Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplam poddasze - krotkie pytania...


denes

Recommended Posts

Dlaczego nie OSB? Trudności w poziomowaniu na jętkach. Jętki nie są równe to i płyta będzie pływać. Co prawda są sposoby poziomowania ale to dla mnie tak pod górkę.

Zadam pytanie z kategorii głupich pewnie, ale co rozumieć dokładnie pod pojęciem pływania płyty?

 

Dla mnie jako laika, płaszczyzna od spodu jętek wydaje się przyzwoicie prosta. Co też sprawdzałem łatą i raczej wszystko równo w lini przylegało. A jesli juz zdarzały się odchyły to rzedu 0,5 do 1 cm max. Czyli co, lepiej dać stelaż? Ale wtedy zrobi się już 2,25 wysokości pomieszczenia. Nie za mało?

 

Nie wiem czemu mam w bite do główki że płyty K-G na płytę OSB bedzie się lepiej układać i kręcić niż do samych stelaży.

 

Co do ściana, dalej sie zastnawiam czy tynk, czy płyta klejona lub na stelażu. Ale pewnie i do tego można byc rozprawe oktorską napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponawiam pytanie jak zrobić pęknięcie kontrolowane, naciąć ten gips? nie zrozumialem odpowiedzi FB

 

Ponownie musisz pytać ponieważ nie chce Ci się przeczytać wątku, dlatego nikt nie chce Ci odpowiedzieć a Kolega profi45 się nabija :-) wpisz w "przeszukaj temat" słowa ślizg, lub ślizgowe, połączenie ślizgowe. Wszystko zostało opisane.

ps. nic nie nacinasz, samo pęknie, na to akryl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z zabudową okien dachowych, Mianowicie szukałem i czytałem fora od tygodnia i nie znalazłem odpowiedzi. Okna dachowe do zabudowy zą w stropie żelbetowym. Niestety od okna a dokładniej od otworu w oknie w który wchodzi płyta gk jest mało miejsca ok 5cm i żaden z profili nie wejdzie :( zastanawiałem sie nad przykręceniem bezpośrednio do stropu jakiejś listewki i do tego dopiero płyta. Poniżej zamieszczam zdjęcia z prośbą o pomoc w jaki spodób to mam zabudować. Z góry dziękuję20130217659.jpg20130217660.jpg20130217662.jpg20130217663.jpg20130217664.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z zabudową okien dachowych, Mianowicie szukałem i czytałem fora od tygodnia i nie znalazłem odpowiedzi. Okna dachowe do zabudowy zą w stropie żelbetowym. Niestety od okna a dokładniej od otworu w oknie w który wchodzi płyta gk jest mało miejsca ok 5cm i żaden z profili nie wejdzie :( zastanawiałem sie nad przykręceniem bezpośrednio do stropu jakiejś listewki i do tego dopiero płyta. Poniżej zamieszczam zdjęcia z prośbą o pomoc w jaki spodób to mam zabudować. Z góry dziękuję[ATTACH=CONFIG]171095[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171096[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171097[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171098[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171099[/ATTACH]

ehh nie miałeś kłopotu więc zrobiłeś "trumnę" a nie trzeba było zrobić tego jak normalny człowiek czyli z płyty G-K? Nigdy takiego ustrojstwa nie obrabiałem więc tu doświadczeniem nie błysnę. Zresztą pewnie niewielu miało styczność z poddaszem żelbetowym chociaż tu na Forum był kiedyś temat takiego poddasza. Poszukaj - słowo kluczowe to : trumna, robią mi trumnę itp. ale wyrzuć frazy: obróbka okien w trumnę bo to co innego. To nie żart - taki temat był. Tylko chyba tam był dach mansardowy i nie było okien dachowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie wystraszyłeś tym określeniem :p Dzięki za wskazówke, bedę szukał jedak jeśli by ktoś wiedział jak to mam obrobić to prosze o sugestie

ehh nie miałeś kłopotu więc zrobiłeś "trumnę" a nie trzeba było zrobić tego jak normalny człowiek czyli z płyty G-K? Nigdy takiego ustrojstwa nie obrabiałem więc tu doświadczeniem nie błysnę. Zresztą pewnie niewielu miało styczność z poddaszem żelbetowym chociaż tu na Forum był kiedyś temat takiego poddasza. Poszukaj - słowo kluczowe to : trumna, robią mi trumnę itp. ale wyrzuć frazy: obróbka okien w trumnę bo to co innego. To nie żart - taki temat był. Tylko chyba tam był dach mansardowy i nie było okien dachowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z zabudową okien dachowych, Mianowicie szukałem i czytałem fora od tygodnia i nie znalazłem odpowiedzi. Okna dachowe do zabudowy zą w stropie żelbetowym. Niestety od okna a dokładniej od otworu w oknie w który wchodzi płyta gk jest mało miejsca ok 5cm i żaden z profili nie wejdzie :( zastanawiałem sie nad przykręceniem bezpośrednio do stropu jakiejś listewki i do tego dopiero płyta. Poniżej zamieszczam zdjęcia z prośbą o pomoc w jaki spodób to mam zabudować. Z góry dziękuję[ATTACH=CONFIG]171095[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171096[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171097[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171098[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]171099[/ATTACH]

Dobre na meteoryty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rynienki gdzie?

konstukcje a raczej late drewniana uklada sie na plycie i mocuje okuciem do boku otworu w plycie skosu badz (do boku plyty) mocuje sie profil KP/ profil L lub proil cd na uchwycie elastycznym, wybierz opcje zaleznie od swiatla otworu.

 

jakie rynienki??

Możesz mi to narysować na zdjęciu okna??? bo nie rozumiem a chce się zabrać za to jutro :/ bo niestety urlop przymusowy w robocie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż zaczyna ocieplenie poddasza wełną isover, Całkowita grubość ma wynieść 25cm, Pomiędzy jętki 13cm wkładam watę 10cm (pozostaje 3cm odległości pomiędzy folią a wełną), na to warstwa wełny 15cm. Na załączonym zdjęciu na bokach muszę stelaż powiesić na uchwytach ES 150 i docisnąć profilem wełnę? Problem pojawia się z sufitem gdyż odległość jętki do górnej krawędzi ściany działowej wynosi 25cm. Czy mam pomiędzy jętki dawać wełną jak na bokach 10cm , później mocowania pod stelaż?) i wełnę 15cm? ale po takim zabiegu pozostanie mi przestrzeń pomiędzy stelażem a płytą przynajmniej 15cm co jest chyba nie dopuszczalne. Jak to rozwiązać i jak powiesić stelaż w takim wypadku? Czy użyć prętów mocujących i powiesić wieszak obrotowy później profil? Dzięki za pomoc z góry :)

zabudowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad oknem polaciowym nie widac rynienki odprowadzajacej skropliny z nad okna. okno nie wyglada tez na wyposazone w fartuch zewnetrzny.

zabudowa prosta jak cep formatke plyty wpuszcza sie w felc znajdujacy sie w ramie okna i mocuje do laty/profili zamocowanych do plyty skosu.

jak zamocowac late czy profile (jakie pisalem wyzej) zalezy od roznicy swiatla otworu w plycie wzgledem swiatla felca w ramie okna.

przed montazem formatki wykonasz ocieplenie okna i przestrzeni pomiedzy krokwiami a calosc zamkniejsz fartuchem folii paroizolacyjnej.

 

Dziękuje za info. Prosze jeszcze tylko o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem, poniżej na zdjęciu

201302176621.jpg

 

i jeszcze jedno pytanie czy zamiast folii paraizolacyjnej moge użyć membrany dachowej zamiast folii bo została mi z dachu

Edytowane przez caymann6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. Prosze jeszcze tylko o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem, poniżej na zdjęciu

[ATTACH=CONFIG]171145[/ATTACH]

 

i jeszcze jedno pytanie czy zamiast folii paraizolacyjnej moge użyć membrany dachowej zamiast folii bo została mi z dachu

Chyba jedyne możliwe rozwiązanie. A ta rynienka o której Flash wypominał to ma kierować ewentualne skropliny z części nad oknem w bok - poza okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...