanie co zrobić jak w jednym z pokoi sufit podobny też jakieś 35 cm szerokości z tym że długi na 4 m 20 cm dwie boczne ściany zamontowany profil ud kolankowa profil V a przeciwna ściana do kolankowej jest z rigipsu , montować tam ud ? jeśli tak to czym go przykręcić do płyt ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i tu mi zabiłeś klina bo nie zdecydowałem czy na sztywno czy ślizg w tym miejscu zrobić.

 

Drugie pytanie co zrobić jak w jednym z pokoi sufit podobny też jakieś 35 cm szerokości z tym że długi na 4 m 20 cm dwie boczne ściany zamontowany profil ud kolankowa profil V a przeciwna ściana do kolankowej jest z rigipsu , montować tam ud ? jeśli tak to czym go przykręcić do płyt ?

 

Jak robisz na sztywno to montować ud-wkrętami przez płytę do profili w ściance ewentualnie kołki molly lub podobne.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy sztywnym laczeniu cd jest zbedny.

Dzięki serdeczne za odpowiedź , teraz już wiem jak ślizg to może być bez ud jak sztywno to bez cd

 

A jak dam ud i cd to jak się go umieszcza odsuwa od ud wsuwa w ud , jak to jest ? wiem że upierdliwy jestem ale już tak mam i pytam gnębiąc innych :) oczywiście taki mały suficik , bo przy większych sufitach odległości znam , przeczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dach czterospadowy

dach caly ocieplony 15cm

na stropie drewnianym leży ok 50cm celulozy

chcę ocieplić strych[na środku stropu 45m2

mscianki chće ocieplić 30cm wełny

farmacel folia paroizolacyjna wełna [czy dodać na zewnątrz folię paroprzepuszczalną?]

strych prawdopodobnie zawsze będzie nieużytkowy

na co mam uważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliles przegrody,

 

 

Nie wydaje mi się.

 

 

 

[czy dodać na zewnątrz folię paroprzepuszczalną?]

 

 

Jeżeli chodzi o ścianki kolankowe to nie ma sensu dawać tam folie.

 

...folia nie spełnia swojego zadania, musielibyśmy zrobić odpływ wody która się na niej skrapla.

 

 

 

...chodzi oczywiście o folię paroprzepuszczalną.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...