Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

tak na przykład

 

[ATTACH=CONFIG]166601[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]166602[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]166603[/ATTACH]

Róznie robie jak mam wene[ATTACH=CONFIG]166604[/ATTACH]

 

Witam.

Z ciekawości muszę zapytać co to jest za "folia" która idzie od murłaty do kolankowej i wychodzi ponad kolankową ?

Jaki jest jej sens stosowania i czym jest montowana ? Pytam jaki sens, ponieważ domyślam się, że na stelaż przychodzi folia paroizolacyjna a daje się ją tam gdzie płyta przychodzi, a przecież tam tj. za kolankową płyty nie będzie.

I jeszcze jedno ? Profile CD kolankowej nitujesz do UW ?

 

Dzięki za wyjaśnienia.

Z pozdrowieniami

Tomasz

Edytowane przez zeusrulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Z ciekawości muszę zapytać co to jest za "folia" która idzie od murłaty do kolankowej i wychodzi ponad kolankową ?

Jaki jest jej sens stosowania i czym jest montowana ? Pytam jaki sens, ponieważ domyślam się, że na stelaż przychodzi folia paroizolacyjna a daje się ją tam gdzie płyta przychodzi, a przecież tam tj. za kolankową płyty nie będzie.

I jeszcze jedno ? Profile CD kolankowej nitujesz do UW ?

 

Dzięki za wyjaśnienia.

Z pozdrowieniami

Tomasz

Nie powiem ci dzisiaj jakiej marki była ta folia z ekranem bo nie pamiętam . Faktycznie paroizolacja przyszła na kolankowa i by to wystarczyło ale tak wyszło. CW nie były nitowane ani zagniatane do UW bo na kolankowa jak daliśmy płytę to przyszedł profil v i związał CW i UW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do wklejenia na połączenie skosu z sufitem flex-a, tylko zastanawiam się czy można to robić gipsem elastycznym do łączeń,

ponieważ ten którym zatapiałem fizelinę ma tendencję do wciągania co przy flex-ie nie musi być zaleta i w rezultacie moze nie być prostej krawędzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do wklejenia na połączenie skosu z sufitem flex-a, tylko zastanawiam się czy można to robić gipsem elastycznym do łączeń,

ponieważ ten którym zatapiałem fizelinę ma tendencję do wciągania co przy flex-ie nie musi być zaleta i w rezultacie moze nie być prostej krawędzi ?

 

Ja wklejałem na Uniflota i nic nie wciągało. Wszystko dobrze się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie słynnego połączenia ślizgowego, płyta vs ściana otynkowana c/w:

 

Na ścianie taśma jest, w szczelinkę Uniflot, na to nie wywynięta na ścianę fizelina dwa razy dana. Wszystko jest fajnie, ale czekam i czekam a pęknięcie mi się nie robi. Hehe. Ja tego do końca nie rozumiem. Ja mam teraz sam nozykiem przeciąć fizelinę która jest tam powiedzmy na 1 mm przy ścianie? Proszę o pomoc w tej kwestii. Na to należy dać gładź i dopiero akryl? Trochę się pogubiłem

 

I jeszcze pytanie odnośnie okna:

Oplytowane wszystko ładnie, płyta w rowku okiennym siedzi. Ale jak się przyjrzeć to rowek powiedzmy ma 12,8 mm a płyta 12,5 mm. Należy tą minimalną szczelinkę zostawić czy zaakrylować, a może fizelina i Unifloot? Proszę również o poradę

 

Czy w miejscach zaznaczonych strzałką zalecane jest dawać narożnik np. Midflex? A może papierowa?

 

[ATTACH=CONFIG]167410[/ATTACH]

 

 

Pozdrawiam

Proszę o odpowiedz.;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam strop u mnie to od dolu

2 płyty fermacela 10 mm

folia

50-70 cm celulozy

strop to pas dolny wiązara

pomimo tej grubosci celulozy chałas dochodzi moim zdaniem z okolic wieńca[dokładnie obsypany celulozą]

chciałbym dodatkowo wyciszyć

czy opuszczenie sufitu o 20 cm tak na 0,5 od ścian pomoże ?

oczywiście zastosowałbym jakąś dżwiękochłonną wełnę.

może jakiś korek dodatkowo?

ściana to max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na początku chciałbym sie przywitać jako nowy uzytkownik.

 

Mam też kilka pytań, jako że ocieplam i zabudowuje poddasze. Otóż:

1. Dom zbudowany z kamienia wapiennego, dach kopertowy. Skosy planuję zabudować płytami kg, wykonłem już stelaż. Chodzi mi o ściany szczytowe które tak jak juz napisałem są z kamienia wapiennego. Zastanawiam się czy: Tynkować je tynkiem traycyjnym c/w lub też zbudować drewniany stelaż, docieplić styropianem i na to kręi plyte osb i potem kg.

 

2. Druga sprawa odnośnie tego co wykonać pierwsze: tynkowanie ścian/zabudowe suchą ścian, czy tez zabudowe skosów, czy też pierwszy sufit. Wg mnie, oczywiście mogę sie mylić, pierwszy kręciłbym sufit i skosy, a potem zabudowe ściane które jednocześnie podpierały by trochę sufit i skosy.

 

3. Zabudowa sufitu. Co sądzicie o tym aby do równych jętek przykręcić płyty osb i na to kg? Bez stelaża. Chodzi mi o strate wysokości. Teraz mam 2,3 m a stelaż jak wiadomo obniży dodatkowo pomieszczenie...

 

Z góry dziękuje za porady,

Pozdrawiam, Leszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Na początku chciałbym sie przywitać jako nowy uzytkownik.

 

Mam też kilka pytań, jako że ocieplam i zabudowuje poddasze. Otóż:

1. Dom zbudowany z kamienia wapiennego, dach kopertowy. Skosy planuję zabudować płytami kg, wykonłem już stelaż. Chodzi mi o ściany szczytowe które tak jak juz napisałem są z kamienia wapiennego. Zastanawiam się czy: Tynkować je tynkiem traycyjnym c/w lub też zbudować drewniany stelaż, docieplić styropianem i na to kręi plyte osb i potem kg.

 

2. Druga sprawa odnośnie tego co wykonać pierwsze: tynkowanie ścian/zabudowe suchą ścian, czy tez zabudowe skosów, czy też pierwszy sufit. Wg mnie, oczywiście mogę sie mylić, pierwszy kręciłbym sufit i skosy, a potem zabudowe ściane które jednocześnie podpierały by trochę sufit i skosy.

 

3. Zabudowa sufitu. Co sądzicie o tym aby do równych jętek przykręcić płyty osb i na to kg? Bez stelaża. Chodzi mi o strate wysokości. Teraz mam 2,3 m a stelaż jak wiadomo obniży dodatkowo pomieszczenie...

 

Z góry dziękuje za porady,

Pozdrawiam, Leszcz :)

Możesz dać OSB na sufit bez stelaża i na to płytę K-G. Tynkowanie w niczym nie wzmocni suchej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać OSB na sufit bez stelaża i na to płytę K-G. Tynkowanie w niczym nie wzmocni suchej zabudowy.

 

Nie wiem czy mnie do końca zrozumiałeś. Nie tynkowanie ma wzmacniać a sucha zabudowa, bo w przypadku budowy najpierw skosów i potm ściany szczytowej, sufit bedzie w pewien sposób oparty na tej ścianie. I dlatego chciałbym wiedzieć co lepsze, tynk czy sucha zabudowa. No i oczywiście jaka kolejność.

 

Co do sufitu mam już jasnośc, płyta OSB i na to karton gips.

 

Oczywiście wielkie dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam jedno pytanko do fachowców podpowiedzcie mi jakiej taśmy użyć do sklejenia foli paroizolacyjnej (zakładów) żeby się wilgoć nie przedostała do wełny? Bo rozumiem że sam zakład 20cm to nie wystarczy tylko musi być sklejony proszę o podpowiedź

Polecam taśmy Corotopa: Corofix - taśmę jednostronną do sklejania folii i Coromix - dwustronną do przyklejania folii do profila UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie do końca zrozumiałeś. Nie tynkowanie ma wzmacniać a sucha zabudowa, bo w przypadku budowy najpierw skosów i potm ściany szczytowej, sufit bedzie w pewien sposób oparty na tej ścianie. I dlatego chciałbym wiedzieć co lepsze, tynk czy sucha zabudowa. No i oczywiście jaka kolejność.

 

Co do sufitu mam już jasnośc, płyta OSB i na to karton gips.

 

Oczywiście wielkie dzięki za podpowiedzi :)

Dalej nie bardzo cie rozumiem ,ale jak masz zamiar wymurować ścianki i je otynkować to wykonaj to w pierwszej kolejności. Wszelkie prace z lekka zabudowa wykonuje się za zwyczaj na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mnie do końca zrozumiałeś. Nie tynkowanie ma wzmacniać a sucha zabudowa, bo w przypadku budowy najpierw skosów i potm ściany szczytowej, sufit bedzie w pewien sposób oparty na tej ścianie. I dlatego chciałbym wiedzieć co lepsze, tynk czy sucha zabudowa. No i oczywiście jaka kolejność.

 

Co do sufitu mam już jasnośc, płyta OSB i na to karton gips.

 

Oczywiście wielkie dzięki za podpowiedzi :)

...ściana szczytowa już stoi tylko trzeba dać przedściankę z K-G? Dobrze myślę? Jeśli chcesz dać płytę G-K zamiast tynku to proponuję "suchy tynk" czyli płytę na klej. Co do płyty OSB mam pewne obawy... czy to dobry pomysł? nie można poprzestać na stelażu metalowym i płycie G-K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Rom-Kona: robiłeś kiedyś z pewnością łazienkę na poddaszu ze skosami. Czy płytom k-g nie zaszkodzi para z prysznica takiego odkrytego (bez kabiny - tylko szklana ścianka)?

Sorki że tak późno odpowiadam - ale ze względu na robotę trochę odpuściłem Forum.

 

Płytom nie zaszkodzi... ale farbie już może. Zwykłe akrylówki będą odpadać. Polecam silikatową (z dodatkiem szkła wodnego) farbę Aquatex firmy Kabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ściana szczytowa już stoi tylko trzeba dać przedściankę z K-G? Dobrze myślę? Jeśli chcesz dać płytę G-K zamiast tynku to proponuję "suchy tynk" czyli płytę na klej. Co do płyty OSB mam pewne obawy... czy to dobry pomysł? nie można poprzestać na stelażu metalowym i płycie G-K?

 

Dzięki za podpowiedzi. Dobrze mnie zrozumiałeś, ściana oczywiscie stoi, tylko z uwagi na to ze jest z kamienia wapiennego to jest bardzo nierówna. A konstrukcja drewniana na którą miałyby iśc płyty OSB i kg wydaje mi sie najprostsza i najszybsza. Choć płyte kg na klej też biorę pod uwagę. A czy możesz powiedzieć czemu nie polecasz dawać OSB pod kg? I tyczy się to tylko ścian czy sufitu? Bo tak jak pisałem, planuje uniknać stelaża z profili tylko kręcic bezpośredni do jętek, i dlatego mówie o płytach OsB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Dobrze mnie zrozumiałeś, ściana oczywiscie stoi, tylko z uwagi na to ze jest z kamienia wapiennego to jest bardzo nierówna. A konstrukcja drewniana na którą miałyby iśc płyty OSB i kg wydaje mi sie najprostsza i najszybsza. Choć płyte kg na klej też biorę pod uwagę. A czy możesz powiedzieć czemu nie polecasz dawać OSB pod kg? I tyczy się to tylko ścian czy sufitu? Bo tak jak pisałem, planuje uniknać stelaża z profili tylko kręcic bezpośredni do jętek, i dlatego mówie o płytach OsB.

Dlaczego nie OSB? Trudności w poziomowaniu na jętkach. Jętki nie są równe to i płyta będzie pływać. Co prawda są sposoby poziomowania ale to dla mnie tak pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...