Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rom-Kon, jakbyś jeszcze swej niezmierzonej dobroci wypowiedział się na temat wełny Schwenk. Taką mi zaleca mój zaufany dostawca.

...dobra cena bo wchodzili na rynek i promocja granicząca z dumpingiem. Niestety nie robiłem schwenkiem więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobrze czy źle?Dopiero rozpoczęli pracę więc mogę jeszcze reagować.

Wszystko się trzyma solidnie.Jest w jednej płaszczyźnie.

Mało kto robi w systemie krzyżowym zabudowę poddasza, bo to jest system typowy dla sufitów podwieszanych.Dlatego właśnie moje wątpliwości.

Nawet Knauf proponuje tylko pojedynczy ruszt.Zastanawia mnie dlaczego nie krzyżowy.Jakie są plusy i minusy.Kasa to jest minus,ale od strony technicznej to nie wiem.

A jest źle?

Rozstaw esow?

Rozstaw głównych?

Rozstaw nośnych?

Brak ud? A nie ma dwóch wart wełny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon, jakbyś jeszcze swej niezmierzonej dobroci wypowiedział się na temat wełny Schwenk. Taką mi zaleca mój zaufany dostawca.

...dobra cena bo wchodzili na rynek i promocja granicząca z dumpingiem. Niestety nie robiłem schwenkiem więc się nie wypowiadam.

Pytanie było do Rom-Kona, ale jeśli interesuje cię też opinia nieprofesjonalisty to... oprócz ceny nie widzę różnicy między Schwenkiem i Isoverem. W krokwiach robiłem tą pierwszą, pod krokwiami - drugą, obie warstwy - po 15cm z tą samą deklarowaną izolacyjnością termiczną λ=0,039.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w garderobach mam strasznie nisko i mogę zrobić tylko pojedynczą kratownicę. Ale w pokojach i łazience robić podwójną? jeśli tak to jak to ma wyglądać jakieś zdjęcie bym prosił.

Jeśli nie trzeba robić krzyżowca to po co podwajać koszt stelaża? Mało jest sytuacji gdzie jest to wymagane...

 

A fotki to albo w tym wątku albo na moim fotosiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było do Rom-Kona, ale jeśli interesuje cię też opinia nieprofesjonalisty to... oprócz ceny nie widzę różnicy między Schwenkiem i Isoverem. W krokwiach robiłem tą pierwszą, pod krokwiami - drugą, obie warstwy - po 15cm z tą samą deklarowaną izolacyjnością termiczną λ=0,039.

 

ja wywęszyłem że schwenk bardziej capi od isovera, poza tym jest jak uni-mata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć często stosujesz ruszt krzyżowy na sufitach, możesz napisać dlaczego?

Stosuję jeśli muszę obniżyć (pręty i wieszak obrotowy), jeśli mam dużo obciążenie wełną (cała wełna leży na profilach) lub na specjalne życzenie Inwestora (też tak miałem). Czasem mam tylko fragmenty krzyżowca bo np. jętki mi zmieniają kierunek w lukarnie lub coś omijam np. wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

 

z tym już nie, bo obciążenie rusztu wełną, na podwójnym i pojedynczym ruszcie jest taka sama.

Wiąże się to również z wysokością bo cała wełna poniżej jętek. A jeśli chodzi o wytrzymałość konstrukcji to jednopoziomowy jest nawet wytrzymalszy bo więcej wieszaków na m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiąże się to również z wysokością bo cała wełna poniżej jętek. A jeśli chodzi o wytrzymałość konstrukcji to jednopoziomowy jest nawet wytrzymalszy bo więcej wieszaków na m2

 

co do wytrzymałości, w jednopoziomowym musisz dać wieszak do jętki(na skrzyżowaniu jętka/profil), przy krzyżowym głównym montowanym wzdłuż jętki możesz zrobić tą samą nośność co na grzybkach, albo (wieszk ES np.co 39cm) <--- daje nam to lepszą nośność (od standardowego rozstawu cd60 na jednym grzybku)--->aby zrównać się z nośnością dwupoziomowego

musiałbyś kręcić grzybki z obu stron jętki i przesunąć rozstaw cd 60 ze standardowego 40 na 39cm.

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...