Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2. jakie i jak zamontować wieszaki zarówno na skosy jak i poddasze, tak żeby weszło jeszcze 10 cm wełny? ma ktoś może zdjęcia lub opis?

Tu masz przykładowe zdjęcie , więcej znajdziesz jak przeglądniesz wodza album jak pisał rafał2011

http://www.fotosik.pl/u/rom-kon/zdjecie/133/album/675992

 

A co do kolegi z dylatacjami to właśnie wczoraj wpadła mi w pracy prasa z artykułem na całą stronę o ocieplaniu poddasza i wiecie co tam napisali że należy wykonać szczeliny na łączeniach płyt ok 2 mm by napchać tam masy która usztywni połączenia :wtf:

Choć powiem szczerze że takich opinii już sporo słyszałem

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A co do kolegi z dylatacjami to właśnie wczoraj wpadła mi w pracy prasa z artykułem na całą stronę o ocieplaniu poddasza i wiecie co tam napisali że należy wykonać szczeliny na łączeniach płyt ok 2 mm by napchać tam masy która usztywni połączenia :wtf:

Choć powiem szczerze że takich opinii już sporo słyszałem

szczeliny tak ale przy płytach fermacell - no chyba że znów marketingowo zmieniają technologię... juz parę razy takie coś przeżyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeliny tak ale przy płytach fermacell

Tylko że nie pisali nic o płytach fermacell tylko ogólnie , robić szczeliny na łączeniach płyt , nawet nie pisali gdzie tylko że wszędzie , fakt gazeta regionalna ale... później dziwić się że każdy popełnia błędy jak ja :(

już porobiłem fotki. jak wrzucę na fotosik to zapodam... pewnie wieczorkiem usiądę do kompa...

To fajnie , może coś podglądnę :) i rozwiąże mój problem :)

A nożyki do fazowania sa dostępne w lirojku... za ile nie wiem.

A ta faza to tak ma wychodzić ?

DSC00770.jpg

Dodatkowo zauważyłem na zdjęciu które wrzucił Gin że faza jest zrobiona od spodu , czyli ogólnie chodzi o to by płyty zeszły się jak najbardziej ? i tak jak pisałem wyżej by zachodziły na siebie by było wszystko bardziej sztywne ? bo już się gubię :) rozumie fazy na łączeniach , ale od spodu ?

Edytowane przez Uzarex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko śnieżka grunt

 

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem karty katologowe produktu!!! Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje nie jest gruntem tylko farbą podkładową! I przed malowaniem powierzchni chłonnych (gips, papier itp.) należy użyć środka gruntującego!

 

 

 

Dla tych którym ironia obcą jest wyjaśnienie: chlebak jak sama nazwa wskazuje służy do noszenia granatów! A dlaczego chlebak? Bo granaty w nim chleboczą! :p

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nazwie jest chyba grunt?

to z karty produktu: "suche spoiny płyt gipsowo-kartonowych przeszlifować papierem ściernym lub siatką i odpylić"

 

http://www.chemiabudowlana.info/pliki/karta_produktu/karta_produktu_sniezka_grunt.pdf?PHPSESSID=c3aebcb 7b5aa03e9e1c2b1c198d8dc31

 

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem karty katologowe produktu!!! Śnieżka Grunt jak sama nazwa wskazuje nie jest gruntem tylko farbą podkładową! I przed malowaniem powierzchni chłonnych (gips, papier itp.) należy użyć środka gruntującego!

 

Rom Twój post przypomniał mi słynne expose:

http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nazwie jest chyba grunt?

(...)

Dokładnie tak jak napisałeś "w nazwie jest grunt" to tak jak kupiłem prostownik o nazwie 6A i o prądzie ładowania akumulatora 3.45A

...ciekawe co jeszcze wymyślą marketingowcy... dezodorant 48h? Wiec po co się myć?

 

...z tego co wiem to jesteś "fachowcem" od organizowania robót a nie wykonawcą. Twoje ręce nie skalane robotą na budowie. Może gdybyś wziął pędzel w rękę to mniej byś głupot plótł. Życie szybko weryfikuje papierowe teorie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś "w nazwie jest grunt" to tak jak kupiłem prostownik o nazwie 6A i o prądzie ładowania akumulatora 3.45A

...ciekawe co jeszcze wymyślą marketingowcy... dezodorant 48h? Wiec po co się myć?

 

Pamiętasz motto? przypomnę Tobie!

"Nie kłóć się z głupim bo najpierw zniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem."

Więc niech będzie Twoja racja, mój święty spokój.

 

...z tego co wiem to jesteś "fachowcem" od organizowania robót a nie wykonawcą. Twoje ręce nie skalane robotą na budowie. Może gdybyś wziął pędzel w rękę to mniej byś głupot plótł. Życie szybko weryfikuje papierowe teorie...

 

Naucz się tak szpachlować jak ja, to i dla Ciebie się coś znajdzie.

http://www.youtube.com/watch?v=R3dGkv5yWEo&feature=youtu.be

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...